Most állok továbbtanulás előtt, és az ELTE-t (illetve egy szakot a Károlyin) jelöltem meg. (skandinavisztika, germanisztika, szociológia)
Viszont egyre inkább CSAK rossz véleményeket hallok az ELTE-ről. Rettentő légkör, rettentő tanárok, rettenetesen megszervezett szakmai gyakorlatok, sok felesleges szívatás és hasonló témakörökben.
Tényleg ennyire gáz lett az ELTE? (És menjek inkább a Károlyira?)
Ezzel a szakkal am se érsz semmit..elvesztegetett evek.
2016. ápr. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
2/27 anonim válasza:
Az nem Károlyi, hanem Károli. Ezek a szakok amiket említesz pedig szerintem jobbak az Eltén.
2016. ápr. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
3/27 anonim válasza:
A Károlyit nem ismerem. Pár ismerősöm járt az ELTE-re, a mondottak alapján nekem sem szimpatikus. (Az elmondottak alapján elég nagy lehet a káosz, és elég személytelen lehet, bár nyilván van különbség a karok között.)
2016. ápr. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
4/27 anonim válasza:
Én úgy gondolom, hogy valaki vagy ide jár, vagy a másikra. Egyszerre mindkettőre, nemigen hiszem, hogy járna valaki, akkor meg nincs összehasonlításra lehetőség. Ráadásul a diák diákévei alatt mennyire tudja megítélni a légköznek, tanároknak, szakmai gyakorlatok szervezettségének a szinvonalát ?
2016. ápr. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
5/27 A kérdező kommentje:
Még jó, hogy három szakot felsoroltam. De tudom, tudom, egyik sem ér semmit sem. :))
Uh, bocsi, tudom, de élőben valahogy mindig így ejtjük ki, és ha nem figyelek oda, így is írom le :( :'D
Skandinavisztikánál nincs választás, mivel az nincs nagyon máshol, viszont germanisztika és szociológia esetében megtudnád indokolni a véleményed? :)
Akkor nem csak én hallok sorozatban rosszakat róla...
2016. ápr. 14. 21:09
6/27 anonim válasza:
Közeli rokonom az eltön végzett germanisztikán. Ha nem csinált volna 2 másik néet egyetemet mellé, akkor nem ért volna semmit. Azt mondja elég szervezetlen volt már 10 éve is, szerencsére volt egy normális idős tanárnő, miatta megérte.
2016. ápr. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
7/27 A kérdező kommentje:
Szerintem ha valaki ténylegesen részt vesz az egyetemi életben - vagy legalább az órákon, gyakorlatokat, akkor megtudja ítélni ennek a színvonalát.
Az megint más kérdés, igen, hogy miket lehet kihozni az adott szakokból.
2 másik német egyetemet mellette? távképzésben, vagy milyen módon, ha szabad kérdeznem?
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!
2016. ápr. 14. 21:13
8/27 anonim válasza:
Akarom mondani eltén. Nem eltön.
2016. ápr. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
9/27 A kérdező kommentje:
Semmi gáz, van pár szögedi ismerősöm, úgyhogy megértem az ilyen beszédet is. :P
2016. ápr. 14. 21:26
10/27 anonim válasza:
Az egyik az csak ösztöndíj volt 1 évre, és kiköltözött, a másik pedig Master képzés volt, 2 éves, saját pénzből nappalin. 1 év alatt megcsinálta a 2 év anyagát, ez elég embertelen lehetett. Majd doktorit is akart, de az a baj hogy doktorival sem jut messzebbre mint így ezen a területen. Bár így a német papírokkal legalább munkát kap németországban. Csak magyarral tuti nehezebb lenne. De így sem egyszerű mert csak óraadóként alkalmazzák és be van korlátozva az óraszám.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!