Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen irányban érdemes...

Milyen irányban érdemes manapság továbbtanulni?

Figyelt kérdés

11.-es gimis vagyok. Eddig a jogi egyetemre szerettem volna jelentkezni, még most is az a leghőbb vágyam, de sajnos az utóbbi időben egyre több negatív véleményt olvastam róla (túlképzés van stb..)

Mit gondoltok, milyen egyetemre, főiskolára érdemes jelentkezni, amivel valószínüleg jól is fogok keresni a későbbiekben?

Az évfolyamon belül a 2.-ik legjobb tanuló vagyok, osztályon belül az első, és 4-esnél rosszabb semmilyen tantárgyból sem vagyok, viszont inkább a humán tárgyak mennek jobban.

Ami nem vonz, az a műszaki irány, arra senki nem tud rávenni! Az orvosi is távol áll tőlem, nem nagyon bírom a vért, max. az állatorvosi jöhetne szóba..

Idén történelemből jártam fakultációra, plusz informatikából érettségiztem, a többi majd jövőre!

Na, kinek mi az ötlete?


2010. máj. 27. 18:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Sajnos, humán pályán a jelenlegi helyzetben SEMMI se tűnik befutónak. Talán még a tolmácsként a legesélyesebb elhelyezkedni humán területen. A szabad bölcsészt, kommunikációt, médiát, idegenforgalmit, andragógiát stb. lehetőleg kerüld (vagy ha érdekel, akkor "hobbiként" fogd fel, ne ezekre alapozd a megélhetésed).


Esetleg gazdasági pályával próbálkozhatsz.

2010. máj. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A jó kereseti lehetőséget ellőtted a műszaki és az orvosi kizárásával. Akkor inkább állatorvosi, csak arra már készülni kellene=) Ha a jogot szeretnéd, csináld azt, ha jól helyezkedsz, lehet vele keresni. Az egy dolog, hogy túlképzés van, de ha nem csak túlélni akarod, hanem szívvel-lélekkel csinálni, akkor szerintem ne add fel, menj ÁJK-ra.
2010. máj. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

na ez az, hogy attól félek, hogy az állatorvosihoz már kicsit lekéstem, mert akkor jövőre tudnék csak belekezdeni a biosz tanulásba úgy, hogy komolyabban ráfekszem..

a műszakit meg nem tudnám szívvel-lélekkel csinálni, utáloom a fizikát, meg a matek se a kedvencem..


A jogot tartom továbbra is a legjobbnak, mindig is érdekelt már maga a jog is, 10 éves korom óta ez a vágyam. A tanulás nem gond azt hiszem, elég maximalista vagyok ebből a szempontból.. És nem tudom, ez mennyire jelent előnyt, de anyukám rokonai között több ügyvéd is van, és az egyik legjobb barátnője is az, szerintem ha kapcsolatokra lenne szükség, rá számíthatnék, nagyon kedves

2010. máj. 27. 18:37
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha érdekel, akkor menj ki külföldre. Németországban még tök ingyenes és felvételi vizsga sem kell az egyetemekre.

Magyarország a jogászok szemszögéből borzalmas...

2010. máj. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha fontos hogy jól keress és közben azt csináld, amit szeretsz, akkor nagyon szerencsésnek kell lenned. Nem biztos, hogy jelenleg van olyan egyetemi szak, amivel később eltudsz könnyedén helyezkedni és még jól is keresel. Azt mondják szakemberekből kevés van, de erre meg azt mondanám,hogy apukám cső és villanyszerelő. Karban tartó egy nagy gyárban, halálra dolgozza magát három műszakban és épp, hogy megkeresi a százat. Én tavaly is és idén is pszichológiát jelöltem meg, de szerintem idén sem fogok oda bejutni. A magyar szak a másik, amit megjelöltem, de állítólag az sem ér valami sokat. Ahogy Madách Imre mondta, "Sok az eszkimó, kevés a fóka". Nem csak a diplomásokra értendő, alapból sokan vagyunk, akinek munka kell. Szerintem csináld azt, amit szeretnél, amiben a legjobban éreznéd magad, legyél talpra esett és pozitív és akkor nem lehet gond.
2010. máj. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!