Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van esélyem bekerülni az...

Van esélyem bekerülni az államtudományi szakra? Mennyi félévvel rendelkezem?

Figyelt kérdés

Nos, hol is kezdjem :-/

Több problémám, kérdésem is felmerült.

A segítséget előre is nagyon szépen köszönöm!


Ha jól tudom, akkor 12 (osztatlan esetén 14) támogatott félév áll rendelkezésre, amit fel lehet használni.

Van-e valami megkötés a korral kapcsolatban? Még szeptember előtt betöltöm a 25. életévemet. :-/


Mennyi félévvel rendelkezem, mennyi az amit még fel tudok használni?

4 félévet tanultam felnőttképzésen államilag támogatott szakon, tehát elvileg arra elment már 4 félévem, viszont tanultam egyetemen is 2 félévet államilag támogatott szakon, de azt otthagytam, ezért elvileg ott is volt 2 félévem, de hogy ne kelljen visszafizetnem, hazai munkaviszony létesítése miatt mentesültem az 1 félévnyi összeg visszafizetésétől (csak a felét kellene ilyen esetben visszafizetni).Nem vagyok biztos benne, hogy most 4 vagy 6 vagy 5 félévet használtam így fel és hogy mennyit használhatok még fel? :-(



Nézegettem a pontjaimat, de nem nagyon tudom, h mit csináljak, mindenképpen levelezős szakra akarok menni, mert már dolgozom, szerencsére úgy vettem észre, hogy levelezőn egy kicsit alacsonyabbak a ponthatárok.

Problémát jelent-e a jelentkezésnél, ha kevesebb államilag támogatott félévvel rendelkezem, mint amilyen hosszú a képzés. pl. 6 félévet tudok felhasználni, de 7 féléves a képzés?


Ilyen GAZD. szakok esetén 440 pont jön ki a kalkulátorral, néztem azokat is (Emberi erőforrás, Gazdálkodási és menedzsment, Pénzügy és számvitel), de ezek közül max. a pénzügy és számvitel az, ami érdekelne is és elhelyezkedésnél is szerintem az a legkedvezőbb. Van valakinek tapasztalata az elhelyezkedési lehetőségekkel kapcsolatban, a három közül melyiket lenne érdemes megpróbálni?

Pénzügy esetén melyik egyetem a befutó?


Másrészről néztem az NKE államtudományi szakát is, de ott sajnos csak 343 pont jön ki a kalkulátorral, szóval ott még az ALÁ-hoz is kevés :-/ Arra gondoltam, hogy megpályázom első helyen azért ezt a szakot és az ALK-t is bejelölöm, oda talán felvesznek és megpróbálok átmenni majd 1 év után az államilag támogatott szakra, gondolom lesznek kiesők az első évben. NKE-en tanulóknak van tapasztalata arról, hogy lehetséges lenne-e ez? :-/ Ha igen, akkor mennyire lenne nehéz átkerülni?

Valamint néztem az NKE - közigazgatás szervező szakát is, oda van esélyem bekerülni a pontjaim alapján, az lenne a 3. amit megjelölnék.Ha az államtudományira nem sikerülne bekerülnöm, de erre felvennének, akkor lenne lehetőségem átmenni az államtudományira?


Elnézést ezért a sok kérdésért. :-/



2017. jan. 4. 10:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Korral kapcsolatosan nincs megkötés. Akár 100 évesen is elkezdhetsz tanulni.


FOSZ(K), is belszámít az államilag támogatott félévekbe. Csak az OKJ nem számít bele.

Vagyis 6 félévet használtál el. Ingyenesen még van 6 féléved, de akármennyit felhasználhatsz ha fizetsz.


Nem jelent problémát a felvételinél az, hogy hány államilag támogatott féléved van még.

Ha 7 féléves a képzés, akkor az utolsó félévet szimplán saját költségből állod. Amúgy a 7 féléves képzéseket is simán belehet fejezni 6 félév alatt.


"ilyen gazd. szakok".... :D

Valójában a pénzügy és számvitel a legjobb. Van saját tapasztalat, de elég a google-t használni és kidob 1000 véleményt.

Egyetemet illetően sok mindentől függ a választás.

Lakóhely elsősorban. Nem mindenki szereti a kolit, akár pestre felmenni.

Vidéki egyetemeknél azonban számolni kell arra, hogy államiról nem fog senki sem kiesni. Így a gyakorlatban 0 az esély arra, hogy átkerülj.


Van lehetőség az önköltséges képzésről az államira való átjutásnak. Azonban a részletek iskolafüggők. Illetve sok egyéb dolog is van. Mint amit említettem, ha van 5-10 államis, abból nem igazán fog kibukni senki. Így hiába van ott a "lehetőség" a gyakorlatban nem fog összejönni.

2017. jan. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Akkor még van 6 támogatott félévem, akkor csak azután kell fizetnem ha elfogytak. A 7 félévest gondolom úgy lehet befejezni, ha több tárgyat vesz fel az ember minden félévben, kivétel persze az egymásra épülő tárgyak vagy a gyakorlatot letudja az ember már előbb és csak elfogadtatja.


A pénzügy és számvitel az amin gondolkoztam és Budapest-i helyeket néztem ki, de szinte mindegyik fizetős :-/ (BCE ALK: 295e Ft, BGE ATK:220e Ft, METU ALK: 222e Ft, SZIE ALK:200e Ft.) egyedül a SZIE van ALÁ is, de ott tavaly 466 volt a ponthatár és nekem 440 jött ki a kalkulátorral. :-/

Biztos, hogy bejárós leszek, dolgozom már, ezért is nézek csak levelezős szakokat.


Reménykedek azért, hogy alacsony lesz a ponthatár vagy bejutok a fizetősre és lesz kieső. :-/ Tudom, h levelezőn tényleg sokkal kevesebben esnek ki, mint nappalin, de azért hátha összejön ;-)


1. NKE - államtudomány ALÁ és ALK

2. Valamelyik a 4 közül - Pénzügy és számvitel

3. NKE - közigazgatás szervező ALÁ

2017. jan. 4. 15:53
 3/8 anonim ***** válasza:

NKE-en köszolgálati ösztöndíj van, az államilag támogatott félévekről tájékozódj itt:

[link]

2017. jan. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen, arról tudok is (közigazgatásban dolgozok jelenleg), viszont a közigazgatás szervező szak annyira nem vonz.

Az elhelyezkedés szempontjából se annyira jó ez a szak, ha jól tudom. :-/ Ezért az csak egy vész megoldás, ha egyik sem jön össze, tehát se az államtudományi, se a pénzügy-számvitel.


Vajon olyan lehetséges-e ha felvennének pl. az államtudományira (akár ALÁ vagy ALK) és mellette még csinálnám közszolgálati ösztöndíjjal a közig szervezőt? Egyáltalán megérné-e a szenvedést?

2017. jan. 5. 15:11
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha megnézed a közigazgatás-szervező (már nem igazgatásszervező a neve) és az államtudományi szak tematikáját - 282/2016. (IX. 21.) Korm. rendelet - nagy részben lefedik egymást, de az államtudományi szak viszont ad egy doktori címet, így a kettő közül ezt szerintem jobban megéri elvégezni. Nekem az államtudományi szak olyannak tűnik, mintha a közigigazgatási alap és mesterképzés lenne egybe vonva, csak ez ad egy doktori címet is. Bár szerintem a jogász szakot így sem übereli.

Nekem az állami tisztviselőkről szóló 2016. évi LII. törvényből az jön le, hogy ez a szak (államtudományi) egy előnyt jelentő végzettség lesz a közigazgatásban.

2017. jan. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, én is utána néztem már a tematikának.

Olyasmit olvastam, hogy a jövőben lesznek olyan helyek a közigazgatásban, ahová direkt ilyen államtudományi szakot végzett személyeket fognak keresni, felvenni a jogot végzettek helyet. Bár ez a tervezet, a valóságban pedig majd kiderül, h tényleg így lesz-e. :-/


Jogra sajnos nem hiszem h be tudnék kerülni, meg annyira nem is érdekel, ezért gondolkozok az államtudományi és közig szervező szakon.


A rangsort is úgy próbálom megcsinálni, h a legjobb legyen, bár elég nehéz választás. :-/

1. államtudományi alá/alk

2. BCE alk vagy BGE atk pénzügy-számvitel

3.-nak pedig a közig szervezőt gondoltam, olyan vész megoldásként.

2017. jan. 5. 16:15
 7/8 Elisabeth05 válasza:
Engem is érdekel az államtudományi-osztatlan- mesterszak. Jelentkeztem is, első helyen jelöltem meg. A felvételi: pályaorientációs elbeszélgetés, ha jól tudom...Mondjuk ez a 12 államilag támogatott félév kimaradt, erre nem gondoltam. 4 évet tanultam, most dolgozom...Államira szeretnék én is bejutni,de ha jól számolok, 4 félévem maradna..2. helyre a közigazgatás-szervező képzést gondoltam, alapképzés szakon, és közszolgálati ösztöndíjasként, ha sikerül...Májusban lesznek a pályaorientációs elbeszélések. Kicsit tartok tőle, annak ellenére, hogy ezen a pályán dolgozom. Tovább szeretném magamat képezni. Remélem jó irányba indulok..Ha valakinek még lennének plusz infói, szívesen venném.
2017. febr. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen, azt én is olvastam, hogy lesz pályaorientációs beszélgetés a felvételi részeként.(szerintem az aktuális hírekkel legyél tisztában, meg azért a jelenlegi politikai vezetőkkel is, és akkor nem lesz gond).

Elég sokat olvastam ezzel a képzéssel kapcsolatban és elég egyező véleményeket találtam, elég sokan lehúzták ezt a szakot. :-/ Ezért én is inkább a pénzügy-számvitelt jelöltem meg, utána meg majd mesterszakra megyek inkább.

A közig szervezőt semmikép nem ajánlom, az tényleg egy büfé szak :-/ két ismerősöm is azt végezte és gyakorlatilag nem sokat érnek vele, azoknak jó ez a képzés, akik már x éve a közigazgatásban dolgoznak és nincs csak középfokú végzettségük és így szereznek egy diplomát, hogy magasabb fizetési besorolásba kerüljenek. (ami a mostani változások miatt lehet, hogy még rosszabb lenne anyagilag, mert akik diplomások voltak és hosszú ideje dolgoznak már közigazgatásban, azoknak alig emelkedett a fizetésük. Arról nem is beszélve, hogy behozták az értékeléses rendszert, ahol kb. előre le van fixálva minden, szóval semmit se ér).

2017. febr. 12. 20:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!