Villamos mérnőki főiskolára mennyire nehéz bejutni?
Jelenleg villanyszerelői szakmám van, az éretségim nem lett a legjobb, mert sose gondoltam volna hogy főiskolán gondolkodom. Természetesen nem a fizetősön gondolkodom, csak nem tudom mennyire nehéz bejutni egy ilyen főiskolára.
Vagy esetleg ki mit ajánlana még ezzel a végzettséggel?
Előre is köszönöm a válaszokat.
A villanyszerelőnek annyi köze van a villamosmérnökhöz, mint gyógymasszőrnek a sebész főorvoshoz.
A villamosmérnök az egyik legnehezebb szak, a felvettek nagy része már az első évben kihullik a matematika és villamosságtan tantárgyakból. Ha valami véletlen folytán megugrod a szintet, másodévben méréstechnikából, automatikából és digitális technikából garantáltan kivéreztetnek.
És akkor ott van még a fizika, a programozás, az informatika, a villamos energetika, elektronika, elektromágneses terek... válassz valami mást. Nem neked való ez.
Szia #1 vagyok
Egyet értek az előttem szólókkal, énis villamosmérnök szakon vagyok tavasszal kezdem a 4. félévem. Pontosan az a helyzet amit az előző válaszoló írt, nálam sem ritka, hogy egész nap tanulok.
Anno szakközépiskolába jártam elektronika szakmacsoportba, adott némi alapot az egyetemhez, de hamar kifújt az ott szerzett tudás. Amit ott tanultunk arra egyetemen szinte minden témakörre 1 vagy két tárgy van amiket hát...nehéz teljesíteni főleg ha van házi több zh, laborba kell menni stb.
A matek meg a villamosságtan ami első félévben nagyon szóró, matekból nagyon sok az anyag, lenyomják az ember torkán az analízist meg egy kis differenciálegyenleteket. A villamosságtan meg.. azért nehéz mert az ember nem a szokott struktúrában kapja a feladatokat és olyan ágas bogas kapcsolások vannak hogy csak néztünk, hogy ez mi. Ráadásul tanultunk többféle hálózat számítási módszert és zh-n neked kell eldönteni melyiket alkalmazod, csak az egyikkel 4 oldalt számolsz a másikkal meg ~10 sort. :D
Szaktársam mesélte, hogy villamosságtanból az utolsó vizsgára 96 ember ment....és 6-ot engedtek át, ami azért is szívás mert az első 1-2 félévben nagyon meg lehet csúszni.
Én a fizikával szenvedtem meg nagyon, annak ellenére, hogy nagyon jó tanárom volt, majdnem el is buktam.
Ráadásul ezek mellé még jönnek ilyen "hulladékok", mit közgazdaságtan, jogi ismeretek stb. Én ahhoz abszolút suta vagyok, a szakmai tárgyak mind meglettek, viszont ezekből a humán tárgyakból párat már elbuktam, most kezdtem megcsinálgatni őket.
Összességében kb ennyit tudok mondani, nagyon nagy elhivatottság, kitartás és alázat kell ehhez a szakmához.
Ha esetleg mégsem vágsz bele, van olyan képzés is, hogy villamosmérnök aszisztens.
Köszönöm szépen a válaszokat. Igazából nekem ezekkel azért lenne gond, mert ahogy olvasom nem adják meg konkrétan mit kell tanulni egy adott zh-ra.
Tanulgatni nem nagyon tanultam, de ha egyetemre mennék, tanulnék, mert ott muszáj, egyébként éretségim nem lett a legfényesebb, de egyébként nem vagyok egy buta ember, valamint szerintem a villanyszerelésnek van azért köze a villamosmérnőki szakmához, egyik tanárom mondta hogy ő javasolja hogy villanyszerelés jó alap arra hogy utána egyetemre továbbvigyük, ő ezt ajánlotta, magasabb a bérezés is ebben a szakmában. Ha megvan adva mit is kell tanulni, én megtanulom, hál istennek jó agyam van hozzá, mert már halláás után is megmaradnak a dolgok, ha még rá is tanulok szerintem menne. Persze el kell menni kipróbálni, csak ugye olvasom hogy bekerülni könnyű bent maradni nehéz, csak nem tudom ez a bekerülni könnyű pontosan mit jelent.
Van még némi félreértés. Az egyetem ma elvileg arról szólna, hogy módszer van a kezedben, amit alkalmazol a felmerülő problémák megoldására. A módszer alapja matematikai. Kevés olyan van a szaktárgyakban, amit, mint egy verset, vissza kéne adni a vizsgán. Így aztán ez a megmondják/nem mondják meg, hogy mi lesz a zárthelyin, ez úgy működik, hogy nyilván előtte megtanítják a szóban forgó témakört, majd bizonyítod, hogy tudod alkalmazni - mivel az tudja alkalmazni, aki érti, miről van szó.
A villanyszerelés és a villamosmérnökség közös halmaza az, némi humorral, csak az Ohm-törvény. Ez még akkor is majdnem igaz, ha a villamosmérnökség erősáramos értelmezésénél maradunk. Az egyetem a miért-ekre koncentrál - mint feljebb írtam.
Az mégjobb, ha modszert, észjárást tanitanak, az nekem mégjobban tetszik, logikám mindig is jó volt, és mindig is szerettem megérteni a dolgokat, megtudni a miért és a hogyant.
Viszont azt még mindig nem tudom, hogy a bekerüléshez mi kell.
Figyelj egy próbát megér, ha ez érdekel.
280 ponttal lehet bekerülni villamosmérnökire. Ez egyetemenként különböző. Most már talán mindegyik intézmény egyetem, ahol ez a szak van. De egyébként nincs túl nagy jelentősége, mert BSc alapképzés van mindegyik egyetemen/főiskolán, ami mindegyiken egységesen 3 és fél év. Pályázd meg valamelyiket, de mindegyik helyen keményen kell tanulnod. Ha nappalisban gondolkodsz, nézd meg hátha van olyan egyetem, ahol van duálisban a képzés.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!