30 feletti egyetemisták, nektek nem rossz, hogy nem fogtok tudni elhelyezkedni az egyetem befejeztével?
Nem. Mert el fogok tudni helyezkedni. Épp azért, mert nem vagyok már gyerek és tudom, hogy működik a világ.
Neked nem rossz, hogy mások idegesítésével töltöd a szabadidőd valami értelmes hobbi helyett?
Én szeptemberben a 3. diplomámnak fogok nekikezdeni.
Nem, nem rossz, hogy nem tudok elhelyezkedni, mert igen, el tudok.
És nem, nem rossz, hogy bővítem az ismereteimet, esetenként teljesen új dolgokat tanulok, ami szélesíti a látóköröm, a tudásom, a tapasztalataimat és a kapcsolatrendszeremet.
És nem, nem kellett volna inkább szakmát tanulnom, mert most sem kell izgulnom, hogy felvesznek-e, mert jóval több pontom van annál, ami akár az államilag finanszírozott szakra szükséges volna, tehát éppúgy megérdemlem, hogy bekerüljek, mint akárki más, aki eléri majd a ponthatárt.
Gondolom, savanyú a szőlő azoknak, akiket érettségi után (költségtérítésre sem) vesznek fel, mert a magamfajták beelőzik a pontjaikkal, mert 30 felett általában a hallgatók céltudatosabbak, és komolyabban veszi (már) a tanulást. Nem egy olyan 30+-os egyetemistát ismerek, aki végzés után még PhD-ra is felvételt nyert, mert már tudta, mit akar, és hajlandó volt áldozatot is hozni érte.
Amúgy igen, az első munkahely megszerzése általában nyilván problémásabb egy 30+-os (esetleg 40+-os) pályakezdőnél, de ha az első állás megvan, onnantól "sínen van" a dolog. Persze kérdés, hogy egy 30+-os mivel töltötte korábban az idejét. Ha van már (bármilyen) használható kapcsolatrendszere a célterületén, akkor lehet, hogy még könnyebben is meglesz már az a munkahely.
30 feletti egyetemista azért megy tanulni, mert tudja, hogy biztos eltud helyezkedni.
Akik meg még 20 éves korukban bukdácsoltak, olyan korra rég máshol vannak.
Van 2 szakmám, nem érzem szükségét még egynek. Sőt, munkahelyem is van. :) Sőt, pénzem is és élettapasztalatom.
És igen, tanulok, mert tanulni akarok :)
Te mit tanulsz?
Nem, nem rossz, mivel már korábban elhelyezkedtem.
"Nem lehet,hogy inkább szakmát kellett volna tanulni?"
- Ha szakma érdekelt volna, azt tanulom.
Az, hogy senki nem meri ideírni mit tanul, és még 30 évesen is ez a kapcsolatok, nyelvvizsga szöveg megy azért elég vicces.
Ha valaki a versenyszférában 2 napot eltöltött az tudja, hogy egy mérnöknek, könyvelőnek, orvosnak olyan tudás kell amit az iskolában nem tanítanak.
A többi diploma pedig kevésbé értékes, mint egy szakmunkás.
Lehet ellenpéldát írni, és igen, a 30 évesek többsége sznobságból diplomázik, mert ha annyira tanulni akarna, a neten megtanulhatna akár programozni, csak az már nehéz.
8: nem írtam le, mert senki sem kérdezte. Gazdaságinformatikát tanulok (persze, tudom: büfé), mert egyébként is foglalkoztam volna informatikával (és egy kicsit gazdasággal), de így sokkal gyorsabban haladok, szóval hagyjuk ezt az "interneten mindent meg lehet tanulni" dolgot. Persze sok dolog fent van, de egészen más, ha van valami koncepció az egész mögött, be van osztva, mikor mit kell tanulni.
Egyébként ez nem az első diplomám, és a korábban szerzett tanári diplomámmal már elhelyezkedtem. Nevezheted sznobságnak, számomra inkább bizonyítás magam felé ez a diploma, hogy egy másik területen is kipróbálom magam, és nem is nagyon szoktam mások előtt beszélni róla, illetve elsősorban hobbiként fogom fel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!