Ha nem sikerül a diploma, attól még felvehetnek dolgozni? (Bővebben lent)
Belevágtam egy olyan egyetemi képzésbe, ahol úgy érzem hogy nem biztos hogy teljesíteni tudom a követelményeket.
Egyes munkáltatók állítólag tudják hogy kik járnak egyetemre a mi szakterületünkön (figyelik hogy kiknek sikerült elvégezni, mert őket már bombázzák is álláslehetőségekkel), viszont azt is tudják hogy kiknek NEM jött össze a diploma
A kérdés az, hogy a munkáltató emiatt kevesebbre fog nézni engem mint más munkavállalókat egy olyan állás megpályázásánál, ahová nem kell a diploma?
(Magyarul: mennyire hátráltatna az, hogy megpróbáltam az egyetemet és nem jött össze azzal szemben, mintha meg se próbáltam volna?)
A legmagasabb iskolai végzettséget szokták kérdezni, s nem véletlenül.
A befejezett iskola számít.
Sőt, ha csavarsz egyet a logikai meneten, egy sikertelen egyetemi tanulmány azt is jelentheti, hogy azon a pályán bizonyítottan nem vagy jó, legalábbis az egyetemi szinthez nem.
Még egyet csavarva a szálon, ha valaki végig bukdácsol az évfolyamokon, kínkeservesen megszerzi az államvizsgát, nem nagyon szokták megkérdezni, hogy milyen eredménnyel diplomázott... A másik ember meg mondjuk kiemelkedő eredménnyel elvégzett néhány évfolyamot, de nem tudta a tanulmányait folytatni (pl tandíj problémák), a munkahelyen ezzel nem kerül előnyösebb helyzetbe, csak legfeljebb akkor, ha majd a gyakorlatban bizonyít.
Közalkalmazottaknál a besorolás egyértelműen iskolai végzettségtől is függ, sokan olyan diplomával vannak magasabb bérfokozatban, aminek a munkához valójában semmi köze.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!