Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A biológia mindegyik ágához...

A biológia mindegyik ágához kell matek? Melyikhez kell a legkevesebb?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a biológiát, mindent ami azzal kapcsolatos már kiskoromtól kezdve. Imádom a humánbioszt, de az ökológiát, evolúcióbioszt, sőt még az állatokkal és növényekkel kapcsolatos dolgokat is pl. tengerbiológia. Nagyon nagy álmom hogy kutató lehessek, imádok vizsgálni, információt gyűjteni. Ami a baj hogy szinte csak a biosz érdekel a tudományokon belül, más nem. Még a kémia elmegy, de a fizikát és a matekot egyenesen utálom, és nem is értem. Nem szeretem benne hogy elvont, nem kézzel fogható. Lehetek úgy biológus hogy csak egészen minimális szinten foglalkozzak a matekkal? Pl. nem gondolom hogy ahhoz hogy ökológus hatékonyan tudja tanulmányozni az esőerdők élővilágát vagy a tengerekét, olyan sok matek kell. Szerintetek mit csináljak?
2015. nov. 19. 12:40
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia! Biológus hallgató vagyok (PTE), ezért megpróbálok segíteni és minden kérdésedre válaszolni  Jó volt olvasni, hogy ennyire elhivatott vagy, reméljük kitart ez a lelkesedés a fizika, kémia és a matektanulásnál  Sajnos mindháromra szükség van már az első félévtől.

A kémia szinte végigkíséri az egész Bsc tanulmányaidat (pl. szerves és szervetlen kémia, biokémia, molekuláris biológia, mikrobiológia), fizikából már kevesebb van (pl. fizikai alapismeretek, fizikai mérések), matekból viszont nem lesz hiány.. (pl. matek I. előadás + gyakorlat, matek II. előadás+gyakorlat, biostatisztika).

Ebből a háromból én sem voltam zseni, de az előadóim kicsit megszerettették velem  A kémia nálunk elég buktatós és matekból sem veszi mindenki elsőre az akadályokat. A tanárok jók, és ha van (sok) önszorgalmad, akkor teljesíthetők. A fizika nekem nagyon pozitív csalódás volt, az előadó megszerettette velem. A gyakorlat is nagyon jó, fiatal Phd-s hallgatók tartják, akik nagyon jó fejek és mindenben segítenek. Párokban dolgoztunk.

Ahhoz, hogy ökológus legyél, sajnos végig kell csinálni az alapképzést, 2. félév végén szakosodnod kell (itt szupraindividuális szakra), majd jöhet a mesterszak.

Remélem tudtam segíteni  Bocsi, hogy kicsit belementem a személyes dolgaimba és az egyetemem szokásaiba/tárgyaiba, csupán a saját tapasztalataimat írtam le. Ha még kíváncsi vagy valamire írj nyugodtan

2015. dec. 9. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!