Milyen alapvető különbség van (ha van) a pénzügy és számvitel valamint az Emberi erőforrás egyetemi BA képzések között?
A pénzügy és számvitelről talán magabiztosan el lehet mondani, hogy a leghasznosabb, legkeresettebb (és egyben legnehezebb) üzleti gazdaságtudományi alapszak. Onnan lényegében bármilyen irányba elmehetsz, igen jó alapot ad mindenhez, és igen jó esélyeid lesznek a munkaerőpiacon.
A HR egy elég speciális tudást ad. Nem rossz az a képzés sem, elhelyezkedni is el tudsz (főleg Bp-en), de kevesebb ilyen szakember kell, mint PSZ-es.
Előbbivel kétségtelenül jobban jársz, bár lévén mindkettő üzleti képzés, a tananyag fele-közel 2/3-a szinte ugyanaz, HR-ről is mehetsz akár pénzügy mesterszakra is, csak nyilván nehezebb lesz a váltás, mintha fordítva csinálnád.
Maga a feltételezés is felháborító, hogy "(ha van)" különbség. Mondom ezt pénzügy és számvitelesként.
Nézd meg alapból a tantervet.
HR-esek nagyon alap számvitelt tanulnak csak, ami kb. semmihez sem elég, csak annyihoz hogy ne legyél zavarban, amikor feljön az a szó, hogy számvitel. Ugye, hogy mégis micsoda?? Eszik vagy isszák?
Emellett nem tanulnak adózást és a számviteles tantárgyakat felváltják a HR-es speciális tantárgyak.
HR-t könnyebb elvégezni, nehezebb vele munkát találni.
PSZ sokkal nehezebb, sokak hiába végzik el, nem tudják normálisan, és milliószor könnyebb vele karriert csinálni.
Jah csak nagyon sokan nem szeretik a számvitelt, mert mindig tartogat meglepetéseket, sokszor még 30-40 év tapasztalat után is fogja pár szaktekintély a fejét 1-1 problémánál, nagyon naprakésznek kell lenni, stb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!