Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szakon lehet tanulni...

Melyik szakon lehet tanulni környezetvédelmet?

Figyelt kérdés

Láttam, hogy a természetvédelmi mérnök szak főleg a növényekkel foglalkozik, engem viszont az olyan témák érdekelnének, mint: megújuló energiák, parkok védelme, levegőszennyezés megállítása, állatok élőhelyeinek fenntartása (amit az ember fokozatosan rombol), erdők kiirtásának megakadályozása, globális felmelegedés jelensége, stb.

Főleg külföldi szervezeteknél, parkoknál szeretnék elhelyezkedni, esetleg olyan helyeknél, ahol a természetes otthonuktól elszakított állatokkal kell foglalkozni és új élőhelyet találni nekik (mert pl. kiírtották az esőerdőt, ahol éltek stb)

A felvi.hu-n próbáltam eligazodni, de annyi agrár képzés van, hogy nem tudom eldönteni, melyik lenne a legmegfelelőbb. Nem szeretném 3 évig a növények latin neveit tanulni.



2017. jún. 6. 23:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Biológia alapszak - Ökológia mesterszak
2017. jún. 8. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Habár lehet olyan nincs, hogy ökológia mesterszak, de ökológia szakirány biztos van a biológus mesterszak esetén :)
2017. jún. 8. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én valamivel specifikusabbra gondoltam, ami kifejezetten Környezetvédelmi szervezőt / szakembert / mérnököt képez, ilyen nincs?
2017. jún. 8. 08:07
 4/6 anonim ***** válasza:

A környezetvédelem nagyon szerteágazó terület, tehát rengeteg féle-fajta tudás és szakma együttműködése és átfedése esetén tud igazán hatékonyan működni, és szinte minden szakmában és döntéshozatali mechanizmusban jelen van, ezért rengeteg fajta specializált szakemberre van szükség (keményvonalas mérnököktől, közgazdászokon, befektetőkön, politikai döntéshozókon, kutatókon át civil szervezetekig, stb.) akik tudnak egy nyelvet beszélni. Tehát te is elmehetsz olyan szakterületre, ami a nevében nem környezetis, de mégis nagyon fontos a környezetvédelem szempontjából (szinte az összes mérnöki szakot ide sorolnám, illetve közgazdász, menedzsment, logisztika, (táj)építész, minőség/biztonságtechnika, kommunikáció, business szakok, stb.) mert egy specializált tudást adnak, amit össze lehet kötni a környezetvédelemmel, plusz tárgyakat felvenni, kutatni, így választani diplomát, eljárni konferenciákra, elsajátítani egy rendszerszemléletű világképet, és tisztában lenni a dolgok előnyével/hátrányával, a választott szakma szerepével, és azzal hogy hogyan lehet belevinni a környezeti, szociális aspektusokat. Ez lehet egy irány.


A másik oldalon vannak a hardcoreabb környezet és természetvédő tárgyak, amiket te is említettél, ez is egy irány (pl. természetvédelmi mérnök, környezettan), de ezeknek valószínűleg utánaolvastál, ezért nem ecsetelném.


A kettő között pedig van néhány spin-off szak, ami vegyíti ezeket, mint például a környezetmérnök (vagy környezetmenedzser, környezetgazdász, stb). Egy ilyen hibrid szak kifejezetten érdekes lehet neked azok alapján amiket leírtál. Az ilyenek eleve interdiszciplinárisra lettek tervezve, azaz sok szakterületről meríthetsz tudást (és az ezek képviselőivel is szót tudsz érteni), és sok fába vághatod a fejszédet, ami roppant izgalmas, de egyikbe sem elég mélyen, tehát nem fogsz fókuszáltan egyetlen dologhoz érteni, vagy fogaskerékként beilleszthetővé válni egy rendszerbe olyan könnyen, ezért azoknak, akik reggel 8-tól este 5-ig munkát keresnek, nem olyan vonzó. A specializációt neked kell megoldanod, nem hullik az öledbe. Szóval ennek minden előnyét és hátrányát vedd figyelembe. Ha viszont proaktív vagy, érdeklődő, vannak ambícióid, szereted látni az összképet, és hajlandó vagy tenni azért, hogy jó legyél abban amit csinálsz, akkor nem fog gondot okozni, hogy kihívásokkal teli munkát találj, ami miatt van kedved felkelni reggelente. Sajnos kevés ilyen diák van, én izgalmasabbnál izgalmasabb, fizetett, nemzetközi munkára alig találok talpraesett diákokat / fiatal szakembereket.


Forrás: néhány éve fejeztem be az egyetemet, de dolgoztam már környezetvédelem területén az ENSZ-nek, Európai Uniós intézménynél, amerikai egyetemen kutatóként/oktatóként, stb. Nyilván másoknak mások a tapasztalatai.


TL;DR: Amit leírtál, az alapján környezetmérnökre vagy valami hasonlóra nézz rá.

2017. jún. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget, szuper vagy! :)
2017. jún. 9. 23:08
 6/6 anonim ***** válasza:
Nincs mit, szükség van értelmes fiatalokra a szakmában. :) Ha akarsz még dumálni, vagy érdekelnek lehetőségek, bátran írj rám.
2017. jún. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!