Megéri mérnöknek menni? Ha igen milyennek? és meylik egyetemen?
Aktualisan a gepesz- es villamosmernokok nagyon keresettek, es jol is lehet keresni vele.
Matek-fizika az kell.
Egyetem pedig az amelyik neked szimpatikus a 3 kozul: SZIE, BME, ME.
BME vegyészmérnök pl
építőmérnök, építészmérnök, villamosmérnök, gépészmérnök stb
Nagyon megéri mérnöknek menni! Nagy hiányszakma és nagyon keresik őket.
Egyébként ez a "hiányszakma", illetve "keresik őket" a valóságban mennyire van jelen? Mert a hírekben, fórumokon, gyk-n, stb. én is olvasom, de érdekelne, hogy kinek van vele első kézbeli tapasztalata és az milyen.
Ténylegesen megpróbálják magukhoz csábítani a cégek az embereket akár anyagi vagy egyéb juttatásokkal, vagy az ingyen sokat túlórázni szerető, de azért mindenhez értő mérnökökből van csak hiány náluk?
Sajnos mivel és totálisan nem ezen a területen helyezkedem el, nincsen információm róla. Én is csak hírekben, fórumokon hallok/olvasok róluk.
Egyetlen ismerősöm van, aki vízépítőmérnök, ő utána ténylegesen kapdostak. Mérnökinformatikus a testvérem, de az informatikai részleget a kérdező nem említette meg. Neki mindig volt munkája. Négyszeresét keresi meg annak,a mit én fogok. Mindkettőnknek ba-ja van. (illetve nekem lgalábbis pár hónap múlva)
16 eve dolgozom gepeszmernokkent, sok ismerosom, baratom van ezen a palyan.
Valoban hiany van jo gepesz- es villamosmernokokbol, es jol is lehet keresni. Az ipari termelo multik rengeteg mernokot foglalkoztatnak.
Amennyire en hallottam az epitoipar gyengebb, de azt a teruletet tenyleg nem ismerem.
Én most végeztem gépészmérnökként BSc-n, és mivel csúsztam, utolsó két félévben már dolgozni is tudtam mellette (szakmában). Még a záróvizsga előtt el tudtam helyezkedni főállásban. A munka remek, a fizetés átlag fölötti.
Tényleg rengeteg álláslehetőség van ezen a területen, és még csak nem is mindenféle gépészmérnöki (pláne nem általánosan műszaki, más mérnökök által is betölthető) pozíciókra pályáztam, hanem kizárólag géptervezői állásokra. A legtöbb helyen ahol interjún voltam, visszahívtak második-harmadik körre, ajánlatot tettek, tehát gyakorlatilag én választottam a munkahelyek közül.
Ahogy látom, kell egy jó, tiszta önéletrajz, és iszonyatosan fontos az, hogy az interjún hogy adod elő (és el) magad, illetve szükséges egy magabiztos idegen nyelvtudás. Ezen kívül egyébként az önéletrajzomból is kiderült, hogy messze nem egyenesben haladtam az egyetemmel, illetve hogy a záróvizsga még hátra van, az átlagom senkit nem érdekelt szerencsére. Látták, hogy melyik egyetemet végzem (BME), hogy a szakdolgozatot értelmes és releváns témában írtam, illetve a szakmai gyakorlati helyemen is valami hasznos dolgot csináltam. Ezen kívül azt nézik, hogy mennyire önálló, magabiztos, terhelhető az ember, szakmai tudás rendben van-e.
Ami még meglepett, hogy szeptember-október környékén csomó interjún voltam, telefonos interjúból még több volt, állandó email forgalom volt állásokkal kapcsolatban oda-vissza, míg július-augusztusban, mikor először kezdtem állást keresni, a kutyát nem érdekeltem, nem hogy interjúkra nem hívtak be, a megkereséseimre sem válaszoltak egy-darab-helyről-sem. Magyarul baromi fontos, hogy milyen időszakban keresel munkát, nyáron a HR-esek is nyaralnak. Valószínűleg nekem sem az a plusz két hónap tapasztalat dobta meg az önéletrajzomat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!