Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Csillagász szeretnék lenni....

Csillagász szeretnék lenni. Milyen lehetőségeim vannak?!

Figyelt kérdés
Az itthoni képzésnek utána néztem már, először fizika vagy földtudomány alapszak, majd innen csillagász mesterszak. Viszont az eddig olvasottak alapján azt látom, hogy itthon ezzel a szakmával nem nagyon vannak lehetőségeim. Éppen ezért utána néztem a külföldi továbbtanulási lehetőségeknek. Egy előadásra is elmentem, ahol a holland és dán felsőoktatás volt a téma. De sajnos bárhogy számolgatom (kiutazás, biztosítás, tankönyvek, lakhatás..) ennyi pénzem nincsen. Ezért arra gondoltam, hogy talán egyszerűbb lenne az alapszakot itthon elvégezni, és csak utána jelentkezni külföldre mesterre. Ezzel viszont az a nagy probléma, hogy egy ELTE-s BA diplomáért nem fognak kapkodni a külföldi egyetemek, pláne nem tudományos területeken.. Milyen esélyeim vannak ezzel a szakmával évényesülni?! Van esetleg valakinek személyes tapasztalata?! Minden választ előre is köszönök!

2016. dec. 17. 08:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

BA-val sehol sem kapkodnak az emberért. MSC minimum feltétel a tudományos életben.


Külföldi MSC sem sokkal jobb, mint az itthoni. Rengeteg ember simán kiment már szinte bárhova az ELTE-TTK MSC diplomájával, ha nem volt totál hülye a szakmájához. MSC itthon, közben építgetni a külföldi lehetőségeket, doktori meg másik külföldi egyetemen. Doktori nélkül semmit sem lehet keresni (itthon) tudomány területeken. Keress rá a közalkalmazotti bértáblára.

'([XLS] Oktatói bértábla 2016. január 1-től)'


Egyetemi tanár sem lesz mindenkiből, illetve sok idő kell hozzá. Elsőnek 'Tudományos segédmunkás', majd 'tudományos főmunkatárs' ami között van pár év! + PhD :-)


Nem éri meg.

2016. dec. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor tehát a legésszerűbb itthon elvégezni az MSc-t, és utána külföldön jelentkezni PhD-re? Nagyon sok olyat olvasok az interneten, hogy ezzel a szakmával nem lehet itthon elhelyezkedni, külföldön pedig semmire sem becsülik az ELTE diplomáját.. De ez tényleg így van? Utána néztem a 2016-2017 world ranking-nak, és a listán az ELTE az 586. helyen áll, tehát B++ kategóriás egyetem. Ez olyan rossz?! Sajnos nem értek hozzá, nem tudom, pontosan mi alapján rangsorolják az intézményeket. Mindenesetre kíváncsi lennék a pontos elhelyezkedési arányokra, mert bármennyire is érdekel ez a terület, butaság lenne éveket tanulnom valamit, amivel aztán nem tudok elhelyezkedni.
2016. dec. 17. 13:02
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem egy ember ment már ki az ELTE-s diplomájával neves nyugati egyetemekre. Nyilván ehhez már hallgató korodban TDK-zni kell és kitűnni a tömegből. Ha valamit tudományos szinten akarsz művelni, az sehol sem könnyű, senki nem tud neked garanciát adni arra, hogy sikerülni fog. De ha megdolgozol érte, nincs kizárva.


Bár az tény, hogy fizika- és matektudással választhatnál bármilyen mérnöki szakot, ami után kényelmes életet élhetsz itthon is.

De ha a csillagászat az álmod...

2016. dec. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudom, hogy a 'Híres' egyetemeken milyen a képzés/követelmény, de gyanítom, hogy sokszor a követelmény szint nem ugorja meg a lécet. A 'Nyugati' német pl. műszakis nagy arcú embereket sokszor meg lehet fogni egyszerű problémákkal, rögtön vissza vesznek. Az lehet, hogy modernebb technikai apparátussal találkoznak az egyetemeken, de annak az alapjaival sincsenek tisztában amivel foglalkoznak. (persze az itthon végzettekre is igaz.)


Volt rá példa, hogy a 'Nagyok' pislogtak, hogy mi mindent csináltunk kevesebb mint fél év alatt, amire 2x annyian 2x annyi idő alatt sem voltak képesek.


A csillagászati alapok, meg pont Fizika, amit meg lehet tanulni CERN nélkül is!


Tudni kell, annyi az egész, azonban itthon nem mész vele semmire szerintem.

2016. dec. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Csillagász szeretnék lenni"

Ez így túl általános. Csillagászként részt vehetsz projektekben (megfigyelés sorozat, pl. változók, üstökösök, +adatértékelés..), vagy mehetsz az ismeretterjesztés felé (tanítás, bemutatók), stb. De akár az égbolt szerinti navigáció is egy feladat, vagy az idővel kapcsolatos számítások (zónaidők, helyi idők, világidő, napi középidő), vagy telekommunikációs területen is elhelyezkedtek már csillagászok.


Szóval ne úgy képzeld el, hogy valahol azt mondják, hogy ide kellene egy csillagász, hogy izgalmas dolgokat keressen az égbolton, általában ennél jóval hétköznapibb a helyzet.

2016. dec. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!