Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha levelezőn érettségiznék...

Ha levelezőn érettségiznék annak lennének valami hátrányai?

Figyelt kérdés
Ugyanannyit ér az olyan érettségi mint a sima?

2016. dec. 17. 22:09
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Én levelezőn érettségiztem és sem a munkaerőpiacon sem utána a felsőoktatási nappali képzésben nem tapasztaltam hátrányát. Sőt előnyét véltem tapasztalni, mert a nappali fősulit nem kiégve kezdtem, mert csak a lényeggel tömték az agyunkat levelező szakközépben. Ma már egy kissé bánom hogy a fősulit is nem levelezőn végeztem, mert maradt volna időm élni is.
2016. dec. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, ment a pont! :)
2016. dec. 17. 22:21
 3/7 anonim ***** válasza:
27%
Noverem levelezon erettsegizett es pont az ellenkezojet tapasztaltam, annak amit az elso mond. Mivel csak a lenyeget tanulta, azt is leegyszerusitve, ezert az elso vizsgaidoszakban teljesen leblokkolt, mivel nem volt hozzaszokva a nagyobb anyagmennyiseg befogadasanak hogyanjat. Mivel egy egyetemi vizsga siman tobb mint az erettsegi, ezert nagyon sokat szenvedett, pedig igyekezett. Persze sokan csinaljak igy. Nagyon fontos, hogy olyan szakot valasz, ami tenyleg erdekel.
2016. dec. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
25%
*hogyanjahoz
2016. dec. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%

Érettségit felnőttképzésben, levelezőn szereztem ( 2 év alatt a négy éves gimit), a diplomámat levelezőn szereztem.

Semmi hátrányt nem éreztem eddig, és mindkettő mellet volt főállásom, így pénzem is volt és szabadidőm is.

Sokkal lazább volt mint ha nappalira mentem volna.

2016. dec. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
95%

Persze, hogy ugyanolyan érettségi, mint a "sima". Eleve nincs olyan, hogy sima érettségi. Központilag mindenhol egyforma feladatsorok vannak, közép- és emelt szinten, a levelezőn erre készítenek fel, tömörített anyaggal.


Én is levelezőn szereztem az érettségit, heti 1 szombat, 2 év alatt. Tekintettel voltak arra, hogy ott az emberek tanulás mellett dolgoztak, háztartást vezettek. Az érettségi is jó hangulatban telt, a szóbelin jóindulatúak voltak.


Egyedüli hátrány talán a nagyon minimális matematika-oktatás, amit ott átadtak nekünk (ez persze előkészítő tanfolyamtól/iskolától függ), és most egyetemen ez nem túl előnyös. De persze már akkor tudtam, hogy erre a szakra kevés lesz az ottani matek, ezzel együtt vállaltam, és pótolom a hiányosságokat aktívan.

2016. dec. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
65%

Az oktatásban a levelező tagozat a munka világában nagyjából az otthoni és távmunkának felel meg. Szívesebben emlékszem vissza a levelezős iskolaéveimre, jobban diáknak éreztem magam mint nappalin. Nappali tagozatokon mindig éreztem azt hogy a diákot igyekeznek "lemozgatni", vagyis felesleges terheléseknek alávetni. Például nappali tagozatú szakmunkásképző tanműhelyében az oktató összes haverjának kocsiját javítani és felkészíteni műszaki vizsgára. Vagy nappali mérnökképzésben a feladat hegyek, stb.

A levelező szakközépben az érettségi-felvételire és a műszaki fősuliban várhatóak miatt pluszban felkészültem matekból és fizikából. De mindig is szerettem önállóan tanulni. Én szupernak tartottam a levelezőt. Ha a műszaki fősulit is levelezőn végzem el, akkor talán el sem ment volna a kedvem attól hogy további végzettségeket szerezzek. De az említett "lemozgatásnak" csak kiégés lett a vége nappalin.

2016. dec. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!