Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetek magantanulo? Jarnak a...

Lehetek magantanulo? Jarnak a potlekok?

Figyelt kérdés
18 eves lany vagyok.11es nappali tagozatos gimnaziumba jarok. 3 eve depresszioval panikbetegseggel kuzdok. Ebben az evben elegge elhatalmosodott rajtam ezert rengeteget hianyoztam az iskolabol. Jobbnak talalnam ha ezt a felevet magantanulokent otthon tolthetnem. Pszicihaternel voltam mar gyogyszert is szedtem csak abbahagytam de most ismet elfogom kezdeni. Kerdesem a kovetkezo lenne lehetek magantanulo?Lehetseges az hogy az igazgato nem fogja engedelyezni? Sajnos hallottam rola hohy az igazgato nem surun engedi meg.. es ha elutasitja akkor mit lehet meg csinalni? Arvaellatast es csaladipotlekot kapnek magantanulokent hogy 18 eves vagyok? Valaszokat elore is koszonom.

2015. dec. 16. 23:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nyomós indokod van, az igazgató is meg fogja engedni. Voltál már szakembernél, kezelés alatt állsz/álltál, tudsz szakvéleményt vinni a pszichiátertől, amit minden normális igazgató elfogad. A pótlékokról nem tudok nyilatkozni. Mivel már nem vagy tanköteles, egy lehetséges "megoldás", ha az igazgató semmiképpen sem hajlandó engedélyezni a magántanulói státuszt (bár én ezt kétlem), hogy abbahagyod a sulit, és amikor már jobb állapotban vagy, folytatod a tanulmányaidat esti iskolában. De ez tényleg csak ilyen végszükség.
2015. dec. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Csakhogy: értem én, hogy "egyszerűbb" nem bemenni, de azzal, hogy begubózik a szobába, egy önmagát erősítő folyamatot fog beindítani. Éppenhogy azzal lehet legyőzni a pánikbetegséget, ha az ember SEGÍTSÉGGEL megpróbálja legyőzni a betegséget.

Nem kötözködésből írom ezt, van bennem empátia + saját tapasztalat.

Egy időben irtózatosan féltem beszállni a liftbe (gyerekkoromban több órát töltöttem egyedül egy zárt, nem ilyen csili-vili üveges liftben beszorulva), s egyszer egy olyan helyre kellett mennem, ahová nem is vezetett lépcső, csak lift. Háááát, vert a víz, azt hittem, összecsinálom magam, de felmentem! (munkavégzés ügyében)

Párszor még ez megismétlődött, de ma már vígan járok lifttel - csak néha félek egy kicsit:D , de igazából legtöbbször eszembe se jut :-)


Szóval egyáltalán nem biztos, hogy jó megoldás a magántanulóság.

Ha ismét szeded a gyógyszert, lehet, simán meg tudod oldani a sulit. Mondom ezt azért is, mert a fiam 11.-es és tudom, hogy még így, suliba járva se könnyű az anyag, pedig van feje a gyereknek :-) Főleg a matekot nem tudom, hogyan tanulnád tanár nélkül...

2015. dec. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tisztaban vagyok vele hogy nem megoldas a magantanuloi let sem,viszont ameddig nem hat a gyogyszer vagy is nem jovok ki ebbol.. addig nem szeretnem ha ezmiatt kirugnanak az iskolabol ezert latnam jonak hogy elmegyek magantanolnak a matekot kemiat es az ilyesfajta tantargyakat pedig tudnam otthon tanulni mivel lenne hozza segitsegem. Ha valaki esetleg tudna hogy ha nem engedelyezik esetleg akkor utana mi lehet a teendo? Es a potlekokrol..? De koszonom a valaszokat !!!
2015. dec. 17. 12:52
 4/5 anonim ***** válasza:
Bemegy a szülő a titkárságra, vagy Te és érdeklődsz!
2015. dec. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha nem engedi, de orvosi szakvélemény hatására mért ne engedné, akkor hiányzol, de fontos, hogy ezt orvosi igazolással tedd. Ez esetben automatikusan az első pont lép életbe, vagyis osztályozóvizsgázol ugyanúgy, mintha magántanuló lennél. De mondom: csakis igazolt hiányzásnál! Árvaellátást és családi pótlékot természetesen kapsz: ha egy juttatás jár, akkor annak semmi köze ahhoz, hogy milyen módon teljesíted a tanulmányaidat.
2015. dec. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!