Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magántanulás hogy működik?

Magántanulás hogy működik?

Figyelt kérdés

Évek óta gondolkozom azon, hogy magántanuló legyek, sosem tudtam közösségben tanulni, jól érezni magam, mire hazaértem addigra már fáradt voltam. Sokat lógtam suliból orvosi igazolással és mire visszamentem 4-es 5-ös jegyeket produkáltam 1 hétig, mert otthon tanulva, kipihenten gyorsan és jól meg tudtam tanulni a tankönyvekből. Most kerültem gimnáziumba és máris tele vagyok egyesekkel olyan szinten nem tudok alkalmazkodni a hajnali 5-kor keléshez, iskolai anarchiához, többi diákhoz, pedig én mindig igyekeztem.


Lényeg, hogy most a magántanuláson gondolkozom, de az ofőnek még nem akarom felhozni, viszont nem tudom ez hogy működik, hogy szerzem meg a tananyagot, mikre kell mégis bejárnom a dogákon kívül, vagy hogy hogy van ez az egész. Egyáltalán lehet valaki úgy magántanuló, hogy nincs különösebb oka, mint hogy otthon sokkal jobban tanul? Mert akikről én hallottam itt a suliban és otthon iskolázottak, általában komoly problémájuk van (pl. testi fogyatékosok, stb..).

Azt még hozzátenném, hogy magántanárra nincs pénzünk, de édesapám fizika-matek szakos tanár, nyelveket nagyon fogékonyan tanulok, a többit csak érteni kell és magolni, legalábbis én így gondolom.


Aki tud minél több információt, vagy akár oldalakat, ahol ezeket a kérdéseket meg tudják válaszolni annak előre is köszönöm :)



2017. nov. 23. 16:13
 1/3 Andizsuzsi ***** válasza:

Nem kell különösebb indoknak lenni, a tankötelezettséget magántanulóként is lehet teljesíteni.

Ha nem betegség miatt vagy magántanuló, akkor az anyagot magadnak kell beszerezned, mondjuk pl osztálytársakon keresztül. Ilyen esetben az iskolának nem kötelezettsége, hogy a te előrehaladásodat segítse, és nem kötelezhetők a tanárok arra, hogy neked külön segítséget nyújtsanak. Nem kell bejárnod semmire, viszont nem is tilos, látogathatod az órákat, de nem kötelező. Viszont nem felelhetsz vagy írhatsz dolgozatot, félévente kötelező osztályozó vizsgázni. A lényeg talán ennyi. Mivel még nem vagy nagykorú, a kérelmet a szülőnek kell indítania, írásban kell kérni az intézmény igazgatójánál.

2017. nov. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én a helyedben amúgy felkeresném az iskolapszichológust, mert itt azért szerintem nem csak az az indokod, hogy otthon jobban tanulsz, hanem az, hogy a közösségben való jelenlét téged túlságosan akadályoz, lefáraszt, tönkretesz. Ha szakmai támogatást is kap a kérvényed, akkor biztosan megengedik.
2017. nov. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Úgy látszik, hogy szinte ugyanabban cipőben járunk. Egyszerűen én sem tudok normálisan közösségbe kerülni, rettentően lefáraszt, sok esetben úgy érzem csak hátráltatnak és az időmet pazarolják amit tanulással tölthetnék. Például mikor szünetekben tanulok, sokkal jobban teljesítek mint mikor egyszerű, hétköznapi tanítás van. Nálam is sokkal hatásosabb az otthoni tanulás, és egyébként én is 4-5-ös tanuló vagyok/voltam. Szóval ha van bármi fejlemény efelől, előre megköszönöm, ha esetleg írsz ezzel kapcsolatban. ( egy élmény még érdekességképpen, nem tudom te hogy vagy vele, de én a kötelező gólyabálon sem vettem részt, sem pedig a gólyahéten, nem csak azért mert nem találtam szórakoztatónak, de nagyon viszolygok az ilyesmi dolgoktól. Bulik, nagyobb közösségi események, bármi hasonló. A bált is a saját mentális problémáim elkerülése végett hagytam ki, és őszintén szólva nem bántam meg.)
2017. nov. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!