Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A turisztika meg közgazdász...

A turisztika meg közgazdász szakokra miért ilyen magasak a ponthatárok? Gyakorlatilag ezek axlegkönnyebb szakok

Figyelt kérdés

2016. szept. 1. 21:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mivel én nem ezekre jártam, nem tudom megítélni, hogy pl. a közgazdaságtan a legkönnyebb-e.

Azt viszont el tudom képzelni, hogy pl. fel tudnak venni 100 főt, jelentkezik 500, akkor értelemszerűen a felső 20% jut be, akiknek magas a pontjuk.

2016. szept. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Gondolom azért, mert eddig boldog-boldogtalan közgazdásznak ment, bazinagy túlképzés lett belőle, és nem tudnak elhelyezkedni. És jó magyar megoldás szerint - "szarva közt a tőgyit" - nem az a megoldás, hogy még több munkahelyet teremtenek, hanem jó alaposan megszűrik helyette, kit vesznek fel.
2016. szept. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De pl.a mérnökire-ami az egyik legnehezebb szak-bármilyen hülyét felvesznek a 280-as ponthatárral.Aztán csodálkoznak,ha a 80%-uk kibukik
2016. szept. 1. 22:12
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
Persze, mert mérnökből mindenütt hiány van, és bazinagy rájuk a kereslet. Nekem vannak közgazdász és mérnök haverjaim is. A végzettek közül a mérnökök 3 hónapon belül leltek munkát, a közgazdászok közül 1,5 év után ketten a Jewbilban dolgoznak futószallag mellett szaréhugyé', a másik három mái napig munkanélküli.
2016. szept. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
Miert annyira nehez felfogni, hogy hogyan mukodik ez a ponthataros rendszer? Annyira nem bonyolult pedig.
2016. szept. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azt nem értem,hogy fordítva van.Minél nehezebb egy szak,annál könnyebb bekerülni.Ismerek egy gyereket,világéletében kitűnő tanuló volt,versenyekre járt meg minden.A mérnökin meg vért izzad.A 280 pontos gyerek hogy fogja elvégezni?
2016. szept. 2. 16:02
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha nem képes rá, majd kibukik. A ponthatár nem úgy működik, hogy ez nehéz, akkor erre majd jó magas lesz. Egyébként meg kinek mi a nehéz. Nekem van egy mérnök és egy közgazdász diplomám, mind a kettőt lazán megszereztem, de ha el kéne végeznem egy szabad bölcsész szakot, valószínűleg soha nem lenne diplomám. Ezek azért nagyon nagy mértékben emberfüggők is.
2016. szept. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!