Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elbizonytalanodtam a karrierem...

Elbizonytalanodtam a karrieremet illetően, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az a szitu, hogy jelenleg egy olyan dolgot tanulok egyetemen, amire szerintem az emberek 90%-a azt mondja, hogy iszonyat haszontalan dolog, de engem lenyűgöz és nagyon szeretem. Bölcsészettudományi területről van szó egyébként, és több tervem is van vele. Az egyik az, hogy továbbmegyek olyan mesterre amilyen az alapszakom volt/hasonlóra és doktorálok belőle meg kutatok. A másik az, hogy ugye az alap és a mester között nagy átjárás van és egy aránylag hasznos mestert meg tudnék ezzel csinálni. Jelenleg egyébként részmunkaidőben dolgozom egy óriási vállalatnál, a multik meg nem arról híresek, ahogy annyira nézik a diplomát mert igazából betréningelik a bölcsészeket is könyvelésre, ezt azért szerintem sokan tudják. Persze felsővezető nem lesz sose az ilyenből.


De ami aggaszt és nem igazán tudok vele megbírkózni az az, hogy látom a közgazdász / mérnök / IT-s ismerőseimet és nagyon irigy vagyok rájuk. A három felsorolt pont közül mindegyikükhöz úgy megy a munka, hogy nem kell keresniük. Illetve talán a közgazdászokra ez nem igaz, de a mérnökök és az IT-sek amint lediplomáztak rengeteg állásajánlattal / fejvadásszal fognak találkozni. Illetve sok vállalat lecsap már az utolsó félévekben az ilyen munkaerőre.


Amint láthatjátok azért tisztában vagyok a dolgokkal. Viszont az jelenti a problémát, hogy irigy vagyok rájuk. Én is szeretném, ha csak úgy ömlenének hozzám a munkák, mint a szoftverfejlesztő ismerőseimhez. Az egyik aki már pár éve dolgozik mondja, hogy heti 3-4× megkeresik őt mindenféle állásajánlatokkal.

Miért nem leszek mérnök/közgazdász én is?

Mert utálom a matekot, a fizikát, a kémiát. Egyszerűen nem értek hozzájuk. Tudom, hogy kevés ember gondolja így a hétköznapok során, de én folyamatosan úgy érzem, hogy ezek az emberek sokkal jobbak nálam és mindig is azok lesznek. Úgy érzem én kevesebb vagyok azáltal, mert nem értek a pénzügyi/ mérnöki dolgokhoz.Szomorú vagyok emiatt.


Egy másik ötlet még az, hogy ugye a btk-n rengeteg nyelvszak van. Még van négy félévem a suliból, és így munka mellett úgy tudnék más nyelves tárgyat felvenni, ha visszavennék a saját szakomból. Arra gondoltam, hogy megtanulok vmi ritkább nyelvet (arab, héber), mert azzal a munkapiacon lévő esélyeim megsokszorozódnak, viszont akkor sajnos kevesebb kreditet tudnék a saját szakomon végezni ebben a félévben. Azért akarom az egyetemen felvenni, mert itt azért mégis nagyon színvonalasan oktatják, és egy ritka nyelvet iszonyat nehéz megtanulni igazán jól nyelviskolából...szerintetek bevállaljam ezt?


aki elolvassa annak nagyon köszönöm



2016. szept. 3. 19:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A szakmai tapasztalatodat vagy a szakmabeli értékedet ne az határozza meg, hogy a szoftverfejlesztők milyen könnyen találnak munkát. Ne hozzájuk hasonlítsd magadat, teljesen más szakma, teljesen más képességekkel. Most abban a korszakban vagyunk, hogy azokat a képességeket jobban keresik, de ettől te nem vagy kevesebb/rosszabb.


Én azt mondom, hogy azt csináld amit a szíved mond. Ha szívesen foglalkoznál azzal a ritka nyelvvel, akkor vállald be. A lényeg, hogy szeresd csinálni.

2016. szept. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
65%

A szoftverfejleszteshez onmagaban nem kell altalanos iskolainal bonyolultabb matek. Fizika, meg kemia meg annyi sem. Sokan mondjak hogy a programozas alapja a matek, de ez a szamitastudomanyra vonatkozik. Nem a napi szintu programozoi munkara.


Az hogy most nem ertesz hozza nem jelent semmit. Vannak tanfolyamok amikor nullarol, 6 honap alatt barkibol piackepes programozot faragnak akik azonnal munkaba tudnak allni.


Ha nem erdekel a szakma akkor persze felesleges bele kezdeni.


En azt javaslom hogy alaposan gondold at mi alapjan dontesz egy szakma mellett. Hiaba lehet valamivel jol keresni ha szarul erzed magad egesz nap mert utalod a munkat.


Arra nem alapoznek hogy a szoftverfejlesztoknek sokaig ilyen magas fizetese lesz, sok iranybol probaljak a nagyobb cegek megoldani hogy eleg legyen minimalbert fizetni (kulfoldon is), aminek meg lesz a hatasa.

2016. szept. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
82%
"de ez a szamitastudomanyra vonatkozik. Nem a napi szintu programozoi munkara." - Szerintem ez nem teljesen igaz. Attól függ mit értesz napi szintű programozói munka alatt. Ha pl. egy vállalat belső rendszerének a fejlesztéséről beszélünk, akkor valószínűleg nem kell komoly matek tudás. De ha egy olyan program fejlesztéséről, amiben van gépitanulás vagy grafika vagy akár valamilyen közelítő eljárás...akkor oda már nem elég feltétlenül a középiskolai matek.
2016. szept. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A legböszmébb Feri ***** válasza:

Mit tanulsz egyébként? Hátha ki tudunk hozni valamit belőle.

Idegen nyelvre rá kéne gyúrni...

2016. szept. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!