Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehetsz repülőgéppilóta?

Hogyan lehetsz repülőgéppilóta?

Figyelt kérdés
Nagyon régóta foglalkoztat a repülés, és kisgyerek korom óta az szeretnék lenni. Most kilencedikes vagyok, és igazán jól jönne egy kis segítség abban, ezt hogyan is érhetem el. Leginkább utasszállító gépen szeretnék pilóta lenni, ha leszek. Olvastam a kadétprogramokról, de nem tiszta nekem, hogy is megy ez. Van egy kis látásproblémám, -1,5 szemüvegem van, de remélem ez nem kizáró ok, légitársaságnál, mert ugye kontaktlencsével is lehet orvosolni.

2017. szept. 27. 17:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Mondj le róla! Se szemüveggel, se kontaktlencsével nem lehetsz pilóta.
2017. szept. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A szemműtét nem számít, ha a műtét után megfelelő a látásod.
2017. szept. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
2017. szept. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
És miért nem?
2017. szept. 27. 17:32
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Amennyire tudom, nagyon sok tanulás kell ahhoz, hogy pilóta lehess. Sok pénzbe is kerül. Azt nem tudom, hogy a szemed kizáró ok-e, de számos más érdekes munka is van, ami a repüléshez kapcsolódik, szóval nezelodhetsz más irányokba is.


A matekot, fizikát és az angolt nyomasd ezerrrel a suliban. A neten nagyon sok infó van, pl a YouTube-on Captain Joe. Magyarul Háy György könyveit ajánlom. Facebookon vannak repülős csoportok, ott is sok hasznos infó van és olyan emberek is, akik a repülésben dolgoznak, tőlük sok hasznos infót szerezhetsz. Sok sikert!

2017. szept. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
5-ős vagyok. Még annyi, hogy esetleg a repülőgépgyártás is érdekes lehet. Persze ehhez külföldre kell menni. Hamburgban jártam az Airbus gyárban, rettentő érdekes.
2017. szept. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

[link]


E szerint nem kizáró ok a szemüveg.

2017. szept. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! :) ;)

Kadétprogram van még? Ha van, a Wizairnél esetleg?

2017. szept. 27. 18:05
 9/14 A kérdező kommentje:
Közben utánajártam. Nyíregyházán komoly pilótaképzés van. Azt megtalálam, hogy B2-es angol kell, de miből kell emelt? Elég lenne a fizika, vagy kell matekból is? Csak mert a matek az nem az erősségem, vagyis az ilyen felsőfokú feladatok nem mindig mennek.
2017. szept. 27. 20:15
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Hasonló cipőben járok én is, csak kicsit közelebb a választáshoz, végzős vagyok gimiben. Nagyon alaposan utánajártam a dolgoknak, szóval pár infóval talán tudok szolgálni.

Először is, a szemüveg egyátalán nem kizáró ok, kivéve katonai repülésnél (vadászpilóta), szóval ez kilőve. DE ezen kívül is több lehetőség van arra, hogy utasszállító pilóta legyél.

Egyik megoldás, ha egy pilótaképző cégnél végzed el a képzést. Utána szerzel tapasztalatot,típusvizsga valamelyik nagygépes cégnél (Magyarországon Wizzair, esetleg Ryanair), és már repülhetsz is. Viszont ez nagyon drága, több 10 millió forint is lehet.

Mégegy lehetőség, hogy kimész külföldre, ott vannak államilag támogatott képzés is, de ehhez jól kell beszélned az adott ország nyelvét.

A Wizzair kadétprogramja már megy, vagy talán véget is ért, nem tudom, de jelentkezni már nem lehet. Ezen kívül ez azt hiszem 36 millió forintba kerül, és angol nyelvű, tehát perfekt angolnak kell lenned hozzá.

Ha Magyarországon szeretnél maradni, marad a Nyíregyházi egyetem pilótaképző szaka. Itt viszont csak önköktséges képzés van, ami 2,4 M forint félévente (7 félév a képzés), viszonta diákhitel 2-vel tudod finanszírozni, és nem kell utána azonnal elkezdeni visszafizetni, pilóta fizetésből pedig ez már nem jelent nagy gondot. Bekerülni nem nehéz, tavaly 310 pont volt a minimum, érettségiből pedig egy matek és fizika vagy kémia vagy informatika vagy biológia, illetve angol b2-es nyelvvizsga. Emelt szintűt nem kérnek semmiből. Ha végeztél, 200 órád lesz, amiből 60 szimulátoron, tehát 140 óra tapasztalat. (Wizzairnél 300 kell). Utána 2-3 év alatt összejön a maradék tapasztalat, pl. Mezőgazdasági repülés, transzparenshúzás, sőt, még oktathatsz is, az is beleszámít a tapasztalatba. Aztán jelentkezel céghez, átképzés, és már pilóta is vagy.

Hát nagyjából ennyi jutott eszembe, remélem segítettem. Ha kérdésed van, írj nyugodtan.

2017. szept. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!