Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A közgazdász szakok miért...

A közgazdász szakok miért olyanok manapság, mint egy lightos informatikai képzés? Pénzügyön különböző nyelveket és szoftvereket kell tanul: r, r studio, python, sql, BI tool, Tableau, stata, SPSS, SAS stb.

Figyelt kérdés
Nagyon nagy hangsúlyt kapnak a nagy adatokhoz, adatkezeléshez, adatbázisokhoz kapcsolódó ismeretek. Tudom, hogy a big data meg ezek elég felkapott dolgok, de lassan át lehetne nevezni ezeket a szakokat gazdasági adatspecialista szakra. Például sokan akik ide jelentkeznek, szerintem nem is erre számítanak. Azt hiszik bankárnak, brókernek, pénzembernek, menedzsernek lesznek kiképezve, de ezek a szakok manapság már teljesen arra képzik ki a hallgatókat, hogy valami számítógépes alkalmazotti munkára bevethetők legyenek a munkaerőpiacon.

2017. nov. 18. 18:25
 1/4 A jó édes ***** válasza:
95%
Mert a munkaerőpiac a jövőben nem bankárokat meg brókereket fog keresni (az ő állásaikat szoftverek is be tudják tölteni), hanem programozókat. Tonnaszám hozzák K-K Európába a nagy pénzügyi cégek az SSC-iket, ahol bizony programozókra van szükség. Itthon nem az dől el, hogy milyen részvényt tart a Morgan Stanley, hány új ügyfelet tudnak bevonni vagy mit tárgyaltak le az elnökkel, hanem a gazdasági elemző szoftvereket írják (amiből a végeredményt egy Londonban ülő ugyanilyen alkalmazott olvassa ki 4x akkora fizetésért).
2017. nov. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%
Inkább az a baj, hogy eddig nem volt ilyen a tananyagban, pedig igencsak van rá igény a munkaerőpiacon. A képzések folyamatosan fejlődnek, átalakulnak. Egy pénzügyi szakember, vagy finance manager ma már kell, hogy értse az üzleti informatikát is.
2017. nov. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
melyik egyetem? Alap vagy mester?
2017. nov. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Mert átalakul a világ, az IT nagy szerepet kapott a gazdaságban/üzleti életben (is), és sok mindent kiszorított. Ezzel együtt a képzések is átalakulnak, legalábbis ha piacképesek és naprakészek akarnak maradni, nem pedig elavult, munkaerőpiac számára használhatatlan tudást átadni. Mert még mindig van olyan egyetem, ahol 2 évig papíron könyvelnek, nem is kapkodnak a hallgatókért a cégek. Manapság a tőzsdéken nem beüvöltözések alapján mennek a dolgok mint régen, hanem számítógépeken vesznek fel pozíciókat részvényekre, sőt, logaritmusok kereskednek a pénzügyi piacokon.

Nem feltétlenül tulajdonítanám ezt a rengeteg beáramló ssc-nek, hogy most nekünk droidokat kéne képezni, külföldön ezek ugyan úgy megjelentek a tananyagban. Amerikában például megjelent a financial engineering mint "tudományág".

2017. nov. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!