Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosisok! Egy félév alatt...

Orvosisok! Egy félév alatt hány könyvet kell megtanulni?

Figyelt kérdés
Orvosira készülök, de gondjaim akadnak a nagy mennyiségű anyagokkal. Jelenleg a Fzks Gy. és Sz.Gábor Biológia l. könyvéből tanulok, de már ilyen 3 oldal után kifáradok, mintha képtelen lenne több tudást beszívni az agyam, mondanám dekoncentrált vagyok. Utána folytatom, és mire eljutok egy másik témakörhöz, a korábbit kezdem elfelejteni. Úgyhogy muszáj vagyok folyton ismételni, visszatérni rá- ez így még rendben van? Na most ez a könyv max. 600 oldalas, a biológia ll. szintén. Erre gyakorlatilag 1 évem van, fogok járni felkészítőre is. És persze számolom a kémiát is, tehát 4 kb. 600 oldalas könyv 1 évre. Orvosin egy féléven mennyi könyv van? Anatómiából gondolom folyamatosan vannak zh-k stb. De még ott van a biofizika, sejtbiológia (?)
2017. júl. 22. 13:48
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

Igyál tanulás közben, emeld ki a lényeget a szövegben, néha állj meg pihenni. Nekem is van, hogy három oldal után bedöglik az agyam vagy hogy ha nagyobb mennyiségekben (50-60 oldal egy nap mondjuk) haladok, akkor elfelejtem a korai dolgokat, emberek vagyunk, ez megtörténik. Nem mindent egyszerre kell majd megtanulnod, hanem szépen lépésekben haladva, én úgy tudom, hogy orvosin is lehet tartani a lépést úgy, hogy rendszeresen tanulsz, de mondjuk nincsen csodamemóriád. A fegyelmet pedig tudod gyakorolni. Úgyis egyre húzósabbak lesznek a pontszámok, szerintem, ha bejutsz, az valamennyire jelenti már azt is, hogy megvannak a képességeid hozzá.


Kevesen vannak, akik ismétlés nélkül tökéletesen tanulnak, de még olyanok is, akiknek csak párszor kell ismételniük. Meg a fentebb említett dolgok is azt mutatják, hogy én, aki kifejezetten tanulékony vagyok, találkozom ugyanazokkal a dolgokkal, mint te, aki nehezebben tanulónak tartod magadat.


Egyébként ezer oldal felé/környékére lőném az egy féléves anyagot, orvosis ismerősöktől ilyesmit hallottam.

2017. júl. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az elsővel.


Az ismétlés a tudás anyja. Máshogyan nem is tudsz tanulni, ez a kulcsa mindennek. Hidd el, ha egy anyagot kellőképpen átolvastál és megtanultad, akkor nagyjából emlékezni fogsz rá, miközben azt hiszed elfelejtetted.


Ha nehezebben megy a tanulás, akkor próbálj meg hangosan tanulni, a fontosabb összefüggéseket pedig egy lapra írd fel! Amikor valamit ismételsz, azt próbáld úgy, mintha valakinek magyaráznád az anyagot, ekkor is készíts ábrákat, rajzokat, összefüggéseket, kulcsszavakat írj fel! (Ezt is hangosan, ezáltal nem csak látod, hanem hallod is az anyagot...miután áttértem erre a módszerre, sokkal jobban ragadt meg bennem minden :) )


Egyébként én most felvételiztem, minden bizonnyal bekerülök orvosira, de amiket hallottam ismerősöktől, azaz, hogy napi 2-3 óra tanulással, simán meg vannak a vizsgák, bár ehhez sok kitartás, szorgalom szükségeltetik :)


Sok sikert!! :)

2017. júl. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%

"ezer oldal felé/környékére lőném az egy féléves anyagot, orvosis ismerősöktől ilyesmit hallottam."


Jah, egy tárgyból.

2017. júl. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

""ezer oldal felé/környékére lőném az egy féléves anyagot, orvosis ismerősöktől ilyesmit hallottam."


Jah, egy tárgyból."


Dehogy kell egy tárgyból 1000 oldal... Maximum anat szigóra, vagy mondjuk egy belgyógy szigóra, de azért ne kábítsunk már ezzel senkit, hogy 1000 oldalt kell megtanulni minden egyes tárgyból.


Erősen félévtől függ, hogy hány oldalt kell megtanulni, pl. másodéven tényleg összejöhet összességében olyan 2000+ oldal félévenként, de ez nem egy tárgyat jelent, míg ötödéven 600 oldal környékére tippelném az összes anyagot.

2017. júl. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! Ötödévet kezdem szeptemberben.

Én soha nem úgy tanultam, hogy "könyvet kell megtanulni." Érdemes bejárni órákra, előadásokra, ott jegyzetelni, figyelni, ebből már meg fog maradni valamennyi. Utána a jegyzetet és a vizsgákra kiadott tételsort érdemes elővenni. A jegyzetet átnézni, a tételt kidolgozni sajátkezűleg, használni az előadásanyagokat egyetemi jegyzeteket, és igen, ha kell még ezek mellett, a tankönyveket is. A szöveget kiemelheted, segít a memorizálásban az elütő szín. A tételekhez készíts vázlatokat is, hogy mit, milyen sorrendben, hogyan építve a feleletet, mondanál el. Gyakorlásképpen mondd fel az aktuális tételeket, gondold végig, hogy értesz-e mindent, tegyél fel magadnak ellenőrző kérdéseket, játszd egy kicsit a vizsgáztatót is magaddal szemben, hogy mire is kérdeznél te rá az adott anyagból...sokkal jobb, mint azzal leülni, hogy na, akkor kinyitom a könyvet, és megtanulok belőle 20 oldalt. A könyvekben sok minden amúgy is inkább érdekességként van, és inkább már szakorvosnak kell tudnia, ez a felsőbbéves klinikumi tárgyainak a könyveinél lesz így inkább. Esetleg, amit még megtehetsz, hogy a könyvben témakörönként haladsz, tehát azt tűzöd ki magadnak, hogy "ezt és ezt a fejezetet, témakört tanulom meg a hétvégén." Ez, hogy mondjuk ezt a 200 oldalt, ez önkínzás. Főleg, hogy nagyon sok könyv van, és több száz, akár ezer oldalt is meghaladóak. Én volt, amiből nem is használtam könyvet. Persze, minden ember más és más, van, akinek lehet, hogy az jön be inkább, hogy oldalanként tanul. De nekem ez olyan idegenül hangzik.

2017. júl. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kösz
2018. nov. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!