Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy is megy az a magántanulás?

Hogy is megy az a magántanulás?

Figyelt kérdés

Az érdekelne hogy mi kell hozzá hogy egy 15 éves tanköteles gyerek magántanuló lehessen? Ezért fizetni is kell vagy másképp megy? Ha magántanuló leszek akkor idönként bekell járnom vizsgázni úgy tudom, de hallottam olyat is hogy csak év végeken kell párszor az egész éves anyagból? Akkor melyik az igaz?

Most hirtelen nem tudom még mit kérdezhetnék, de általánosságban minden érdekelne a magántanulósággal.

Olyanok véleményét is várom akik tapasztaltak benne, mivel ök is magántanulók, vagy esetleg olyan gyerek szülei.

Köszi a válaszokat :)


2010. márc. 21. 23:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
Meg kell indokolni hogy miért is szeretnél magántanuló lenni,ezért fizetni nem kell csak a magántanáraidnak fizetsz.Félévkor és évvégén kell osztályozó vizsgát tenned.Nagyon kimaradsz az osztályközösségből,teljesen idegennek kezelnek:(
2010. márc. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
kell irni egy levelet az igazgatonak, amiben nagyon jol megindokolod, hogy miert szeretned a magantanulosagot, majd pedig a gondviselo alairja. de ha a gyerek jo tanulo, akkor nagyobb az esely arra, hogy megadjak a magantanuloi statuszt, bar egyebkent, ha nincs a gyerek nagyon elzullve, meg esetleg joban van a tanarral, akkor ez nem problema
2010. márc. 22. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Nekem van magántanuló tanítványom gimnáziumban mert sportoló a srác, és egyszerűen még csak az országban sincs egész évben. Na most nála ez úgy megy, hogy már elsőtől magántanuló, és csak év végén tesz vizsgát minden tárgyból, de ha éppen itthon van, akkor járogat magántanárokhoz és próbálnak nagyobb anyagokat átvenni. Nyilván nehezebb ám úőgy tanulni, hogy magadra vagy hagyva ilyen formán eléggé, de azért semmiképpen sem lehetetlen. Itt az ékes példa. Nem túl jó jegyekkel, de már negyedikes az én tanítványom, és végig így csúszkált át a következő évfolyamba.

Sőt most úgy néz ki, megy továbbtanulni, nem is kis esélyekkel, mert a két tárgyból ami kell neki, arra nagyon ráfeküdt magántanárral, pedig az összkép igen gyenge (alig 3-as átlag kb), de ezzel együtt simán tovább fog jutni sztem.


Lényeg, hogy lehetslges, és úgy tudom indokolt esetben kötelesek megadni a magántanulói státuszt, tehát csak kérd, az indokodra hivatkozva!

2010. márc. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ja fizetni nem kell ...
2010. márc. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Gondoltam hogy nehezebb lesz úgy tanulni, de menni fog én biztos vagyok benne. Magántanárra nincs pénzünk így magamtól tudok csak tanulni...


Elsö: nagyon nem tudna meghatni ha idegenként kezelnének, épp ök az okai amiért emellett döntök.

2010. márc. 22. 12:00
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha a diáktársaid miatt van, akkor szerintem nem érdemes magántanulónak lenni. Ha az lenne a helyzet, hogy sportoló vagy, vagy színész, vagy más országban laktok, s csak néha vagytok Magyarországon, akkor megérteném, akkor van értelme. Így a helyedben iskolát váltanék, vagy átmennék egy másik osztályba (ha van párhuzamos osztály)


Mit csinálnál egész nap otthon? Majd az egyetemen elég lesz beosztani az idődet, hogy tényleg a tanulásra koncentrálj, ne kezd el túl korán.


Keress máshol barátokat, menj legkésőbb a suliba és gyere el legkorábban, keress valami jó hobbit, s így nem leszel antiszociális.


De ha te nagyon szeretnél, legyél magántanuló, de nem biztos, hogy megéri.

2010. márc. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem látsz bele a helyzetembe, az a baj hogy akárhova mennék lennének ugyan ilyenek akik piszkálnának és bántanának...

Amúgy nem vagyok semmi sportoló vagy müvész vagy ilyesmi ez nem játszik közbe, csak a bántást akarom elkerülni...

2010. márc. 25. 19:26
 8/12 anonim ***** válasza:
de miért bántanak ? mi cseszi a csőrüket ?
2010. márc. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ez teljesen mindegy, olyan irányba nem lehet változtatni rajta hogy ne piszkáljanak. Szóval a magántanulással kapcsolatban infókat irjatok és ne erröl lécci
2010. márc. 25. 22:32
 10/12 anonim ***** válasza:

pedig én nagyon szeretném tudni az okot !!! :D

de komolyan, akkor írd meg privátban lécci. ne aggódj, én is gimiben tanítok, hallottam már sok "csodáról", de ha nincs semmi nagyon nyomós indokod, akkor meg elutasítják a kérelmedet, most ezzel nem vagyok pontosan tisztában, hogy jogszabályilag bárki kérheti-e de majd utána kérdezek neked.


Mindenesetre az OKOT léccci írd meg, tisztelj meg vele, úgyis anonym maradsz ....


(Elkezdett járni az agyam, és az merült fel bennem mi lehet ami ennyire egyértelműen ezt váltja ki belőled és bocsi ha rossz a feltételezésem, de meleg vagy esetleg és ezért piszkálnak?)

2010. márc. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!