Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemre ha bejelölök pl.2...

Egyetemre ha bejelölök pl.2 szakot és csak a másodikra vesznek fel, de én mégsem akarok odamenni, hanem mondjuk úgy döntök, hogy megpróbálom következő évben az elsőt, akkor már muszáj a 2. szakra mennem vagy nem kötelező?

Figyelt kérdés

Tehát lehet -e úgy, hogy bejelölök 5 szakot és majd a későbbiekben döntöm el, hogy megyek -e a többi 4-re, ha azokra felvettek, de az elsőre nem. Vagy csak úgy lehet, hogy 1-et jelölhetsz be, mert automatikusan, ha 2 van a másodikra kell menni??

Uhh ezt nagyon bonyolultan írtam le, de remélem értitek mire gondolok. :)


2010. máj. 9. 22:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, jól értelmezem-e a kérdést, de ez úgy van, hogy bejelölted az 5 iskolát, az elsőre nem kerültél be, akkor oda nyilván nem mehetsz, és a másodikra vesznek fel, akkor ODA ÉS CSAKIS ODA beiratkozhatsz (persze nem kötelező), de az "alatta" megjelölt 3 suliba nem iratkozhatsz be.
2010. máj. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, értem, mire gondolsz, de nyugi, nem kell beiratkoznod, nekünk tavaly ki is hangsúlyozták, hogy a jogviszony a beiratkozással jön létre. Tehát Téged a bejelöltek közül max. egy helyre vesznek fel, és Te döntöd el, hogy akarsz-e oda járni, vagy sem. C variáció nincs, illetve esetleg jövőre.
2010. máj. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz odamenni, akkor egyszerűen nbem mész el beiratkozni. Viszont ezzel ne játssz. Persze előfordul, hogy vki meggondolja magát, de csak úgy ne jelölj be több iskolát, hogy majd eldöntöd. Mert ezzel lehet olyan embert túrsz ki, akinek minden vágya, hogy odamehessen...
2010. máj. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
34%
hát te nagyon hülye vagy, hogy kiadtál ennyi pénzt a többi helyre, és nem fogadod el a másodikat.
2010. máj. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Menj fel a felvire és töröld ki a jelentkezésed, illetve vond vissza. Hjvd fel a felvit, hogy pontosan hogyan működik.

Véleményem szerint undorító az, hogy nem iratkozok be, más pedig hoppon marad a te hülyeséged miatt...

2010. máj. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az első 3 válaszoló válaszát!

Az utolsó kettőhöz csak annyit fűznék hozzá, hogy nem kellene így felfújni ezt, mert még van 2 évem és csak érdeklődök. :)

2010. máj. 10. 15:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!