Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nemsokára itt a felvételi...

Nemsokára itt a felvételi középsuliba. Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

-Idáig egész jól tanultam sajnos most nagyon lerontok,amióta megy a suli,matekból már 3 1-esem van:S

-Hol találok felvételi feladatsorokat a neten/milyen könyevkben?

-Illetve nincs neten megoldható feladatlap,amit neten ki is értékelnek?

-Jó vagyok magyarból,angolból,biosz,föci,matekból viszont nem.Milyen iskolába menjek?

-Az úgy oké,h most meek egy sima suliba,és utána konkrétan egy olyan fősulira,ami avval kapcsolatos,amivel szeretnék a későbbiekben foglalkozni.Szal végülis a középsuli nem számít olyan sokat?Vagy ha elmeek egy sima gimibe,utána mehetek olyan fősulira,ami konkrétan az életcélommal kapcsolatos?:D


2008. okt. 16. 23:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Sajnos az utóbbi időben a gimi elég tág fogalom lett... Sok szar gimnázium van, ahonnan nem olyan könnyű bekerülni a felsőoktatásba. Tehát ha mindenképpen szeretnél egyetemen tanulni, akkor erős gimnáziumba menj és tanulj jól. Gimiből még akárhova mehetsz, ha ügyesen csinálod, pl. jó fakultációkat veszel fel. Érdemes speciális osztályba menni (mondjuk biológia spec), onnan nagyobb eséllyel vesznek fel, és ami ennél fontosabb: könnyebben bent is maradsz majd egyetemen.


Feladatsorokat ne a netről keress, hanem menj el a könyvtárba, ezer féle könyv van feladatsorokkal, részletes megoldással!


És a matekra fektess kicsit nagyobb hangsúlyt, mert érettségi tárgy, és csúnyán le tudja húzni majd a felvételi pontjaid...

2008. okt. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az első válaszadónak sok jó tanácsa van, fogadd meg őket, és a lényeg, hogy olyan gimibe menj ami vagy annyira sokat fektet a matekba(tudom nehéz is meg rossz is, de eredményes), hogy sokat fejlődsz, vagy olyanba, ahol nem számit annyira a matek, és ennek megfelelő fősulira/egyetemre mész majd. Szerintem a sima gimi annyira nem lenne neked jó, mert a matek ugye nem is megy és nem is szereted, de ugyan annyitt tanulnád mint más tantárgyat.
2009. máj. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
A giminek semmi éretlme, csak ha nem tudo mit akarsz de a szakközépnek annál több szakmai előképzettséget ad h eldönsd mit akarsz csinálni :)
2009. nov. 12. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!