Szerintetek melyik szakra menjek? Turizmus-vendéglátás vagy gazdálkodási és menedzsment? (BGE, MET)
Az a baj, hogy azt sem tudom eldönteni, hogy melyiket jelöljem elsőnek és azt sem, hogy második helyen inkább a szaknál maradjak, tehát jelöljem ugyan azt a szakot amit első helyen csak másik iskolában, vagy pedig inkább a másik szakot ugyan abban a suliban?
Az biztos, hogy BGE lenne a cél tehát az első kérdés, hogy BGE-n tur.-vend. vagy gm?
És második helyen megjelöljem ugyan ezt a MET-en vagy inkább jelöljem a BGE másik szakát és csak 3.-4. helyen jelöljem a MET-et?
Lehet hülyén fogalmaztam meg a kérdést, de remélem valamennyire érthető.. :) Mi a véleményetek a METről és a BGE-ről? Hova érdemesebb menni?:) Eleinte minden áron vendéglátást szerettem volna tanulni, mert ebben nőttem fel és már tapasztalatom is bőven van benne.. Viszont mindenképp vállalkozni szeretnék és hallottam, hogy a gm jobban rá megy a vállalat irányításra.. Viszont vendéglátáson kézzelfoghatóbb dolgot tanulnék és valamennyivel gyakorlatiasabb is.. Sokan mondják, hogy büfészak.. Lehet itthon az, viszont én mindenképp külföldön szeretnék élni, és külföldön vendéglátásban mindig is ellehetett helyezkedni.. Szóval mit csináljak?:)
Ez a lista egy kalap szar, az oktatói kiválóság azon alapul, hogy kinek milyen fokozatai vannak az adott iskolában, nem azon, hogy ki mennyire jó tanár.
Ezen a listán a BGF-PSZK az utolsó, ami konkrétan vicc, mindenki tudja, hogy ott a leggyakorlatorientáltabb az oktatás. Egy MSc diplomás sokkal jobban oktathat mint egy PhD diplomás, aki megvette a doktoriját oroszországban, vagy már 80 éves és semmi köze az aktuális dolgokhoz. Ezzel trükközik a ZSKF, ennyi.
kikérjük a többiek véleményét is, mit szólsz hozzá? :):):)
http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar..
HVG gazdálkodási és menedzsment és turizmus és vendéglátás rangsora, nem azért linkelem, mert a zskf az utolsó, csak hogy a kérdező leszűrje a következtetéseket. :D
Turizmusban a BGE jobb több hr-es szerint is, látod többen is jelölik meg az első helyen mint a Corvinust. Viszont tényleg elég telített a szakma Magyarországon, nem leszel egyből szállodamenedzser az könnyen meglehet.
Ha a gazdment választod első helyre írnám a BME-t aztán a BGE-t, ezzel a kettővel nem lőhetsz mellé, szerintem lesz munkád, harmadik helyre meg beírhatod a MET-et, ha megtetszett a suli. Óbudait nem ajánlom én sem.
"Képzeld nem vettem elő másik regisztrációt."
Az megvan, hogy a 36%-os regisztráció tette be a listát és neki írtam, erre te válaszoltál a % nélküli regisztrációddal arra a kérdésre, amit neki tettem fel? Kicsit lebuktál.. :)
"Hallgatói rangsorban meg utolsó :D "
Érdemes megnyomni a "Mi ez?" gombot, rögtön kiderül, hogy mit is takar az a rangsor:
-Elsőhelyes jelentkezők száma
-Felvettek pontátlaga
-Nyelvvizsgával felvettek
-Középiskolai versenyen helyezettek száma
Kicsit a számok mögé nézve, lehet ezt értelmezni. Elsőhelyes jelentkező kevés van, mert itt minden szak fizetős és a diákok lehetőség szerint államilag finanszírozott szakot választanak.
Felvettek pontátlaga szintén alacsony lesz, mivel második, harmadik helyre rakják csak a ZSKF-et, azaz, ha már nem feleltek meg az állami szakokon, akkor kerülnek be ide.
A kevés nyelvvizsgával rendelkezők száma már nehezebben magyarázható, de mivel a nyelvvizsga többletpontot jelent, akinek van, az könnyebben jut be államira, így az előző két ponthoz kapcsolom ezt is.
Az verseny helyezések számát nézve nagyjából egy intézményben csoportosulnak mind. Ennek oka érdekelne.
Összegezve, ezek az adatok nem mutatják a diákok színvonalát. Arra csak egyetemek, főiskolák közötti verseny mutathatna valós képet.
Nézzük most az oktatói rangsort:
-Egy tudományos fokozattal rendelkező oktatóra jutó hallgatók száma
-Hallgatók száma
-Tudományos fokozattal rendelkező oktatók
ZSKF-en sok oktató rendelkezik tudományos fokozattal és mivel alacsony a hallgatói szám, ennek az aránya magas lesz. A jó eredmény (8. hely), ennek az aránynak tulajdonítható.
-Hallgatók száma oszlopot nem tudom miként használták fel, de ott is 8. helyen van.
-Az utolsó kategóriából viszont egy érdekes adatot láthatunk: 87%-a az oktatóknak rendelkezik tudományos fokozattal. Számszerűsítve nem sok (30 körüli), de arányaiban igen.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!