Hogyha hosszútávon politikusnak készülök, akkor megérné elvégezni a tanárképzést?
Már most is félig-meddig politikával foglalkozom, most egy határokon átnyúló diák/ifjúsági szövetséget szervezek éppen, ami nem kis munka, de kitűnő kapcsolatokra teszek szert és emellett még az ismertségem is nő. Ezért magamat jelenleg pártonkívüli ifjúságpolitikusnak mondanám, aki főállásban tanul, mellette pedig politizál. Jövőre leszek végzős, kitűnő tanuló vagyok (10 tantárgyból dicséretes), viszont nem tudom eldönteni, hogy mit tanuljak egyetemen. A jogász szakkal az a baj, hogy vidéken nincs vele sok lehetőség (egy vidéki megye legvidékibb térségében, egy hétezres kisvárosban élek és itt szeretném a politikai karrierem elkezdeni építeni). Ezért, ha mégse lennék sikeres politikus, akkor nem valószínű, hogy a megyében találnék viszonylag jövedelmező állást, messzire pedig nem szeretnék költözni. Egyébként is, 20-30 év múlva oktatáspolitikával és ifjúságpolitikával (akár mint országos ifjúsági szervezetek felnőtt koordinátora) szeretnék főleg foglalkozni. Szerintetek, mint tanár (akár mint óraadó egyetemi oktató) sikeres és népszerű politikus lehetnék, vagy inkább mégiscsak jogot/nemzetközi tanulmányokat/politológiát tanuljak? Hozzáteszem, nem szeretnék egy diplománál megállni, érdekelne a politológia, a gazdaság, a pénzügy, a marketing, a szabad bölcsészet és a kémia/biológia tantárgyak is, ezeket lehet, hogy később szívesen elvégezném sokaddiplomának, munka mellett persze, levelezőn (és önköltségesen, mielőtt erre még valaki felhívná a figyelmem!)
Arra is gondoltam, a tanári egyetem után elvégezném a jogi szakokleveles pedagógusképzést. A tanári szak mellett pedig levelezőn politológiát és/vagy valami pénzügyi/gazdasági szakot is tanulhatnék. Tehát, a kérdés, mit gondoltok, milyen szakokat volna érdemes elvégezni? Kérlek, a "hazudozás-nyalizás-gerinckioperálás" triótól és a hasonló mondatoktól kíméljetek meg, ugyanis ezeket eleget olvastam már különböző fórumokon! Elnézést, hogyha nagyképűnek tűnt bármelyik mondatot, igyekszem minél szerényebben hozzáállni a dolgokhoz, csupán mindent leírtam, hogy egy teljes képet adhassak nektek a válaszadáshoz.
Szép estét kívánok és köszönöm a válaszokat!
Ádám
Vidéken annyira nem számít a politikusok végzettsége. Ahol én felnőttem (10ezres dél-keleti városka) a többségnek csak a helyi fősulin megszerzett tanítói vagy mezőgazdasági jellegű diplomája van. Sokkal többet nyom a latba a pénz, a saját vállalkozás megléte, a befolyás a helyi gazdaságra. Persze van több példa tanár végzettségű politikusra, polgármesterre stb. de mégis az előbbi réteg az ami még mindig dominál (szerintem). Arra viszont figyelj, hogy a tanulmányi eredményeidre, a diplomáid számára ne vágj fel, és ne reklámozd, mert ez komoly visszatetszést tud kelteni a kisebb közösségekben, ezt tapasztalatból mondom.
Nekem is voltak ilyen ambícióim középiskolásként, és minden létező körnek tagja, vagy vezetője voltam az egyetemen is, de amint elkezdtem dolgozni, ez az egész eléggé elhalványodott. Nem csak azért, mert nagyon szeretem a választott szakmám, hanem mert sokkal nagyobb értékteremtő értékkel rendelkezik az, amit csinálok, és amit a legtöbb kollégám csinál, mint amennyit egy átlag politikus elér. Azt viszont nagyon jónak tartom, hogy van B terved, legyen még C is, és akkor nem érhet csalódás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!