Szerintetek megpróbáljam a műszaki menedzser szakot?
Felvételi előtt állok. Túl sok pontom nem lesz. 385-öt kalkuláltam, ha minden jól megy.
Bejelöltem még a jogot, ugyanis humán beállítottságú volnék eredetileg. De ide nem lesz elég pont, maximum fizetősre jutok be.
Megjelöltem a gazdálkodási menedzser szakot, ide se valószínű az állami.
Meg megjelöltem a műszaki menedzsert. Azt mondják nem nehéz, könnyű vele elhelyezkedni, jók a külföldi esélyek vele. A másik oldal büfészaknak tartja. Gondolom van igazság mindkettőben.
A műmen. a C. terv, oda szerintem tuti a bejutásom államira, csak a bent maradás lenne izgalmas, mert nem vagyok nagy matekos. Négyes vagyok, mikor hogy sikerülnek a dolgozatok. Néha tanulgatok rá kicsit. Fizika 4-es volt, egyedül 9. osztályban volt 3-as, de akkor ki se nyitottam, utána való években meg belenéztem az anyagba a dolgozatok előtt, átvettem egy kicsit, de igazán nagy szorgalommal sosem tanultam, pedig először kifejezetten érdekelt.
Kémiából sem vagyok nagy penge, 3-as voltam, utolsó évben lehoztam 4-re, de igazából szerintem az órai munkával lett elszúrva a dolog, mert ültem a sarokban és meg se szólaltam. Ezt idegen nyelven tanultam ráadásul.
Informatikából idegen nyelven van egy 74%-os közép érettségim idegen nyelven, sosem volt a szívem csücske, de a hardveres részt szerettem, sokat foglalkoztam szabadidőmben hardveres dolgokkal. Ez abból állt, hogy próbáltam összerakni a kukába kidobált gépekből egy működőképes masinát. Tehát ezzel nincs bajom.
Lenne értelme tehát megpróbálni esetleg a műmenenedzsert és rászánni a nyarat a felkészülésre, hogy ne verjen arcba az emelt matek?
Tulajdonképpen mindenre nyitott vagyok, mindent megtanulgatok valahogy. Lelkesedés is van még. :)
elsőnek köze nincs hozzá, ha lebüfézi :)
én most kezdtem el dolgozni műmen diplomámmal, műszakis területen és nettó 200at kapok + kafetéria... annyira 'büfé'
de ismerem IT-s srácot is aki ott végzett, meg logisztikában dolgozót, mind netto 200-250es kezdőfizuval... (persze van aki vidéken helyezkedett el kevesebbért, picit más munkakörben, tőlük a netto 120-170 amit hallottam vissza)
én anno 382 ponttal mentem OE műmenre, tárgyat se ismételtem... szóval nem vészes a képzés, de van pár húzósabb tárgy (matekból közép érettségim volt 94% szóval még extra se volt semmim; bár lehúztam egy évet előtte mérnöki képzésen BME-n, ami nem jött be, és ott ragadt rám azért matek; de több ismerősöm is 3as matek érettségivel került be és gond nélkül lett egyetemen is 2-4es matek 1-2ből)
büfézni meg két dolog miatt büfézik...
egy, a gépészeknek fáj, hogy műszaki képzéshez tartozik
kettő, mivel alapjába véve mindenből tanít egy kicsit (majd persze szakosodol utolsó 3-4 félévben), így inkább alapozó (ami szintén nem rossz, mert a legtöbb cégnél az első 1-2 hónap úgy is 'betanulás', szóval nem is kell nagyon mélyen benne lenned egy adott témakörben, mert élesben úgy is az alapokra épülő, specializált 'fejtágítást' kapod meg; mint pl ahol most én dolgozok mint 'gazdasági mérnök', ott a villamosságtani alapokra, amit tanultam műmenen)
harmadik (és igazából egyetlen releváns) pont pedig az, hogy nem egy túl nehéz képzés... kivéve persze a BME-n, mert az ott eléggé hardcore; de a többi intézményben simaliba
s mint mondtam, egy bsc-vel is el tudsz helyezkedni lazán, legtöbb végzett ismerősöm (aki időben, v +1 félév, v +2 félév) vagy már végzéskor, vagy végzés után 1 hónappal el volt helyezkedve, egész korrekt (a korábban említett) fizuval
persze azért nem árt 1-2 nyelv ismerete, egy kis talpraesettség, és valami ambíció/elhivatotság/affinitás egyik irány felé (akár villamosságtan, gépészet, informatika, marketing, projektmenedzsment, számvitel s egyéb pénzügyi dolgok, stb)
de tényleg, végzett ismerősök közt van üzemi felügyelő, logisztikus, marketinges, értékesítő, projekt asszisztens, de a bank vagy vendéglátáshoz köthető szektorban is helyezkedett el 1-2)
másik nagyon nagy plusz, hogy zseniálisan jó külföldi mesterképzések épülnek rá, leginkább Dániában vagy Hollandiában, a magyar műmenes óraszámokkal 99%ban megegyező kreditelvárásaik vannak
szummázva, nem ad rossz papírt, s bár elég sokan végzik el, annyifelé tudsz elmenni ilyen diplomával, hogy a tényleges versenytárs annyira mégse sok
hajrá
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!