Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik informatikai szakon...

Melyik informatikai szakon tanuljak tovább? Tudtok tanácsokat adni?

Figyelt kérdés

Jelenleg vacilálok, hogy hova adja be a jelentkezésemet : Mernökinformatikus vagy programtervező informatikus.


Ami a legközelebb állna hozzám, az szerintem a szoftverfejlesztői- backend webfejlesztői pálya. Bár még nem vagyok 100%-ig biztos benne. Valójában 1 éve kezdtem programozni, és magamtól tanultam szinte mindent (könyvek, internet...). Szerintem lenne érzékem ehhez az egészhez. Anroidra készítettem 1-2 fapados játékot, állásinterjún is voltam pár hónapja, a gyakorlati teszten átmentem ott is.


Szeretném magam továbbképezni, de nem tudom mi lenne a jó döntés:


Mérnökinformatikus: Nekem ez kicsit úgy hangzik, hogy se nem mérnök, se nem informatikus, ráadásul van fizika, villamosságtan, mikro-makroökonómia, stb.. Matek nem olyan vészes elvileg.


Programtervező: Erről meg azt hallottam, hogy rengeteg és kőkemény elméleti matematika, és kevesebb gyakorlati programozás.. Cserébe nagyon magasan képzett szakember leszel. (igaz ez elmondható az MI-re is). Sajnos matekkal nem állok jól, nekem kimaradt középsuliban az integrálás, deriválás, mátrixok, stb.. PTI-n ez az alap. Szóval lenne mit bepótolni.


Bármilyen tapasztalat, tanács jól jönne, ha van itt valaki aki jár / járt ezen szakokra, privátban is írhat, megköszöném!



2017. nov. 24. 09:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az informatikában az integrálás/deriválás annyira nemkell (semennyire), ettől ne félj.

Viszont a mátrixok jó, ha képben vannak.

De ha programozni szeretsz, inkább a programtervezőt javasolnám. Ha már a programozó valamelyik ága nemjátszik.

Sok esetben nem is a program elkészítése a nagy feladat, hanem az adatbázis menedzselése.

2017. nov. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Akármelyiket választod is, kemény lesz a matematika, és számos olyan tantárgyad lesz, amely a programozáshoz nem kapcsolódik. Ha mindenképp egyetemre akarsz menni, akkor a programtervező szak a jobb választás, mivel a programozás érdekel.
2017. nov. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#1 persze , hogy az informatikában nem kell, de az egyetemen elvárják :D

Erről szól a felsőoktatás.

A kérdés még az, hogy a matekos tárgyak mennyire tanulhatóak? Sok gyakorlással meg lehet csinálni, vagy tényleg agytrösztnek kell lenni, hogy elvégezz egy PTI-t?

2017. nov. 24. 10:34
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Minden megtanulható, van akinek kevesebb, van akinek több idő alatt. De ha elég szorgalmas vagy, akkor semmi sem lehetetlen.
2017. nov. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Megmondom őszintén ha ilyen szinten vagy már akkor az iskola sokat szakmailag nem fog hozzátenni az biztos. Én valami gyenge iskolát végeznék el levelezőn, hogy azért a papírod meglegyen. Mellette viszont a helyedben már inkább dolgoznék. Ha cégek felvételi tesztjén már átmész akkor találsz junior melót az biztos.
2017. nov. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Átcsúsztam inkább :D de végül nem vettek fel sajnos.

Nem tartom magam még olyan jónak, szerintem az egyetem ezen lendítene. Nyilván nem ott lesz senkiből jó programozó, de egy erős hátteret ad. Ezért szerintem előrelépés lenne.

2017. nov. 24. 17:33
 7/10 A kérdező kommentje:
Csak a papírért elmenni egy gyengébb iskolába szerintem nincs értelme, akkor inkább többet vállalok, de lépek is előre. Sajnos itthon eléggé nézik a papírt, nem csak azt hogy van-e hanm hogy milyen...
2017. nov. 24. 17:36
 8/10 anonim ***** válasza:
57%

"Mérnökinformatikus: Nekem ez kicsit úgy hangzik, hogy se nem mérnök, se nem informatikus, ráadásul van fizika, villamosságtan, mikro-makroökonómia, stb.. Matek nem olyan vészes elvileg."


-> Menj BME mérnök infóra, egy félév után meglátjuk, hogy mi a véleményed ugyanerről... Egyébként ökonómia proginfen is van. Mindkét szakra jártam (ELTE, BME), a mérnök infó jóval keményebb volt, míg proginfen elég volt csak rendszeresen tanulni.. A matek ELTE-n elméletibb és kevesebb haszna van infós vonatkozásban.

2017. nov. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Mérnökinformatikus: Nekem ez kicsit úgy hangzik, hogy se nem mérnök, se nem informatikus."


Inkább mindkettő. Azért van fizika, villamosságtan, hogy képben legyél a mérnöki tudományokkal is (pl. ha Intelnél fogsz processzorokon dolgozni, ahhoz kellenek ilyen ismeretek is). Egyébként ugyanúgy van benne programozás is meg minden, ami az informatikához szükséges. Én egy valamit hiányolok, a rendszergazdai ismereteket, de ezt sajnos más szakokon sem oktatják.


Azt azért tudd, hogy a BSc képzés - a hiedelmekkel ellentétben - nem azt jelenti, hogy utána egyből NFS kategóriájú játékokat fogsz tudni leprogramozni. A BSc inkább csak megismertet a szakmában előforduló dolgokkal, amire lehet építeni a későbbiekben, de tapasztalatot és magasabb szintű ismereteket majd a munkahelyeden fogod megszerezni. Esetleg elmész mesterképzésre és PhD képzésre is, de kérdés, hogy érdemes-e...

2017. nov. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Szerintem informatikusként egy BSc egyetemi végettség elég, utána (akár már ha egyetem alatt ha bedolgozod magad egy céghez) a munkád közben tanulsz, és többet mint az egyetemen. Legalábbis én általában ezt hallom a legtöbb informatikustól. Az MSc még szóba jöhet, PHd az már tényleg a kutatóknak való, akik annyira belemélyednek a tudományokba, hogy a legmagasabb szinten művelik azt.

Végül is hozzám azt hiszem, a programtervező közelebb áll, szívesebben foglalkoznék szoftverfejlesztéssel, és PTI-n az első félév után már van ilyen szakirány. Azóta utánaolvasgattam, és nekem az jött le, hogy a mérnökiformatika inkább műszaki irányból közelíti meg a számítástechnikát - Robotika, ipari robotok, gyártósorok programozása, mesterséges intelligencia, stb. míg a programtervező a lehető legjobb programozási eljárás kidolgozását tudja, amit az adott feladatkör megkíván. Ezért is várják el ott erős elméleti hátteret. De javíts ki ha tévedek!

2017. nov. 27. 21:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!