Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy is megy az a magántanulás?

Hogy is megy az a magántanulás?

Figyelt kérdés

Az érdekelne hogy mi kell hozzá hogy egy 15 éves tanköteles gyerek magántanuló lehessen? Ezért fizetni is kell vagy másképp megy? Ha magántanuló leszek akkor idönként bekell járnom vizsgázni úgy tudom, de hallottam olyat is hogy csak év végeken kell párszor az egész éves anyagból? Akkor melyik az igaz?

Most hirtelen nem tudom még mit kérdezhetnék, de általánosságban minden érdekelne a magántanulósággal.

Olyanok véleményét is várom akik tapasztaltak benne, mivel ök is magántanulók, vagy esetleg olyan gyerek szülei.

Köszi a válaszokat :)


2010. márc. 21. 23:03
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

A válasz írója 88%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 19:21 vagyok:


Én nem akartalak megbántani, tisztában vagyok vele, hogy bizonyára nem véletlenül fordult meg a fejedben a magántanulóvá válás gondolata. Csak féltelek, hogy így teljesen körbezárod magad, antiszociális leszel, s ilyen fiatalon nem szabad, hogy ennyire bezárkózz, mert később problémáid lehetnek belőle. Egyébként a szüleidnek előadtad már? Ők mit mondanak? Tényleg nem segítene egy másik intézménybe való átmenet? Rosszakaró, idióta emberek sajnos mindenhol vannak, őket nem tudod elkerülni. Csak tartsd szem előtt a jövődet is, hogy így fel tudsz -e majd készülni az életre, tudsz-e önállóan nyelvvizsgára készülni, elérni a céljaidat. Mert egy ideig nagy az emberben a lelkesedés, hogy önállóan tanul és beosztja az idejét, s egy ideig megy is , de utána a kísértés nagyobb, hogy még egy órát pihenek, s majd utána elkezdem, aztán az egy órából kettő lesz, s vége is a napnak úgy, hogy nem csináltunk semmit.


Nyilván te fogsz dönteni a szüleiddel együtt. Én kívánom, hogy találd meg a számodra optimális megoldást, ami minden szempontból nyerő.

2010. márc. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

ma 09:46-nak: Nem, nem talált de megírom még a mai nap akkor hogy miröl van szó ha ennyire szeretnéd...


ma 10:45-nek: Pont ma voltam pszihológusnál, ez volt a második alkalom. A dokinö említett egy sulit ami olyan hogy ott megértöbbek általában az odajárók, müvészeti suli szóval sok a csodabogár is szóval csak nem tünnék ki nagyon :D

Meg mondta hogy van egy páciense aki oda jár és említett neki engem és ö azt mondta hogy szerinte jól el lennék ott...

Most már inkább ennek irányába hajlunk, anyám amúgy se akarná a magántanulást szóval suliváltás lesz..

2010. márc. 26. 11:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!