Szakközépiskolából felvehetnek villamosmérnöknek?
Nyelvvizsga előny, egyet legalább érdemes egyetem előtt megszerezni, de az érte kapott plusz pont az mindig csak a minimum pont után adódik hozzá, a mérnöki szakok pedig általában a minimumot súrolják, szóval elég egy közepes érettségi hozzá. És itt jön a válasz út, gimiben jobban humán tárgyakat nyomatnak, lehet ennek köszönhetően lesz esetleg két nyelvvizsgád, de nem biztos hogy meglesz, DE a szakközépiskolában olyan hatalmas gyakorlati tudásra teszel szert az egyetemi gyakorlatokhoz képest, hogy az nem kicsit jelentős.
Én szakközépből mentem gépészre, 5 éven át (4+1év OKJ miatt) az eszterga, cnc, hegesztő mellett álltunk gyakorlaton. Egyetemen olyan kevés a gyakorlat, hogy eddig egyszer esztergáltunk egy fogással. Olyan emberekkel vagyok egy csoportban akik egyetem előtt azt se tudták hogy mi az az eszterga és sajnos itt sem fogják megtanulni használni, persze a működését és felépítését könyvből tudni kell.
Szóval szerintem érdemesebb szakközépbe menned, főleg ha van lehetőség vele OKJ-s képzést is szerezni.
Én gépész szakközépből mentem BME villanymérnök szakra. Persze ez 20 éve volt, de volt, és most MSc. (okleveles) villamosmérnök vagyok. BSc képzésen nehogy megállj, mindenképp menj MSc-re!
Én a szakközepet javaslom, de bárhová is mész, saját magadnak kell gondoskodnod a matek/fizika tanulásról, és különösen fontos, hogy próbálj kiszakadni az ECDL világából, és valódi programozási tudást szerezz be. Fontos a műszaki szemléletmód és a műszaki gyakorlat! Egy gimnáziumban nem kapod meg. És sajnos az egyetemen sem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!