Szerintetek érdemes megpróbálnom a programtervező informatikus / mérnökinformatikus szakot?
Jelenleg járok egy szakra, de úgy érzem nem igazán hozzám illik. Szeretném elvégezni utána valamelyik informatikus szakot.
Mire kell számítanom? A matek mennyire tanulható? Középiskolában nem volt gondom vepe, de sajnos emeltre nem jártam, ezt azóta nagyon bánom. Jelenleg még van 1 évem a képzésemből, amit befejezek, azalatt fel tudom hozni magam emelt matekos szintre remélem. Azzal túl lehet élni? Melyiken nehezebb a matek, a prog infón vagy a mérnökön?
A programozás résszel nem lesz gondom , az egyetem alatt kezdett el érdekelni, és képzem magam ,olvasok, utánajárok.. Nincs vele gondom, sőt, nagyon szeretem. Úgy gondolom ezt nem is lehet máshogy jól megtanulni, csak ha képzem magam. Mégis egy egyetemen mire kell számítani? Mennyire magas szinten tanítanak programozni, és mennyire vagy magadra utalva?
Végül az intézmények:
ELTE IK- erről azt olvastam kegyetlen a matek proginfón. Nem biztos hogy bírnám, és mellette képzeni magam programozásból nem lesz annyi időm.
És még a PTE jöhet szóba, ez esne hozzám legközelebb.
SZTE ? Utóbbi kettőről nincsenek információim.
Bármi tapasztalatot, ötletet szívesen fogadok!
Én az SZTE-re jártam.
Programozás alapjai oránk elsö félévben volt, C nyelven tanitottak. Az emberek 80%-a elbukott, bár ebben a lustaság is szerepel. 10 kreditet ér a tárgy utolso ismereteim szerint, ugyhogy gondolhatod a nehézségét.:D Ha jo tanárnál vagy (lásd én), akkor valahogy átrugdos, bár ezt csak második tárgyfelvételre sikerült. Mivel kb. minden a programozás alapjaira épül, ezért egy-másfél éves csuszással kell ilyen esetben számitani. Egyébként ha nem nulla progtudással jössz az egyetemre, akkor könnyebb dolgod van, de arra ne számitson senki, hogy orán fogja majd megérteni és megtanulni.
Programozás1 már Java-ban zajlott. Volt egy beadando feladatunk, egy dama vagy egy aknakeresö játékot kellett leprogramozni majd megvédeni. Természetesen ez sem nehéz annak, aki tud már programozni. Én itt mondtam azt, hogy elég, ezt az iskolát igy sosem fogom elvégezni. Aki elvégzi, az elött le a kalappal, mert egy nagyon nagyon jo szakember válik belöle.
A matek amugy nehéz volt, de nem lehetetlen. Más egyetemeken amit hallok, hogy mennyire teljesithetetlen, ahhoz képest szerintem nem vészes (bár én szeretem a matekot), de egy programozonak amugy sem árt, hisz a logikájára lesz ugy is szükség.
Ezzel a részévelnem lesz gondom, érdekel a programozás része. Egy aknakeresőt nem a világ vége leprogramozni szerintem, bár ilyen komoly projektem még nem volt.
Egyébként van C és Java alaptudásom is.
Ha érdekel a téma, mindenképp érdemes megpróbálni. Igazából mindegy, hogy hol végzel, mert programozni úgysem az egyetemen fogsz megtanulni. Az meg nem számít, hogy hol szívtál a matekkal.
Egyébként én PTE-n végeztem és SZTE-re megyek MSC-re.
Én SZTE-re jártam, bár már egy ideje, úgyhogy a személyes tapasztalatok nem a legfrissebbek, de azért sok dologgal képben maradtam, így ha van esetleg konkrét kérdés, arra tudok válaszolni.
Egyébként, ahogy írták előttem is, C-vel kezdünk, aztán második félévben Java/OOP, harmadik félévben C++. Természetesen egyiknek sem leszel a mestere fél év alatt, de szerintem egy elég jó alapot kapsz, amire önálló utánajárással lehet építeni.
A matekos része nem olyan durva. Nem voltam rossz matekból, de kiemelkedő sem, viszont némi gyakorlással meg tudtam csinálni mindent első felvételre. (Még több gyakorlással még akár jó jegyem is lehetett volna belőle. :D)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!