Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakmát válasszak,...

Milyen szakmát válasszak, ha:-többi a leirásban ?

Figyelt kérdés

-Nem fejeztem be a középiskolát és még csak jövöre fogok érettségizni ,most 23 vagyok.

-Sokat szeretnék utazni, és már angolul és németül olyan B2es szinten beszélek.

-Szeretem a természetet, szeretek a szabadban lenni.

-Szeretnék önkéntes munkát vállalni egy távoli orszában.

-Szeretnék több országbn is szerencsét probálni, spanyolul még feltétln meg akarok tanulni, igy az országok ahol még élni szeretnk:Chile(vPeru),Ausztrália,Uj Zeeland,Málta,Spanyolország,Thaiföld.

-Eddig a gasztronomiában dolgoztam, mint pultos felszolgálo, de utálom, semmi értelme, csak azért kedtem el,mert felvettek valahová eöször, aztán már ezen a szakmán belül gondolkodtam mindig...

Az én elképzeléseim szerint igy fog kinézni:

Most bécsben élek, de magyarorszgon csinálom levelezön az érettségit, és ezt jövöre meg is szerzem.Mivel itt nagyon jol meg tudunk élni, még tanulás mellett is, ezért itt kitanulni egy szakmát, vagy egyetemen tanulni, majd oceánjáron dolgozni 1 évig, aztán keresni egy jo kis projektet önkénteskedni, sok helyen ezt nyelvtanulással egyben lehet megtenni, szoval ott már elkezdeném a spanyolt tanulni, valamilyen spanyol nyevterületen tenném,például spanyolországban, vagy cipruson aztán az önkéntes munka leteltével letelepedni pl chilében, ahol pedig a tanult szakmámnak élhetnék, és gyakorolhatnám.Ezután szivesen mennék Uj Zeelandra vagy Ausztráliába, vagy akár észak afrikába élni, ott ugyis angolul beszélnek, amit addig biztos nagyon jol meg fogok tanulni... és onnan pedig nyugdijba thaiföldre, ahol a kevés kis nyugdijambol, és összekuporgatott pénzemböl ugy élnék életem végéig mint egy király:)

Amik eddig érdekeltek és ugy gondolom, hogy ahhoz képest, hogy most relativ idösen érettségizem, még idöben lennék, nem kéne valami teljesen másba belekezdenem az a :fordito,idegenvezetö, hisz szeretem a nyelveket,és már sok indöt szenteltem a némtnek és az angolnak, tul sokat, hogy ezt semmibe vegyem.

-Betegápolo, mentöápolo, hisz az önkéntes munka során nagyon jol jönne, és mint ápolo biztos, hogy mindig mindenhol találnék munkát, vagy a :-Fotos, amit végülis végig, mig a hajon dolgozom,és amig önkéntes ként dolgozom is müvelhetem, szerezhetek referenciákat... vagy ha chilében csak gyakornok ként tudok dolgozni, akkor utána lehetne egy szép karrierem...

Gondoltam még:-Restaurátorra, mert szeretek festegetni, de a kémia nemigen megy, meg azzal a szakmával akkor lennék megbecsült, ha éltem végéig egy cégné dolgoznék, vagy alapitanék én egy céget egy kis üzeltet vagy valamit, az meg ugye az utazás miadt nem kivitelezhetö.

Lehetnék ujságiro is, mert kiskorom ota irok naplot, de utálom a médiát, az egész egy hazugság ,és ebben nem birnék részt venni, ha esetleg nem a national geographic-nál kapnék munkát,hol csak ilyen természeti jelenségekröl, és valos dolgokrol kéne irni...

Egyébként érzem magamban a hajlamot a fanatizmusra, van hogy napokig ülök a gép elött, és csak az angollal foglalkozom, vagy a némettel meg ilyenek, de hajlamos vagyok a lustaságra is.

Egyébként mindezt a barátommal ketten akarjuk csinálni, mert ö is ugyan olyan mint én, és szivesen tartana velem mindebben.


Bármilyen jellegü kritika érdekel, irjatok bátran, az is ha csak egy kosza gondolatrol van szo, hisz lehet, hogy nekem ihletet ad!:)))



2015. nov. 3. 13:43
 1/3 A PÁSZTOR ***** válasza:
100%
Amit leírtál abból úgy érzem neked a tanítás vagy valami más emberekkel foglalkozó segítő állás lenne jó. Ha igazat akarsz mondani az mindig falakba ütközik, de biztos vannak a világban helyek ahol szakmai vagy gyakorlati oktatóként jól tudnál teljesíteni.Szerezz egy képesítést az oktatásra és tanítsd az embereket. Nagyon sok olyan szakterület van ahol a világ elmaradott Európa pedig élen jár.Valami ilyet keress.
2015. nov. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, csak azt nem értem, hogy te azt hogy érted:

-ha igazat akarsz mondani az mindig falakba ütközik-?

Ez a mondat most pont nagyon aktuális nálam, hisz ugy vettem észre, hogy a bünözöknek több joguk van mint a becsületes embereknek, és undorodom egész europátol,és a nyugati kulturatol ezért sem itt képzelem el a jövöm...

2015. nov. 4. 21:22
 3/3 anonim ***** válasza:
Az tulzas h a bunozoknek tobb joguk van mint a becsuleteseknek de lenyegeben ez azert van h ne lehessen artatlanokat bebortonozni mert az kisse olyan lenne mintha rendorallamban elnenk. Na mindegy, ha eleged van a nyugati kulturabol ami talan ertheto akkor menj egy fejlodo orszagba pl afrikaban ahol apolonokent biztos el tudsz helyezkedni. A nyelveket min C1re fel kene fejleszteni h tenyleg hasznod legyen beloluk
2015. nov. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!