Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Már nem is olyan jó az ELTE?

Már nem is olyan jó az ELTE?

Figyelt kérdés

Most állok továbbtanulás előtt, és az ELTE-t (illetve egy szakot a Károlyin) jelöltem meg. (skandinavisztika, germanisztika, szociológia)

Viszont egyre inkább CSAK rossz véleményeket hallok az ELTE-ről. Rettentő légkör, rettentő tanárok, rettenetesen megszervezett szakmai gyakorlatok, sok felesleges szívatás és hasonló témakörökben.

Tényleg ennyire gáz lett az ELTE? (És menjek inkább a Károlyira?)

Köszönöm a válaszokat előre is.



2016. ápr. 14. 20:30
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
56%
büfé szak az összes. Az ilyen bölcsész szakokat jó a helyén kezelni..olvass utána neten hogy mennyire is jók ezek szakok, aztán majd megváltozik a véleményed. Nem laikusokra gondolok hanem olyanokra akik elvégezték. Persze nem azt mondom h esélytelen vagy pl szociológiváal de ne lepödj meg ha majd az elit gyakorlati helyeid és az 5ös diplomád után sehova se vesznek fel.
2016. ápr. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Az ő dolga. Ha nektek nem tetszenek ezek a szakok, akkor menjetek másikra.
2016. ápr. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Tavaly pont azért nem jelentkeztem egy egyetemre sem, mert humán beállítottságú vagyok, és fúj BTK, úgysem lehet kezdeni vele semmit, a matekos szakokról meg az első adandó alkalommal kirepülnék, mert NEM reál agyam van, NEM vagyok fogékony rá (sajnos).

Ezután elkezdtem egy OKJ-t, de otthagytam, mondván, hogy monoton, alulfizetett rabszolgamunka, amit így köszönöm, de soha nem tudnék szeretni.

Így visszakanyarodtam oda, hogy elmegyek egyetemre, még ha BTK-ra is, vagy TTK-ra, de elmegyek, mert - ahogy már más kérdésemhez is írták - több munkahelyen csak az a lényeg, hogy legyen az embernek diplomája, illetve maga az egyetem alapesetben több lehetőséget kell, hogy adjon a folyamatos továbbképzésre, és pl. a szakirányú továbbképzések feltétele is a diploma.

Ergo, oké, ha az ember nem helyezkedik el egy random BTK-s diplomával - ami pl. a skandinavisztika esetében nem érvényes - ha nem képzi tovább magát, persze, hogy nem fog. De ez a mai világban már kb. minden ágra jellemző, szerintem, mivel sokkal nagyon a kereset (a munka után) mint a kínálat.

2016. ápr. 14. 23:02
 14/27 anonim ***** válasza:
43%
A lényeg az az, hogy teljesen mindegy, melyik egyetemen végzed el ezeket a szakokat, mert a piacon nem (túlzottan) kelendők. Nem azt mondom, hogy lehetetlen munkát találni, de a választásnál vedd figyelembe azt is, hogy mire van igény, mert már az x milliomodik BTK-s munkakereső tolong a melóért, és nem veszik észre, hogy nem kell a papírjuk senkinek, mert túlképzés van. Lehet érdemes lenyelni a békát, és olyat tanulni, amiért nem rajongsz, de legalább kelendő.
2016. ápr. 15. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
81%

Hát én ELTE germanisztikás vagyok és tapasztalataik alapján nincs szó ilyesmiről. :) Van elég skandis ismerősöm is, ők konkrétan imádják!!

A német néha elég nagy szívás, de nem az ELTE miatt, hanem úgy általában. Szomorú, hogy olyan emberek alkotnak véleményt az intézetről (Germanisztika képzeeeld :) ma hirdették ki a hök-ös választás végeredményét és megválasztottak Intézetre gondolok az egyetemen belül, melynek a Skandinavisztika tanszék is része), akiknek egyáltalán nincs személyes tapasztalata.

Emiatt nem is írok a szociológiáról, mert azt nem ismerem. Sok sikert a választáshoz!

2016. ápr. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
17%
Nem hinném, hogy akárki is említette, hogy a germanisztikások utálnák a szakot amin tanulnak, vagy a skandinavisztikások utálnák azt a szakot, amin tanulnak, itt egész egyszerűen arról van szó, érdemes-e olyan szakon tanulni első körben, amire nagyon alacsony a kereslet, és 1000-ből csak 20 embernek lesz állása.
2016. ápr. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: a kérdező kifejtette, hogy a színvonalra is kíváncsi egyes egyetemeken belül, tehát teljesen korrekt választ adott.
2016. ápr. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
19%

"Hát én ELTE germanisztikás vagyok és tapasztalataik alapján nincs szó ilyesmiről. :)"


És munkatapasztalatod is van vagy csak most tanulod? Igaz hogy nem a saját tapasztalatom, hanem egy elég maximalista családtagomé. de neki nem tetszett ami ott megy, csak elég karierrista hogy ne adja fel. Pár év tanítás után azt mondta hogy magyarországon vagy alulfizetett tanár lesz egy gimiben ami számára amúgy is unalmas, vagy utazik a cégek közöt, és ott sem fizetik meg rendesen őket, meg mindig késtek a fizetéssel.


Németországban jó a fizetés, de oda kell menni ahol épp munka van, és kicsit nagyobb mint magyarország, lehetetlen letelepedni.


Pont ezért nem lát jövőt az egészben, bár szeret tanítani, de ez marad a későbbiekben szeretett hobbi, és most képezi át magát keresettebb illetve megbecsültebb területre. (ez egy nagy probléma hogy igaz keresettek a jó tanárok, de anyagilag nem nagyon becsülik meg)

2016. ápr. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

Azért is hajlok/hajlanék a skandinavisztika felé inkább, mintsem a germanisztika felé, mert a skandináv nyelvekre egyre nagyobb az igény, és szerintem egy skandinavisztikát lehetetlen összehasonlítani egy germanisztikával, mivel az utóbbi kb. minden egyetemen van, ergo végez minden évben x ezer ember az adott szakon, amíg skandinavisztikát CSAK az ELTE-n tanítják, és - a lehető legjobb esetben, aminek nagyon kicsi az esélye - 30 ember végez évente az adott szakon.

És mivel még mindig a dánok a "legboldogabbak", illetve jók a skandináv fizetések, egyre több skandináv cég kacsintgat M.o. fele, ezért nincs esély arra, hogy a skandináv nyelvekre ne legyen keret.

Ezért is bánom azt, hogy szinte 100%, hogy nem fognak oda felvenni (95%-os emelt német érettségit kellene írjak ahhoz, hogy az ESÉLYEM meglegyen, hogy felvegyenek...)

2016. ápr. 17. 15:53
 20/27 A kérdező kommentje:

Utolsónak üzenem, hogy ha szeret tanítani, miért nem megy NEM német nyelvterületre?

Nekem például a volt német tanárom összejött egy olasz sráccal, aztán elment vele Olaszországba, és most ott német tanár.

2016. ápr. 17. 15:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!