Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen tanárképző főiskolák...

Milyen tanárképző főiskolák és egyetemek vannak?

Figyelt kérdés
Az igaz, hogyha tanárképző főiskolán tanulok akkor csak általános iskolába taníthatok,de ha egyetemre megyek akkor középiskolába is?
2008. okt. 19. 16:46
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Így van. De én nem mennék tanárképzőbe, ha dolgozni is akarsz.
2008. okt. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Ez hülyeség, mert az új rendszer szerint nincs különbség köztük. Akkor lehetsz most tanár, ha elvégzed a mesterképzést is. Elhelyezkedni tényleg nehéz vele. Nagyon jó iskola pl a NYME-SEK, a volt Berzsenyi Dániel Főiskola.
2008. okt. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem van, szóval alapképzésen általánosban lehet tanítani, mesterképzésben pedig középsuliban is.
2008. okt. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az alapképzéssel nem taníthatsz sehol sem! Sajnos semmit sem ér önmagában. Én magyaros vok a DE-n. Úgy működik, hogy a 2. szemeszterben döntened kell, hogy tanár szakos leszel, vagy diszciplináris (azaz valamilyen kutató)képzésben akarsz tovább tanulni. Ha tanár szakos leszel választasz egy minor szakot, pl. töri. A magyar lesz a főszakod, a töri a második szak, a kettő nem egyenértékű, mert magyarból kétszer annyi kreditnyit tanulsz majd, mint töriből. + a tanárszakos tárygak, pl. pedagógia és pszichológia (ezek a PEPSZI TÁRGYAK :) )

Szóval lehetsz nemtudó tanár! Már nincs különbség a főiskola és az egyetem között, csak a névhasználatban. Max. annyiban térnek el, hogy pl. a DE több mester és alapképzési szokat indít, mint a NYF. De amúgy nincs különbség.

2008. okt. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó válaszoló vagyok: Azt elfelejtettem, hogy ha pl. Tanítóképző főiskolára mész, pl. KFRTF DEbrecenben, akkor általánosban taníthatsz majd, de ott is van alap és mesterképzés.
2008. okt. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Feltétlenül tanítani akarsz?? Én a helyedben ezt még átgondolnám... egy csóró gyógypedagógus
2008. okt. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!És igen,feltétlenül tanár szeretnék lenni.
2008. okt. 20. 19:24
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én azért átgondolnám, mennyire éri meg tanárnak menni... Én legalábbis tanár vagyok, egyetemi két nyelvszakkal, és az álláslehetőségek száma mondjuk úgy, nem éppen kielégítő. A kezdő nettó fizetés pedig 70 000 forint. (Szakvezetőm 20 éves gyakorlattal keres nettó 89 000 forintot!) Biztos megéri szétcseszni az idegeidet ennyi pénzért?

Ennyit a lebeszélés részéről.

Egy másik aspektus: olyan, hogy tanárképző főiskola, gyakorlatilag nincs már. Ahhoz, hogy tanár legyél, fel kell venned egy alapszakot, ahol első évben el kell kezdened a tanári alapozó tárgyakat teljesíteni 10 kredit értékben.

Ez gyökérség, ha lehet ilyet mondani: pszichológia, művelődéstörténet, oktatásfilozófia, stb. Semmi gyakorlati haszna nincs. Azután másodéven fel kell venned egy tanárképes minor szakot, minthogy az egyszakos tanárszak, mint olyan, már nem létezik a bolognai rendszer miatt.

Ha leteperted a három évet, megvan a BA/Bsc diplomád, jelentkezned kell tanári mesterszakra (már ha az adott egyetem indít ilyet, ami egyáltalán nem biztos), ahol jön a többi tanári szaktárgy, pl. didaktika, neveléselmélet, a komplex szigorlat, végül a tangyakok. Ezután kapsz egy "... szakos bölcsész és tanár"-diplomát, amivel taníthatsz általános- és középiskolában is. Ez a rendszer azonban már most döglődik, úgy, hogy még el sem indultak a tanári mesterszakok. Történt ugyanis, hogy a most harmadévesek előző év végén leadták a master-jelentkezési lapokat, amiből kiderült, intézményenként és szakonként max. 3-4 ember szeretne tanár lenni (10 fő alatt törvényileg tiltják a szak indítását!), így sok helyen (pl. az én egyetememen is) el sem indítják a tanári masterek többségét. Így előfordulhat, hogy az ország másik végébe kell majd tanári masterre járnod. Nem tudom, pontosan melyik egyetemre szeretnél jelentkezni, de mielőtt döntesz, szerintem érdemes átgondolni ezeket...

2008. okt. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ:)
2008. okt. 22. 17:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!