Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit kezdjek, ha ennyire nem...

Mit kezdjek, ha ennyire nem megy a matek?

Figyelt kérdés

7.-es vagyok. Tök jól kezdtem az évet. Fizikából,Biólógiából,Töriből és kémiából is csak négyeseim és ötöseim vannak,egyedül magyarból és németből állok hármasra,de ott van a matek. 5. óta rossz vagyok matekból de ennyire rosszul még sosem kezdtem az évet. két egyesem van,egy kettesem és egy hármasom :/ Valamint holnap kapjuk ki a Tz-t ami szintén elég ramaty lett. Mit kezdjek a matekkal?

Előre is köszi!



2015. okt. 19. 18:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A matematikát nem lehet tanulni, csak érteni, az egész logikán alapul és ettől sokan elfordulnak.


Elmélkedj többet otthon az órákon vett feladatokon, javulást fogsz elérni. Ha egy feladat nem megy ülj felette sokat tarts pihenőt, ha nem megy kérd ki egy osztálytársad véleményét, próbálj több logikai módszert megismerni.


A matematika "nehézségét" a logika adja, de, ha ezt átlátod hirtelen nagyon leegyszerűsödik az egész.

2015. okt. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen értek egyet. A mateknak igenis van tanulható része, sőt, meg is kell tanulni, mert akkor nem tudod miről van szó. Meg kell tanulni hogy végzek el összeadást, szorzást, osztást, törteket hogy adok össze, hogy bontok egy számot prímtényezőkre, hogyan szerkesztek szögfelezőt, felezőmerőlegest, hogy számolok százalékot, vagy valaminek a törtrészét ... csak hogy egy párat említsek. Ez az alap, addig mást nem is tudsz csinálni. Amikor megtanultad ezeket az alapdolgokat, onnan jön az, amikor érteni kell. Meg kell látni, hogy a különböző módszerek közül melyiket kell használni egy adott feladatban, milyen sorrendben kell használni a különböző eszközöket, stb. Ehhez kell sok gyakorlás.

Szóval, először tanuld meg amit kell. Utána értsd meg amit kell. Aztán pedig csinálj meg sok sok feladatot egy adott témakörből, hogy ismerősek legyenek a feladattípusok. Minél több fajtát megcsinálsz, annál ismerősebb lesz egy-egy feladattípus később.

2015. okt. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Tom Benko ***** válasza:
Igen, vannak megtanulós részek. Mit hogyan nevezünk, hogyan értelmezünk. Ezekből lehet logikával levezetni a többit.
2015. okt. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azt, hogy mit hogyan nevezünk irreleváns a megértés szempontjából.


Másrészt, miért tanulnám meg azonnal az összefüggéseket és csak aztán próbálnám megérteni? Ha valamin gondolkodok és ennek következtében megértem, már nem kell megtanulni, mert magától értetődő.


És nem az olyan alapdolgokra gondolok, mint a szorzás összeadás, netán szerkesztés (ahol az általános geometriai alakzatok önmagától értetődő tulajdonságait használjuk ki).


Pl.: A logaritmus azonosságokat felesleges bemagolni, ha helyette értem.

2015. okt. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Tom Benko ***** válasza:
Kellenek a megnevezések, hogy ne kelljen mindent körülírni. Ilyen pl. a kör definíciója.
2015. okt. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!