Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » HA szeretem a matekot: Menjek...

HA szeretem a matekot: Menjek el matekszakra és legyek tanár vagy próbálkozzam közgázzal?

Figyelt kérdés
Tényleg szeretem és jól megy, el tudnám képzelni hogy ezzel foglalkozzam életem végéig. Viszont az is tetszene ha taníthatnék. A lényeg hogy emberek között legyek.
2010. máj. 29. 19:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Tanárnak csak és kizárólag akkor menj, ha tanár akarsz lenni, ha tudod, hogy tanítani akarsz, ha tudod, hogy bírni fogod, és ha tudod, hogy nem fogod megbánni. Azért ne menj tanárnak, mert jól megy valamelyik tantárgy, mert később bizony nagyon meg fogod bánni.
2010. máj. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

és nem csak te bánod meg, hanem akiket tanítasz azok is.


próbáld ki magad tanárként.

Ha van rá időd/lehetőséged, segíts a gyengébb matekosoknak.

Aztán valahogy kérd is ki a véleményüket h hogy megy.

Mert h jó matektanár legyél nem elég az ha jó matekos vagy. Nagyon sok dolog kell még hozzá.

Ha szeretsz emberek között lenni, az jó dolog.

Tanárból kevesebb van, mint közgazdászból. Valszeg kevesebbet keresel, viszont hamarabb lesz munkád (bár ki tudja mire végzel mi lesz...)


Szóval ha szociális vagy, meg türelmes, akkor lehet h jó lesz az a tanár :)

Csak arra számíts h rengetegen hülyék matekból. :(

2010. máj. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ha érdekel a tanítás mindenképpen menny arra. ma már nagyon kevés ember megy matekra nagyon alacsony a ponthatár és ebből következően elég gyengék is bekerülnek oda
2010. máj. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Vagy elmehetsz alkalmazott matematikusnak is, őket hamarabb felvehetik egy állásra, ugyan nehezebb elvégezni, mint egy közgázt, de amit egy matematikus tud, azt egy közgazdász nem feltétlenül, fordítva meg tanulható.
2010. máj. 30. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!