Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek a műszaki...

Mi a véleményetek a műszaki menedzser szakról?

Figyelt kérdés
Nagyon sokféle gondolatot hallani róla, elsősorban a BME GTK képzése érdekelne, mennyire nehéz, milyen az elhelyezkedés vele, mesterképzési lehetőség bsc után illetve bármilyen tapasztalatnak örülök

2017. jan. 13. 15:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%
Igazából valahol a mérnök és a közgazdász között van valahol.Minden fajta mérnöki tárgyból lesz 1-1 féléved, és ugye a közgázos tárgyak.A matek kemény, 3 félév kőkemény matematika (targygraf.hu-n meg tudod nézni, hogy mik is vannak).
2017. jan. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
igen, erről én is hallottam, esetleg valami személyes tapasztalat?
2017. jan. 13. 16:14
 3/14 anonim ***** válasza:
14%
MSc-n érdemes csinálni BSc-n nem ... csak azért nem kerülnek a mekibe jó eséllyel mert műszaki diplomának minősül , de amilyen keverék az egész elmehetne akár bölcsésznek is :''))) leginkább lányoknak való ha alapképzés tekintetében nézzük...de mivel MSc-vel kezdtem nemhiába azért is mondom , hogy csak ott érdemes csinálni mert előtte lesz egy normális MÉRNÖKI papírod nem csak vmi összekevert f*s
2017. jan. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Donald J. Trump ***** válasza:
41%
Csatlakozom, alapképzésben butaság bármilyen menedzser képzésbe belekezdeni. Mire odajutsz, hogy diplomát kapsz, kismillió ilyen végzettségű ember fog szaladgálni és mind valami dirigens beosztást akar majd, csak abból meg kevés van. Kezdj bele valami mérnökibe vagy gazdaságiba, aztán ha eljutsz a szakmai gyakorlathoz majd meglátod, hogy milyenek a karrierlehetőségeid - volna-e értelme ezen a vonalon végezni a mestert (mert hogy a mérnöki MSc-knek viszont nem tulajdonítanak akkora hasznosságot, mint az alapképzésnek).
2017. jan. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%
Tényleg nagyon sok fajta tárgyuk van (a biológiától kezdve a fizikán át a digitális technikáig), szerintem azért találták ki, hogy az egyes tanszékeknek legyen munkájuk. És ezt most nem sértésből mondom. Egy-egy félév alatt nyilván nem lehet elmélyíteni dolgokat... De, hogy valami pozitívat is mondjak én azt hallottam az elhelyezkedéssel nincsennek gondjaik.
2017. jan. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
29%
Mindenből tanulsz kicsit, hogy a végén ne tudj semmit.
2017. jan. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
79%
Kifejezetten jól el lehet vele helyezkedni.
2017. jan. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én jelenleg az SZTE-n tanulok műszaki menedzser szakon annyi különbséggel, hogy itt a Mérnöki Karhoz tartozik ez a szak. Egyáltalán nem büfé szakma és nem tudom, hogy a bölcsészkaron mióta tanítanak méréstechnikát, mechanikát, áramlástant, gépszerkezettan és még sorolhatnám a gépész tárgyakat. Ha komolyabban érdeklenek ezek a dolgok én ajánlom neked az SZTE-t. Itt is vannak közgazdasági tárgyak de túlnyomó többségben vannak a műszaki dolgok. Szakosodni is lehet logisztikára és energetika szakirányba. A logisztika valóban light-osabb itt inkább vállalkozás és termékfejlesztéssel foglalkoznak és az elméleti tudásra mennek rá. Én az energetika szakirányt választottam ugyanis engem legfőképpen az energiagazdálkodás, energiatervezés és a megújuló energiák és ezek hasznosítása érdekel. Szerintem remek alapot biztosít ugyanis rengeteg gyakorlati óránk van és a tanárok is megfelelő színvonalon oktatnak. Én ennek köszönhetően döntöttem úgy, hogy felvételizni szeretnék energetikai mérnöknek a képzés után. Sajnos a BME-ről én is csak annyit tudok, hogy ott inkább a gazdasági dolgok vannak előtérben mivel nincsenek megfelelő technikai eszközök a gyakorlati órákhoz. (Ezt az információt egy ott tanuló ismerősömtől kaptam még akkor mikor én felvételiztem 2014-ben.) Egy szó mint, száz remélem kicsit világosabb képet kaptál erről a szakról.


Szép napot! :)

2017. jan. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
92%

korrekt szak

tényleg mindenből tanulsz alapozást, de az nem igaz, hogy 'a végén semmit se tudsz'

van jó kis szakosodás is, szóval valamennyire azért rá tudsz feküdni egy adott irányra

(mondjuk én OE-n csináltam, s ott villamosságtan felé szakosodva... ugyan azok az óráink voltak, mint villamosmérnököknek, csak 2 félév helyett 1be sűrítve, szelektálva; de tényleg, villamosmérnöknek tanuló ismerőssel egymást segítettük ki anyagokkal, attól függően kik hol tartottak már :D)


elhelyezkedni nem vészes vele, sőt, viszonylag könnyen találsz munkát, viszonylag eléggé tág körben (IT-től kezdve marketingen át akár bizonyos 'mérnök' megnevezésű munkakörökig -gazdálkodó mérnök, logisztika, üzem, stb), korrekt alapfizuval (netto 200+ realitás; én is annyit kaptam próbaidő után)


mesterszak az ami eléggé korlátolt sajnos... itthon nem igen épül rá sok jó, logisztika (menedzser/mérnök), de persze lehet kreatívkodni: volt ismerősöm aki mechatronika msc-re ment, átvették, csak 2-3 tárgyat kellett pluszba teljesítenie

de külföldön, pl Dánia, Hollandia, Belgium, a lehetőségek tárháza kifogyhatatlan az erre épülő mesterszakok tekintetében

2017. jan. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
89%
Hali! Én Műszaki menedzser hallgató vagyok. Igaz nem ezeken az egyetemeken, de remélem tudok segíteni kicsit. Először is, hogy melyik szakkal fogsz majd elhelyezkedni nem lehet előre tudni. Ezt csak azt tudná megmondani aki a jövőbe lát. Második pedig az, hogy persze a műszaki menedzsert nagyon is szidják, igaz okát még mindig nem találjuk, de mindegy. Igazából az egész csak abból indul ki, hogy mivel mi két szaknak a tárgyait is tanuljuk és persze azon szakok hallgatói ezt nem nagyon nézik jó szemmel. Szerintem jó szak. Nyílván nem azt mondom, hogy a legjobb, de én is azért választottam ezt, mert jó. Tavaly felvételiztem ide és akkor is próbáltak eltéríteni tőle, mert akkor is írták, hogy nem lehet vele mit kezdeni, de nem bántam meg, hogy ezt választottam. Bár még nagyon kezdő hallgató vagyok tudok kicsit mesélni a szakról. A képzési idő első felében inkább műszaki tárgyak vannak. Mivel sok óránk együtt van a gépészekkel konkrétan ugyan azt a tudást kapjuk, mint ők vagy a mechatronikai mérnökök. Másrészt viszont vannak közgazdasági tárgyaink is és a másik felében inkább az lesz. Gazdasági tárgy a műszaki szakosok közül csak nekünk van, szerintem ez egy nagy pozítívum, hogy műszaki részen és gazdasági részen is kapunk tudást. Azt meg, hogy a műszaki menedzser nem tud elhelyezkedni nem mondanám. Van ahol duális képzés is van, szóval nem gondolnám, hogy nincs rá szükség. És valóban több választási lehetőséged van arra, hogy MSC-re menj, hiszen tudod választani a gazdasági, műszaki vagy a menedzseri irányt. Remélem tudtam kicsit segíteni ;)
2017. febr. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!