Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Aki a BME Mérnökinfourmatikusr...

Aki a BME Mérnökinfourmatikusról ment át máshova ugyanerre a szakra, milyen tárgyakat fogadtak el?

Figyelt kérdés

És hova érdemes? A BME-s képzést egyszerűen baromságnak tartom, a sok felesleges elmélet és az édeskevés és szarul szervezett gyakorlat miatt. Gondolkozom, hogy másik egyetemen folytatom (Budapesten), de nem tudom melyikre érdemes, és milyen tárgyakt számítanak be.

3. félévben vagyok most. Aki már járt hasonló cipőben mit tett?



2016. okt. 24. 15:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%

Átmehetsz Kandóra, minden évben van 30-40 ember, aki nem bírja és átmegy.

De ha azt gondolod, hogy az elmélet hülyeség, akkor felesleges egyetemre menni. Programozást tanuláshoz nem kell egyetem, azt otthon a netről is meg lehet tanulni. 14-15 éves gyerekek is csinálják már. Persze ennek a valós szoftvermérnök szakmához semmi köze. Elmélet nélkül csak betanított/triviális munkákat tudsz majd megcsinálni, de egy komoly rendszerben autonóm módon alkotni nem.

2016. okt. 25. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%

Teljesen egyetértek az elsővel..

Tarthatod hülyeségnek az elméletet, viszont anélkül aligha lehetsz mérnök akárhol is, legfeljebb technikus..


Amúgy nekem is hasonló érzésen volt BME-n, de kitartottam és MSc-n már szakiránynál már nagyon is kellettek azok az "elméleti hülyeségek" a gyakorlati feladatokhoz..

2016. okt. 25. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
MSC-ről szó sem volt, a kérdésre szeretnék választ kapni, hogy milyen tárgyakat fogadnak el / mennyivel kevesebb az értelmetlen szopatás?
2016. nov. 5. 18:53
 4/11 anonim ***** válasza:
Analízis 1-2, BSZ 1-2 és esetleg a Fizika. Ezeket fogadhatják el, mert egyezik nagyjából a tematika más egyetemekkel. Digit és SZAR lehet még amivel lehet próbálkozni. Értem itt például az Óbudai Egyetemet. De nem értem milyen értelmetlen szopatásról beszélsz. Minden anyagot kiadnak, elmondják előadáson is, és zh-kon se kérdeznek mást. És ezek még csak az alapok. De ha átmész másik egyetemre, akkor ott is elsőévesként fogsz kezdeni, mert újra kell jelentkezni. A programozás nem egyezik meg, emiatt kéne az elejéről kezdeni.
2016. nov. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Elfogadhatnak több tárgyat is, legfeljebb szabadon választhatók között fogadják el.Minden megszerzett tárgyat, kreditet próbálj elfogadtatni, azt vagy elfogadják vagy nem, de szabadon választhatóként biztos elfogadják. A lényeg, hogy legalább 75%-ban megegyezzen a tematika, ha megegyezik legalább ennyire akkor elfogadják, de ezt a fogadó intézmény dönti el, a te általad elkért és lepecsételtetett tantárgyi adatlap alapján, amit a kérelmed mellé beadsz.
2016. nov. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A gyakorlati oktatás az kevés valóban, slide hegyek vannak, amiket még az oktató sem tud rendesen felolvasni. Mit vársz el tőle, hogy elmagyarázza? Na, ne. Mivel kevés a gyakorlat csak elmélet marad, amiben sok a felesleges rész. Meg ehhez képest az előtanulmányi rend is hülyeség. Szívatja a hallgatókat csak. Normálisabb előtanulmányi rend kellene.


És MSC-s, hány év alatt jutottál el az MSC-re? Hány év alatt végzed el? És hányan jutnak el oda? Hány nem szerez még BSC-s diplomát se?

2016. nov. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Én mindig azt hallom itt, főleg a tárgy oktatóitól és a "szakmai kukabúvár" hallgatóktól, hogy mit akarok elmélet nélkül kezdeni. Lehet hogy igazuk van, mert aki nem tudja hogy pl. a nullával való osztás nem értelmezett, az ne akarjon számolni. De nem értem, hogy miért kérnek számon annyi fölösleges és idióta baromságot, ami semmire sem jó, és a gyakorlati hátteréből az égvilágon semmit nem mutatnak. Pl. az adatbázisok. Könnyesre szopatják a hallgatóságot az elmebeteg semmitmondó hülyeségeikkel, és semmit nem mutatnak meg abból hogy ez pl. Access-ben, vagy SAP vagy akármilyen adatbáziskezelőben hogy történik, pedig ha gyakorlatiasan mutatnák, bármiben lefogadom, hogy mindenki megértené, mert nagyon egyszerű dolgokról van szó, csak a sok és indokolatlanul "tudományos" nyelven fogalmazott fölösleges elmélet elnyomja ezt.

És sajnos első évben teljesen kiölték belőlem a lelkesedést és az embert, mert gépként kezelnek, szarba sem vesznek. Most ott tartok, hogy ezen kívül engem teljesen más irányok is érdekelnének (pl. művészet, stb), ahova még nem állok készen félvételi vizsgázni, de igyekszem. Gondoltam majd ha itt elvégeztem a bsc-t. Csak az a baj, hogy ha nem marad állami félévem vagy itt vissza kell fizessem, akkor erről sajnos le kell mondanom. Ezért gondoltam, hogy mielőtt még nem késő, máshol fejezném be, hiszen ahogy mondtam, annyira már nem érdekel, hogy hol szereztem diplomát. A pénz miatt nem tudom otthagyni, idézőjelesen rá vagyok kényszerítve, hogy valahol befejezzem az alapdiplomát. Amit nem bánok, csak kicsit fogytán a türelmem, hogy eddig még semmiből sem buktam meg, de nem látom magamat se fejlődni se romlani, csak azt hogy tanulom a sok marhaságot mint a gép. Pár osztálytársam a Pázmányra ment vagy az Óbudaira, amiket mesélnek, egyszerűen nem tértem magamhoz, hogy őket miért nem szopatták meg annyi fölösleges baromsággal, mint minket? Nekik miért tetszik, miért jobb az átlaguk is, miért tudnak már most többet programozásból, grafikából, mint mi bme-sek? Szerintem azért mert csak a neve nagy az egyetemnek, az oktatást ezek alapján borzalmasnak tartom, ahol nem jó szakember leszel, hanem csak megtanulsz keményen szopni :(.

Szívesen fogadok még válaszokat, és bocsánat a trágár nyelvezetért, de le szerettem volna bővebben írni, hogy hogy látom az egészet és miért szeretném máshol befejezni.

2016. nov. 26. 19:03
 8/11 anonim ***** válasza:

Eléggé összevisszaság, amiket írsz. Aki a BME-n jó jegyet kap a programozáson, meg a grafikán (ami mellesleg 5. féléves tárgy, szóval nem értem, hogy hogy jön ide) az tuti, hogy jól vágja az anyagot.

Az adatbázisos részt meg szerintem ne nagyon hangoztasd, mert aki komolyan foglalkozik adatbázisokkal, az kinevet. Az egyik legfontosabb tárgy, a legalapvetőbb dolgok vannak csak leírva, az életben 100x nehezebb problémákat kell megoldanod pl: egy banki rendszer adatbázisaiban, vagy a cloud technológiákról nem is beszélve.


De úgy általánosságban, ha 1-2 sikertelen félév után "rájössz", hogy inkább művész akarsz lenni, akkor neked alapból nem is kellett volna ide jelentkezni... aki ténylegesen mérnöknek való, annak nincsenek ilyen gondolatai...

Attól, hogy nem jött be és nem neked való, attól nem leszel kevesebb ember. De a képzést ne szidd, mert a te esetedben nem az volt a baj, ez nyilvánvaló.


Amúgy nyilván nem tökéletes a BME-s tanterv se, mint ahogy semelyik se az.

Az lehet, hogy a Pázmányon megtanítják, hogy az épp aktuális nyelven az épp aktuális problémákat hogy kell megoldani... és 5 év múlva, amikor már egy tökmás nyelv lesz meg tökmás környezet, akkor mit fog csinálni az az ember?? Hát 15 év múlva, amikor már az ötödszörre kell új dolgot megtanulni??


Ha nincsenek meg az alapok, amik sose változnak, akkor két eset van:


1, piacképtelenné válik és elhagyja a szakmát, jó eséllyel lesz valami manager

2, olyan jó képességű, hogy előképzettség nélkül ráérez, önállóan tanulja meg a dolgokat a netről -> ekkor valójában neki egyetemre se kellett volna járnia, mert magától is meg tudta volna tanulni.

2016. nov. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Utolsó, szerinted dicséretet érdemel az a képzés, ahol a hallgatók több mint fele sosem szerez diplomát? Hol van az oktatók szakmai felelőssége? Ez már így volt évekkel ezelőtt is, miben fejlődött az oktatás színvonala és az oktatók?

Elismeri az egyetem, ghogy nem színvonalas az oktatása ezért létrehozza az IMSC programot, hogy ne maradjon szégyenben. A többi hallgató meg megszívja, mert nem kap színvonalas oktatást és MSC-re sem mehet, mert csak az IMSC-seket fogják felvenni, mert ha nem akkor megint megszívatja magát az egyetem, hogy az IMSC-seket sem képes színvonalasan oktatni. De igazából nem is oktatja őket színvonalasan, csak a látszatot fogja fenntartani és emiatt mindenképp az IMSc-sek mennek csak MSC-re.

Mit tudsz cloud technológiáról? Milyen gyakorlati oktatás folyik az egyetemen és kik számára? Ne kábítsál, hogy pont a BME-re kell járnod cloud technológia miatt, amikor ezt máshol is megtanulod. Én sajnálom azokat akik a VIK-re jelentkeznek.

2016. nov. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Utolsó kommentem a topicban:


-Azért nem szerez a fele diplomát, mert nem odavalók. Ha lenne normális felvételi, nem az óvodás szintű középszintű érettségi, akkor negyedannyi embert vennének fel, de ennek 90%-a elvégezné (lásd orvosi, ahol még van belépési követelmény.)


-Az oktatói felelősség abból áll, hogy nem hagyja a szakmát bohóckodássá silányítani. Sok nevenincs főiskolákon "mérnök informatikus" diplomákat adnak ki olyan embereket, akik jó, ha az emelt szintű gimis tananyagot tudják úgy-ahogy matekból.

Még a BME-n is, ami 30 éve 2-est ért, arra a tudásra most 5-öst adnak sok tantárgyból.


-Az IMSc-t azért hozták létre, mert az ipar elszívja már a BSc első évével végzett embereket is, a sok hülye 20 éves meg azt hiszi, hogy havi 240 nettó az sok pénz, és egyből otthagyja a sulit. Az 5 éves fix képzéssel időt nyer a kar, pont a legjobb, legnehezebben megtartható embereknél. Ha 5 évet lehúznak a legjobbak, talán többségük marad PhD-ra, ahol a legnagyobb az emberhiány.


A gyakorlati oktatást úgy hívják: témalabor, önálló labor, szakdolgozat stb. A képzés legvégén, miután a minimális elmélet birtokában vagy, önállóan, konzulensi felügyelettel elmélyülsz egy témában, és ez így van rendjén.

2016. nov. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!