Jogászhoz kell a matek?

Figyelt kérdés
fel vagyok mentve belőle. Ezért kérdezem. Mennyi a fizetése? És mit tudtok róla? Nehéz megszerezni? mit csinál pontosan?
2010. márc. 16. 19:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%

Igen a jogászok pontosan azt csinálják.

Mivel nincs benne matek, ezért boldog, boldogtalan jogásznak ment. Annyi van már belőlük, hogy sokan inkább másoddiplomát szereznek, valami reálos tárgyból (pl. gazdaság) csak azért, hogy megtudjanak élni.

2010. márc. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
kitudja sokan nem menne oda akkor egyszer újra ritka szakma lesz de lehet hogy már nem érjük meg! amúgy nem kell matematika Magyar + Töri!!
2010. márc. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
39%

Jahh és az mikor fog lecsökkenni a számuk?

Józan ésszel belegondolva a mi életünkben nem nagyon.

Azt meg nem tudom elképzelni, hogy a jövőben hirtelen meghal jó pár ezer jogász...

2010. márc. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

"Azt meg nem tudom elképzelni, hogy a jövőben hirtelen meghal jó pár ezer jogász...

"


Elvisszük őket gázkamrába :D.

2010. márc. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
52%
Na, ha beraknának nekik 3 félév matekot, tuti hogy nem lenne ekkora túlképzés :D
2010. márc. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
59%

Igazából vannak ilyen tárgyak, hogy közgáz, néhol még a statisztika is előfordul.

Azonban nem kell matek, mert a jog matek nélkül is elég nehéz. Csak abból a szempontból rossz, hogy tanulsz 5+3 évet, (+ posztgraduális képzés -1 szak 1,5 év + csomó pénz-)

utána meg szenvedsz, mert nem tudsz elhelyezkedni, vagy max annyiért, amennyit a mcdonald's-ban keresnek az emberek.

Hiába mondják, hogy nem kell az a 3 év, de kell, mert anélkül nem fognak téged sehol sem alkalmazni. A klasszikus jogi pályák kihalásos alapon mennek.

Ennyi év tanulással inkább elmegyek valami gazdaságira. Igaz ott van matek, de ha így is úgyis szenvednem kell a tanulással, akkor inkább megyek olyanra ami meg is éri...

2010. márc. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
59%
Oda töri kell és irodalom, de van statisztika is, ahol alakalmaznod kell a matekot.
2010. márc. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A felvételihez nem kell matek. Egyébként tényleg vannak ilyen tantárgyak, hogy közgadaságtan, statisztika, de azokhoz se kell igazán. Mi nagyon egyszerű dolgokat számoltunk. Jó kérdés, hogy mennyi a fizetése. Bírónak ügyésznek meg tudod nézni táblázat szerint kapják, ügyvéd pedig a perérték 10%-a körül szokott kérni általában, közjegyző is ha jól tudom jutalék alapján szokott kapni. Azt tudom róla, hogy nem olyan jó, mint amilyennek tűnik:D de nem vészes. Nem könnyű megszerezni. Attól függ, hogy mit csinál, hogy mire szakosodik, tehát az előbb felsorolt: bíró, ügyész, ügyvéd, közjegyzőn kívül van jogtanácsos ami a jogászi munkakörhöz tartozik, de kell szakvizsga. Nem írom le mi mit csinál hosszú lenne és jogi alaptanon kettest kaptam belőle:P:D
2010. máj. 20. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
írd le legyszi, csak nagyjából vagy valamit róla
2010. máj. 20. 06:58
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Oké leírom.

A bírói a központi jogászalakot jelenti, a "jog letéteményesét", hisz végül is a bíró mondja ki egyes jogi viták végén, hogy az adott esetben mi a jog. A bíró szakmája szerint leginkább közel van a jog szívéhez, mert az ügyvéd az ügyfelek piacán élve egy sor más tevékenységet is bevállal pl adótanácsadás. Az ügyész centralizált szervezet miatt kezelít a politika változásaihoz, az egyetemi jogászság meg kutat és közben más területekre vetődhet (pl szociológia, politológia, közgé). A bíró ezzel szemben nap mint nap a konkrét helyzetben a jog kimondására van hivatva. Ebből következik a bírói függetlenség még saját szervezetével szemben is. A bírót magasabb fórum nem utasíthatja. Megjegyzem a bírónak a függetlenség miatt egyéb kereső állása nem lehet szellemi munkán kívül (szerzői jog, okatatás- akárcsak az ügyésznél)

Az ügyész szintén az állam jogi hatalmát testesíti meg- illetve az állam közbejöttével a társadalom közösségének hatalmát- és tevékenysége ezért erősebben szervezett, mint a magánszférában dolgozó jogászoké pl az ügyvédé. Az ügyész fő tevékenysége az állam büntető ügyekben való képviselete, vagyis a bűncselekmény elkövetése esetén az elkövetővel szemben a büntetési javaslat megtétele és ennek bíróság előtti képviselete. Ezen túl újabban közösség érdekében fellépés és ellenőrzés joga- előírt keretek között. Bíróval ellentétben fontos jellemzője, hogy nincs olyan ügyészi függetlenség mint a bíráknál és feszes hierarchia jellemzi, tehát felsőbb fórum utasíthatja.

Az ügyvéd saját irodájában szervezve dolgozik, és szerződéssel vállal ügyeket. Ezzel szemben a jogtanácsos tartósan egy szervezethez alkalmazottként lép be dolgozni, és kizárólag annak képviseletét és jogi ügyeit intézi. Az ügyvédek csoportja jelenti a legszínesebb tevékenységet ellátókat, és egy részük közgazdasági, adóügyi, vállakozó stb. tevékenységbe is bekapcsolódik. Az igazi "tárgyalótermi ügyvéd" akár kisebbségben is lehet azok között, akik tevékenységük nagyobb részét az említett más tevékenységek mellett látja el.

Igazgatási jogász egy-egy állami szerven belül, vagy önkormányzatokban tevékenykedve egrészt jogi munkát lát el, de azzal a speciális további ismereti keretben, amelyet a szervezete- állami vagy önkormányzati hatóság - feladata szükségessé tesz.

A közjegyzők a közhitelességet bizonyítják az okiratok ellenjegyzésével, illetve a nyilatkozatok megtételének közhitelességét.

Ezeken kívül van még az egyetemi jogászság, akik egyetemeken tanítanak, kutatnak.

Remélem segítettem és majd kapok egy puszit:D

2010. máj. 21. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!