Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az, hogy milyen erősségű...

Az, hogy milyen erősségű gimnáziumba megyek, befolyásolhatja azt, hogy később milyen egyetemre mehetek?

Figyelt kérdés

Tehát ha egy kitűnő tanuló vagyok, de nem a leghiperszuperebb gimibe megyek, hanem mondjuk egy közékszintűbe , akkor az befolyásolja, hogy valamilyen jó egyetemre menjek ?



Vagy csak a jó tanulók azért mennek jobb gimikbe, hogy lássák mások, hogy jajj a legjobb gimiben is a legjobb volt, és bem befolyásol semmit ?


Köszönöm a válaszokat..



2016. jún. 7. 06:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
35%
Mindenki érettségije ugyanannyit ér. A százalékok határozzák meg, hogy sikerült, nem az iskola neve. Ha gyenge gimibe jársz annyi a kockázat, hogy nem kapsz megfelelő felkészítést. Ha ennek tudatában otthon is készülsz a szükséges tárgyakból, akkor tök mindegy hova jársz. Én kemény suliba jártam. A gyerekem nem fogom oda iratni. A napi szintű stressz nem éri meg. Majd ha kell jár külön tanárhoz felvételi előtt, de megkímélem a napi szivatástól. Teljesen értelmetlen dolog. N32
2016. jún. 7. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
Én eddig egy erős gimibe jártam, de az év elején elköltöztem és egy gyengébb gimibe vetteká t. Megbántam mert itt az osztálytársaim nem akarnak tanulni, van olyan tanár aki tud így is tanítani rendesen, de nem mind. A követelmény meg a tananyag ugyan az, de az osztályon is múlik. Meg amit még észrevettem, hogy az erősebb gimiben jobb tanárok vannak vagy nemkem azok voltak, jobban magyaráznak. De ha van bármi kérdésed írj gyugodtan priviben
2016. jún. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem igen, sokat számít. Egy erős gimnáziumban erős és jó az oktatás, attól erős. A gyenge helyen pedig elmegy az energia a fegyelmezésre. És azt az értékes 12-18, vagy 14-18 közötti éveket soha nem kapjuk vissza!!! Lehetetlen különórákon pótolni, mert az idő és energia elpazarolódik.
2016. jún. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
51%
4.9es osztályátlagunk volt. Mindenki első helyre bejutott egyetemre. A tanultakból semmire nem emlékszem. A gyomorfekelyem viszont megmaradt. Ahogy a maximalizmusom, önértékelési zavarom is. Persze... megérte.
2016. jún. 7. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%
1-4 ez a te egyéni problémád kérd egy pszichológus segítségét (melyik iskola volt ez, ha szabad tudni?) - nem hiszem, hogy jobb lett volna, ha olyan helyre jársz, ahol attól kellene rettegned. hogy amikor a tanár nem látja, a nálad 2 évvel idősebb Armandó hogy tol ki veled.
2016. jún. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem a legjobb, ha egy színvonalas, de nem elitképző iskolában jársz, ahol meg tudod valósítani magad; ha tanulni akarsz, tanulsz, ha bulizni, bulizol. :) Én így tettem, és nem bántam meg. Családias volt a közösség, de voltak elvárások, aki ki akarta használni a lehetőségeket, megtette, fel is vették. Én most az orvosira járok, sokan mentek BME-re, stb.
2016. jún. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%
Jogilag nem befolyásolja. De az előfordulhat, hogy a gyengébb gimiben kellő számú jelentkező hiányában nem indítják azt az emelt érettségi előkészítőt, ami neked kellene.
2016. jún. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
83%

Miért akarsz jó egyetemre járni? Ha a középiskolákban nem tartod önértéknek a minőséget, mitől változik ez meg hirtelen érettségi után? Miért evidencia, hogy az erős egyetem jobb, de kérdés, hogy az erős gimi jobb-e?


Az érettségi (és felvételi) eredmény rettenetesen rossz indikátora annak, hogy mennyire volt jó az okatás, amit kaptál. Egyedül azt lehet kiszúrni vele, ha valami nagyon-nagyon nem működött. 14 és 18 éves korod között feladatod pl. kialakítani egy reális önértékelést, megtalálni a területet, ami iránt elkötelezettséget érzel, elkezdeni kibontani az esetleges tehetségeid, megtanulni különbséget tenni aközött, hogy valamiből képes vagy teljesíteni a követelményeket és aközött, hogy alkotó munkát tudsz végezni, tartalmas kapcsolatokat kialakítani a kortársaiddal (nem, az én vagyok 20 km-es körzetben a legokosabb gimnazista, de szépen elbeszélgetek akárkivel nem ugyanaz, mint egyenrangú felek között megtalálni a helyed), megtanulni megküzdeni a kudarccal, leszámolni annak az illúziójával, hogy mindig mindent lehet (és egyáltalán érdemes) teljesíteni, amit követelményként eléd raknak és elkezdeni döntéseket hozni arról, hogy melyik követelményeknek akarsz megfelelni és melyikeknek nem. Egy jó gimnáziumban ezekre nyílik lehetőséged, de természtesen logaritmusos vagy mozgásegyenletes típusfeladatokat bárhol máshol is be tudsz gyakorolni az érettségire.

2016. jún. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

szerintem fontos h milyen gimibe mész, mert az egy dolog h ugyanolyan érettségit ír mindenki. De egyáltalán nem mindegy hogy milyen alapokkal, tudással ül a lap elé.


Az vitathatatlan h önszorgalomból sokat el lehet érni. pl. gyenge gimnazista is bekerülhet a legjobb egyetemre nagyon sok tanulással és nagy kitartással. Míg egy erős gimibe járó emberke már megszokta a magas követelmény rendszert, így negyed annyi erő befektetés kell, hogy bekerüljön jó egyetemre.

2016. jún. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat :)

Tehát ha pl. én pszichologus , tanár vagy valami ilyesmi szeretnék lenni akkor nem juthatok be egy jó gimi nélkül ilyen helyre ?

2016. jún. 7. 15:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!