Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehet egyszerre két egyetemre/...

Lehet egyszerre két egyetemre/fősulira járni?

Figyelt kérdés
Mernok, es pszichiater is szeretnek lenni.
2015. dec. 6. 08:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt úgy nevezik, hogy párhuzamos hallgatói jogviszony. Jogilag nincs akadálya. Tehát ezek szerint egyszerre szeretnéd az orvosit és mondjuk a BME villanykart végezni. Hát, sok sikert! :)
2015. dec. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Rengeteget segitettel, nagyon szepen koszonom!
2015. dec. 6. 08:54
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én azért elsősorban azt ajánlom, hogy nézz utána külön-külön mindkét szakmának, hogy milyen úton lehet odajutni, és mennyire nehéz a képzés. Nem írod, pontosan milyen mérnök szeretnél lenni, de a mérnökképzések nem valami egyszerűek, a pszichiáternek pedig először az általános orvosit kell elvégezni, ami mellett az embernek többnyire pihenni sincs ideje, nem hogy egy másik szakot elvégezni. Nem igazán értem, miért akarod a kettőt kombinálni, az, hogy érdekel mindkettő, önmagában elég kevés. A pszichiáter az orvosi után még szakosodik, baromi hosszú az út és egész életedben képezned kell magad. A munka egy teljes embert kíván, nem fér bele mellette mellékállásban sem semmi, nem hogy főállásban. Biztos, hogy ez így ebben a formában értelmetlen és kivitelezhetetlen.
2015. dec. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%
Szinte semmiből nem állt volna hivatalos forrásnak utána nézni ahhoz képest, mekkora munka egy mérnöki képzés és az orvosi elvégzése párhuzamosan. Szóval én kissé szkeptikus vagyok...
2015. dec. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
18%
Nem azt kérdezték te mi vagy...ez meg kérdezős oldal..esetleg tapasztalatokkal...
2015. dec. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, orvosit csak nappalin lehet járni, és mellette szabadidő nagyon kevés, szóval, döntsd el melyik érdekel igazán, melyikben vagy jobb, és azt válaszd, arra készülj.
2015. dec. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, de abban megnyugtatlak, hogy egyszerre ez a két szak nem fog menni.

Nemhogy a pszichiáter, de még a mérnök is nagyon nehéz.

Emellett teljesen elüt a kettő. Az egyik inkább matek, a másik biosz-kémia.

Emellett orvosin hatalmas anyagok vannak, az magában egy egész embert kíván meg. Nemhogy, egy másik hasonlóan nehéz szakot kezdj el.

2015. dec. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
87%
Lehet, de ez a kettő együtt esélytelen.
2015. dec. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!