Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valami megmondóember mondja...

Valami megmondóember mondja meg nekem a tutit légyszi. Az életem múlik rajta? : D (pszichológia) (túlzás nélkül) (help pls)

Figyelt kérdés

Itt van az álmom, hetedikes korom óta, pszichológus leszek, nem téma. Ott van az ELTE, és a KRE. A Pázmány az csak harmadik.

Hogy nekem a KRE passzol, az biztos. Hogy inkább KRE vagyok mint ELTE, az biztos. Viiiszont van még egy dolog ami fontos.

1 hónap és sorrend választás. Valószínűleg a két intézmény közül valamelyikben el fogok tölteni 3+2 évet. Ami 5. Ami elég sok, nem?

No de. Ahhoz hogy eljussak a nagy hírneves, kutatóközpontú picit száraz eltébe, felszállok a hetes buszra, megyek vele 20 percet, és ott vagyok.

A gyakorlatcentrikus KRE a festői szépségű (=istenháta mögött fordulj balra kettőt), ködös bécsi úton van. És annak is a végén. Ehhez a nyílt napra pontosan 60 utaztam. Ami elég sok. Napi 2 óra busz-villamos-busz.

Kérdés, hogy hosszú távon melyik döntés az okosabb.

Aki ideír és elmondja a kőkemény véleményét azok között kisorsolok egy savanyú gumicukrot.

Köszi!


2015. dec. 28. 01:34
 1/10 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mit szeretnél csinálni magával a szakkal. Ha kutatás, akkor ELTE, ha klinikai szakpszichológia, akkor KRE. Ezt tartsd szem előtt. Egyébként sok ismerősöm van mindenhonnan, bele lehet szokni a KRE halálban lévő épületéhez is, és elég sok busz jár arra, volánnal is be lehet menni.

Egyébként a sorrenden még tudsz változtatni tavasszal, csak más szakokat nem jelölhetsz meg, szóval tudsz még rá párat aludni:)

2015. dec. 28. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"A gyakorlatcentrikus KRE" - ez oké, de az ELTE sem pusztán elméleti. Ha minden a tervezettek szerint megy, akkor nekem következő félévben 8 gyakorlatom és 4 előadásom lesz. Azt meg pláne ne gondold, hogy az ELTE-n nincsenek klinikai gyakorlatok. :D

Én abszolút az ELTE mellett vagyok, mert kritikai, kutatói gondolkozásra tanít.

A távolságról neked kell döntened. Ha annyira messze van, hogy az a tanulás vagy az életed rovására menne, akkor én nem választanám a KRE-t. Hánykor kéne kelned, hogy beérj a 8:30-as órára?

Esetleg még kereshetnél közelebbi albérletet.

2015. dec. 28. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Tavaly július 9-ig még lehetett változtatni a sorrenden egy alkalommal, szerintem ez idén sincs másképp.
2015. dec. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Albérletbe biztos nem fogok menni:/ A 8.30-os órára minimum 6:50-kor kéne kelnem.

És most a középsuli is legalább 1 órás út, és már nagyon irritál így a 4.év vége felé az állandó buszozás.

Kutatni úgy érzem nem szeretnék.

2015. dec. 28. 16:16
 5/10 majipoor ***** válasza:
és a Pázmánnyal mi a baj? én oda járok pszichológiára, jó helyen van, mindenhez közel, de a sokkal fontosabb a tanárok is nagyon nagytudásuak és jól tanítanak és nem annyira kutatás orientált,mint az ELTE, de annyira legalább gyakorlatias, mint a KRE.
2015. dec. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A Pázmány nálam már ott leírta magát, hogy kötelező a holokauszt.

Azért az oktatókat is nézzétek. ELTE-n világhírű pszichológusok tanítanak, Pázmányon nincsenek nagy kaliberek.

2015. dec. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"nem annyira kutatás orientált,mint az ELTE, de annyira legalább gyakorlatias, mint a KRE."


Azért vicces (de meggondolatlan) ilyen kijelentéseket tenni, mert igazából nem tudod viszonyítani se az ELTE-hez, se a KRE-hez, mert nem jársz mind a három egyetemre.

A kérdező szerinem már döntött, csak akadályba ütközött.

2015. dec. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Neem, tényleg nem döntöttem még. Most sem tudom. Ahj:D

Pázmány azért nem szimpatikus (persze örülnék, ha felvennének:), mert 1%-on sem bírom elviselni a katolicizmust. Esküszöm iszonyat toleráns vagyok, higgyen mindenki amiben szeretne, csak nekem ne kelljen vele egy percet sem foglalkoznom :D

De egyébként az is jó helyen van, meg tényleg jókat hallottam, de most a sorrenden van a hangsúly, és a Pázmány mindenképp harmadik, az nem kérdés. :)

Köszi a válaszokat amúgy!

2015. dec. 29. 19:15
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

NA. Megmondjam én neked? Válaszd a Károlit! Az utazás igazán ne legyen akadály, ha oda vágysz, akkor ez legyen az utolsó helyen, de még ott se, hogy megakadályozzon a célod elérésében. Lesznek még ennél is sokkal nagyobb akadályok, bécsi út ide vagy oda, a 6.50es kelés egy teljesen ideális reggeli indítás.

Amúgy én is elgondolkodtam ezen, de ha pesti lennék és nem kéne koliban laknom, tuti a Károlit választanám!


és nem elbizonytalanítani akarlak de még július 12-ig ezerszer átgondolhatod :D

jó inkább mondok még egy érvet, én kicsit szerelmes vagyok budapestbe, de lehet csak valami nagyvárosi illúzió mert (még?) nem kerülhettem oda, de amúgy én is voltam kint és lenyűgözött a fél órás buszúton a város gyönyörűsége, mint akármikor ha pesten járok, már csak ezért se bánnám.

még egy érv? legyél károlis helyettem is, nem tudom miért vagyok érte ennyire oda, szeresd helyettem is *.*


Aztán lehet egyszer még találkozunk ott. :P

2016. jan. 3. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
édes vagy, köszönöm!:)
2016. jan. 3. 23:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!