Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha elkezdtem egy aktív félévet...

Ha elkezdtem egy aktív félévet, de nem fogok tudni bejárni órákra, akkor lesz belőle bajom?

Figyelt kérdés
Azon kívűl nyílván, hogy évet kell ismételnem. Önköltsögesen vagyok amúgy, a tandíj fele lett csak befizetve.
2017. szept. 29. 18:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez azt jelenti, hogy egyik órára sem tudsz bejárni? Nem mindegyiken van katalógus, ha valamiből csak előadás van, abból el tudsz menni vizsgázni.


Egyébként nem történik baj, akkor sem történt volna, ha államin lennél. Csak akkor a következő félévben 36 kreditet kellett volna megcsinálnod.


Ha jó indokod van, akkor utólag tudod magad passziváltatni, gondolom a pénzt visszaadják. Viszont ehhez tényleg erős indok kell.

2017. szept. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Sajnos nem. Anyagi gondok miatt legfőképpen, de nem hiszem, hogy erre visszaadnák a pénzt.

Köszi a választ.

2017. szept. 29. 21:57
 3/6 anonim ***** válasza:
Azt a pénzt, amit egyszer befizettél, felejtsd el, nem adják vissza, a legtöbb helyen legalábbis. Méltányosságból viszont kérvényezheted egy utólagos passziváltatás után, hogy ez a részlet, amit már befizettél, számítson bele a következő aktív féléved önköltségébe. Ennek nagyobb a valószínűsége, mint annak, hogy visszaadják.
2017. szept. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ez jó ötlet! Köszönöm!
2017. szept. 30. 08:53
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát én tuti nem használnám el a méltányosságimat emiatt. Akkor inkább elmennék dolgozni diákmunkán full idöben, + megprobálnám megbeszélni az engedékenyebb tanárokkal, hogy nézzék el nekem a katalogust és félév végén mehessek vizsgázni, igy nem veszne minden kárba.(nálunk volt tanár aki azt mondta, hogyha munka miatt nem tudunk bejárni akkor ne jöjjünk nem ir be hiányzonak)
2017. szept. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sajnos nálunk nem ilyen elnézőek...
2017. szept. 30. 12:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!