Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosnak készülök, ehez...

Orvosnak készülök, ehez milyen könyveket ajánlotok?

Figyelt kérdés
Most leszek kilencedikes, maximálisan ki akarom használni az előttem levő négy évet. Tudtok olyan könyveket, ami bevezet az orvostudományba, és mer a dolgok mélyére ásni, és nem csak köznyelven elmagyarázni? Olyan kell, ami tényleg segit a felvételimben.

2017. aug. 6. 17:00
1 2
 11/17 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Hiába háborogsz, igazuk van. A legtöbb, amit tehetsz, hogy ezerrel készülsz az érettségire. ( Magyarból is. Végtelenül siralmas egy súlyos helyesírási hibákkal író orvos). Amíg az emelt kémiával és biológiával sem vagy tisztában, mit akarsz az orvosi könyvekkel?
2017. aug. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Igen, egyelőre elég az, ha simán a bioszt és a kémiát tanulod.:) De Moly.hu-n van egy "Molyok, segítsetek!"-zóna, ott nagyon aranyos mindenki, seperc alatt kapsz segítséget;).
2017. aug. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Nem kétlem igazatok, de csak legyen valami fogalmam mire is adom a fejemet. Vadul nyomatom a bioszt, kémiát/fizikát, amikor egy orvos élete nem csak ebből áll. Csak érdekelnek a dolgok, mi ebben a rossz? Magamnak kinéztem Dr. Meskó Bertalan ,,Az orvoslás jövője-Ember és technológia" című könyvét, ami reményeim szerint felvilágosit egy kicsit az új módszerek felől.
2017. aug. 8. 20:42
 14/17 anonim ***** válasza:

Szerintem is a kémiára/fizikára és a bioszra gyúrj. Szerintem jó könyvek bioszból:

- Fazekas György-Szerényi Gábor: Biológia I. II. kötetek

-Mándics Dezső- dr Molnár Katalin: Biológia

Az utóbbiban az a jó, hogy abban a közép- és emeltszintű érettségi anyaga meg van jelölve. Az első pedig akár egyetemi éveid első felében is tud segíteni. Remélem segítettem.

2017. aug. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Egyébként kórházak fogadnak önkéntes ápolókat, úgyhogy nyári szünetben vagy akár pár hétvégére suli mellett is elmehetsz, ebből láthatod a legjobban, hogy mire adod a fejedet. :)
2017. aug. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nyugodtan olvasd el Meskó Bertalan könyvét, még előadásai is vannak fent youtube-on (eddig csak angolul néztem, de biztos van magyarul is). Érdekesek nagyon :)
2017. aug. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Én orvosis vagyok, a felvételin nem fognak az orvosi könyvek segíteni. A bioszt és a kémiát told. A fizika érettségit annyira nem ajánlom orvosira. Meskó Berci könyvei valóban érdekesek, ahogy előttem írták. Amúgy meg az egyetemi előadások szabadon látogathatók, ha van délután, suli után előadás, akkor menj be az egyetemre. Ott elmélyülhetsz az anyagban :)
2017. aug. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!