Mit tanuljak? SOS
Nem tudok dönteni, sem választani. Elég tudatlan vagyok még, pedig sokat olvasgattam már erről. Ezért is halasztottam egy évet, mivel nem tudtam rájönni, hogy mi legyek, ha nagy leszek. 2015-ben érettségiztem, szerettem volna magyar szakon tanulni, de végül nem lett emelt érettségim belőle. Aztán feljött az óvónő vagy tanítónő. Ezek jók is lennének,de már most félek az alkalmasságitól. Rettentően rossz a hangom, nulla a zenei érzékem, még a süss fel napot sem tudom elénekelni, nemhogy szolmizálni, meg bármi egyebet. Két hónapig jártam gitártanárhoz, aki azt javasolta, hogy inkább maradjak más hobbinál, mert még a legegyértelműbb dolgokat se tudtam megtanulni. Szóval nem igazán nekem való lenne ez a pálya sem.
Most viszont olyan helyen dolgozom, ahol lényegében ügyintéző vagyok. A helyi csatornázási társulatnál vagyok, ügyfeleket fogadok satöbbi, satöbbi és ezt igazán szeretem. Jó munka, nyugis, kényelmes és szeretek ilyen mértékben ügyfelekkel foglalkozni, pedig amúgy elég antiszociális típus vagyok.
Terveztem vendéglátó-szervezői képzésre is menni, de rájöttem, hogy én nem bírom a kapkodás, sütést, főzést és a sok embert magam körül.
Olyan főiskolai vagy okj-s képzés kéne, ami támogatott formában is elérhető. Viszont nincs sok pontom, 330 van most, ha nyelvvizsgát teszek 355 lesz (már ha jól tudom, hogy 25 pont egy középfokú).
Bárkinek bármi építő jellegű ötlete? Mert én kezdek megint kétségbe esni és nem szeretnék csak nagy megfontolatlanságomban beleugrani egy olyan gagyi okj képzésbe, amit az első nap megbánok.
20/L
Szia! Nekem is ilyen problémáim vannak. Ügyintéző végzettségem van, 11-ben érettségiztem, 13-ban szakmai vizsgáztam, azóta csak közfoglalkoztatottként sikerült dolgoznom, de annyira nem is vonz az ügyintézői szakma.
Én szerintem anglisztikát fogok tanulni, de nem tudom. A pszichológia is érdekel, meg más is...
Szerintem, ha megengedsz egy tanácsot, én inkább emelt érettségiznék abból a nyelvből, amit tanultál, mert az 50 plusz pontot jelent, és ha 60%-nál többet érsz el, megkapod mellé az államilag elismert B2 komplex nyelvvizsgát. Továbbtanulás szempontjából szerintem így hasznosabb, mint nyelvvizsgát tenni.
Ha munkanélküli lennél, a munkaügyi központ által támogatva elég sok képzés elérhető, én így tanulok most németet és ECDL-t. És ez azért hasznos, mert neked ingyen van, és még kapsz kereset pótló juttatást, vagy mit, a nevében nem vagyok biztos, de kb annyit kapok havonta a képzésért, mintha közcélúként dolgoznék, szakmai bérrel. Tudom, ez sokaknak kevés, de nekem csak ennyi jut protekció nélkül. Így lesz németből egy alapfokú nyelvvizsgám. Naponta kb 3-4 órát kell bent ülni a suliban érte.
OKJ-s képzéseket illetően most szeptemberben indult felnőttoktatás keretében, hetente kétszeri alkalommal délután 3-8-ig, néhány képzés, és ha jól tudom mostantól a második OKJ-s képzés is ingyenes, nem csak az első. A férjem is beiratkozott egy helyi képzésre, és nagyon örülünk ennek a lehetőségnek, hogy munka mellett, INGYEN lehet szeretni egy másik szakmát.
Ami pedig azt illeti, hogy nem tudod eldönteni, mi legyél... annak idején a helyi hivatalban dolgoztam és volt ott egy ügyintéző, aki kb 40 éves volt már, de rájött, hogy ő jogot akar tanulni, és el is kezdte.
Csak szerintem az a fontos, hogy a szenvedélyed legyen, amit tanulsz, mert munka mellett átkozottul kemény tud lenni. És kell egy jó adag motiváció.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!