Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehet-e egyszerre két egyetemr...

Lehet-e egyszerre két egyetemre járni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy már többen kèrdezték, de nem tudom, hogy a 2009-es válaszok még érvényesek-e. Szeptemberben kezdeném a Corvinuson a kommunikáció és médiát, és másodévtől szeretnék az ELTE-BTK magyar szakra is járni, lehetőleg mindkettőt állami támogatottsággal. Lehetséges ez?

(Az, hogy a kettő együtt nehéz, most számomra nem szempont.)


2014. jan. 2. 10:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Igen, ilyen eltolással lehet, viszont akkor te nem 2 állami helyet fogsz elfoglalni, ami azt jelenti, hogy ha pl. van 12 félév államilag támogatott helyed, akkor 1 félév alatt 2 félév támogatását fogyasztod el a 2. évtől kezdve.
2014. jan. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Előttem szóló jól leírta lehetsz állmis mindkét szakon csak akkor ugye kettesével fognak fogyni a féléveid.

Viszont egyik szakkal sem lehet igazán elhelyezkedni..még így kombinációban sem igazán jó a kettő...szóval gondolod meg milyen két szakra pazarlod az éveidet és a támogatható féléveidet..mert azok hamar elfogynak aztán. Ha meg valami rendes szakot is el szeretnél végezni mert nem lesz munkahelyed azért már fizetned kell mert elhasználtad a féléveidet.

2014. jan. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!