Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógytornásznak vagy dietetiku...

Gyógytornásznak vagy dietetikusnak tanuljak? Mindkét terület érdekel

Figyelt kérdés

2017. febr. 9. 15:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát szerintem ezt neked kell eldöntened.

Mi van akkor ha többen javasolják hogy legyél gyógytornász, elkezded nem tetszik mégse és megbánod?

Azt nézd melyikkel tudsz jobban elhelyezkedni.

2017. febr. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én úgy hallottam, hogy a gyógytornász képzéssel könnyebb az elhelyezkedni lehetőség, de sztem a táplálkozástudomány kicsit érdekesebb. :)
2017. febr. 9. 15:11
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

Táplálkozási tanácsadást csinál papírok nélkül is egy csomó kókler, sokan meg papírokkal is elvtelenül a velük szerződéses cégek termékeire beszélik rá a pácienseket.


A gyógytornász munka sokkal tisztességesebben végezhető, van rá fizetőképes kereslet, kb. minden 2-3 ember a kezük közé kerülve saját bőrén tapasztalja, hogy milyen hasznos a munkájuk, ezért nagy a társadalmi megbecsültsége is.

2017. febr. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm hasznos információd, igen ez valóban igaz, az egyik legszebb hivatás. :)
2017. febr. 9. 15:20
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Köszönjük a lehúzást...... a táplálkozástudomány tényleg tudomány.. akik papír nélkül csinálják azok a legrosszabbak.....
2017. febr. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolom hogy tudomány, a nevében is bent van. az már egy másik dolog hogy milyen emberek élnek itt Magyarországon, bár külföldön jobban becsülik őket ahogy hallottam.
2017. febr. 9. 17:55
 7/8 anonim válasza:
A táplálkozás tudomány 3.5 év élelmiszer mérnki bsc + 1/2 év msc.. én dietetikusnak tanulok az egyetemen és elmondhatom, hogy a TT (tápl.tud) és a dietetika más! Dietezikus kifejezetten az emberrel foglalkozik 4 éven keresztül így jobban is ért az embernen lezajló biológiai folyamatokhoz mint az aki agráron!!!! szerzi a diplomáját. Az egyik csoporttársam él. mérnökiről jött át dietetikusnak mert unalmasnak találta a latin növényneveket és a sok kémiát.. aki embereknek akar táplálkozásban tanácsot adni, diétákat írni és lefogyasztani az embereket. A tt-sek inkább élelmiszer termelésben közèpvezetőnek valók.
2017. okt. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Az utolsó vagyok, kiegészítve az előző mondandómat a gyógytornászokkal is van sok előadásom. Ők magasabb (30) ponttal jutottak be, azaz emelteztek valamiből. Nekik jóval többet kell tanulniuk mint dietetikusoknak, mert az anatómia mint az orvosin egyik legnehezebb tárgy amin kiszóródnak.. nekik szorgalmasnak kell lenni, és tőlük az anyagot is jobban megkövetelik (pl nekik nem csak ápolástan előadas van hanem gyakorlat is, fizioterápia, tornatermi gyakorlat, orvosi latin anattal együtt és a felesleges tárgyak, mint eü infó.. )

Akkor válaszd a gyógytornászt, ha szorgalmas vagy, de azért nem is buta és nagy odaszántsággal tudsz majd idős embereket, amputált végtagokat mozgatni, hogy csak néhányat említsek. Elhivatottság a kulcs szó.

2017. okt. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!