Mihez kezdjek? Nemzetközi tanulmányok, anglisztika? (többi lent)
Az anglisztikarol van tapasztalatom ismerősök révén. Oda csak akkor éri meg menni, ha konkrét céljaid vannak és komolyan gondolod. máskülönben hanyagold.
A nemzetközi tanulmányok - bár nincs a legkeresettebbek között - de ellehet vele helyezkedni. Ezzel a diplomával rendszerint az van gondban, aki letesz egy sima Bsct teljesíti a nyelvvizsga követelményt és semmin pluszt nem ad bele a dolgokba. Ha leteszed az Msct és mellette 2 nyelvet targyalokepesen beszélsz akkor nem lesz gond az elhelyezkedéssel.
Én nemzetközi tanulmányok szakon végeztem, úgyhogy arról tudok neked véleményt mondani. Ha külföldi kapcsolattartóként képzeled el magad ahhoz tökéletes, ez a lényege a képzésnek. Nemzetközi tanulmányokon szerintem rengeteg múlik azon, hogy hol végzed a képzést, itthon a Corvinuson, vagy esetleg az ELTE-n érdemes, máshol nem. Én corvinus-os voltam, a csoporttársaim közül többen dolgoznak Brüsszelben EU-s intézményekben például, de a Külügyminisztérium és a külügyi intézetek is tele vannak volt NT-sekkel.
Azt sokan hiányolják a szakon, és gyakran hallani kritikaként, hogy nem "konkrét" szakmát tanítanak. Ha pl. orvosira jársz akkor tudod, hogy orvosként fogsz onnan kikerülni és ez lesz a munkád. NT-n nincs ilyen, sok területről tanulsz dolgokat (politika, gazdaság, jog, történelem...), de egyiknek sem leszek a "szakértője", legalábbis nem alapszakon. Amit nálunk sokan csináltak, és én is ajánlom neked lehetőségként, hogy NT mellett párhuzamosan elvégeztek egy másik alapszakot is (volt aki pl. anglisztikát). Nem nehéz szak, nekem volt olyan félévem, amikor heti 30-35 óra munka mellett 4.8-as átlagom lett. Más egyetemekről nem tudok nyilatkozni, de a Corvinus NT mellett aki akart az simán el tudott végezni egy másik szakot, általában gazdaságit, jogot vagy nyelvszakot választottak. Az különösen fontos ennél a szaknál szerintem, hogy a képzés mellett csinálj kiegészítő dolgokat is, amivel kitűnhetsz. Ilyen a másodszak, a szakkollégiumok, munka, nyelvtanulás stb. NT mellett lesz rá időd :)
Nálunk az egyetemen amúgy nagyon nyomatták a nyelveket, ingyen tanulhattunk kb. 8-10 féle nyelvet 4 féléven keresztül, és legalább 2 nyelvvizsga kell a diploma megszerzéséhez. A Corvinuson magas a nyelvoktatás színvonala, voltak anyanyelvi lektorok is. Ha jól beszélsz nyelveket akkor meg szerintem nem lesz nehéz jó munkát találnod :)
Sok sikert!
Üdvözlet!
Talán nem késő még ehhez írnom. Nemzetközi tanulmányok alapképzésen végeztem én is. Azt kell mondjam sajnos:az EMBEREK 90%-a sajnos LILA KÖDBEN él és gőze nincs arról, hogy valójában mik is a lehetőségei, hogyan lehet valaki EU-nál, ENSZ-nél stb valami szakértő, tisztviselő stb.
Ez a szak annak jó, akinek tényleg vannak komoly kapcsolatai, nekem sajnos nem volt, viszont majdnem kerültem végzettségemhez megfelelő pozícióba. Azt mondom nem lehetetlen bekerülni Külügybe, Eu, stb viszont ennek az esélye igen alacsony.
Mindenki ezzel jőn a fórumokon, cikkekben, hogy kapcsolattartó lehetsz, mert beszéled a nyelveket. Akik ilyeneket írnak, látszik, hogy életükben nem néztek még körbe az álláshirdető oldalakon. Igen valóban van szükség nyelveket beszélőkre, de ha nem vagy penzügyes, mérnök, informatikus, csak egy nemzetközi tanulmányok szakon vegzett... elmehetsz ügyfélszolgálatra, vagy valami titkárnak multikhoz, viszont rá fogsz döbbeni igen hamar, hogy ehhez teljesen felesleges volt elvégezned ezt a szakot. Nagyon sokan el tudnak tényleg helyezkedni e szakról, csak éppen amit dolgoznak, semmi köze a szakhoz.
Mindettől függetlenül, azt mondom érdekes a szak, egy igen jó alapműveltséget ad, de gyakorlati értéke nem sok (ha nincs kapcsolatod).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!