Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosira szeretnék menni,...

Orvosira szeretnék menni, lehetséges?

Figyelt kérdés
Biológia nagyon megy, imádom. Viszont elvileg kémiából is emelteznem kell, azt meg nagyon nem értem kb. 2 éve, mert új tanárom van.. Most 10.es vagyok, szóval lehetséges-e, ha nyártól elmegyek kémiát tanulni magántanárral, meg tudom csinálni az emeltet és érteni is fogom? Egyébként jó tanuló vagyok, nagyon hamar tanulok, kitűnő voltam eddig mindig, viszont kémiából tavaly csak megadták, hogy ne szakadjon meg ez a folyamat...
2015. okt. 4. 08:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Ha van rá lehetőséged (és itt az anyagiakra gondoltam elsősorban), akkor menj külön tanárhoz, és kémiából érettségizz!

Én nagyon szerettem a bioszt és a fizikát is, így ezekből csináltam emeltet. (A kémiáért sosem voltam oda.)


Elsőben, fizika is volt (biofizika) aminek nem sok köze volt a fizikához, mármint olyan tekintetben, hogy nem kellett, hogy penge legyél, ahhoz, hogy valamit is teljesíts.


Viszont kémián majdnem meghaltam.

Érdemes a kémiára rágyúrni.

2015. okt. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megnyugodtam!😃 Már kezdtem parázni, hogy a kisgyerekkori álmom nem tudom valóra váltani.. De akkor mindenképpen elmegyek kémiára külön tanárhoz!😊
2015. okt. 4. 20:42
 13/15 anonim ***** válasza:
Vagy érettségizz előrehozottan Biosz-fizika-kémia tárgyakból, és amelyik jobban sikerül, azzal nyersz felvételt. Ameddig nincs érettségi bizi, addig ingyenesek az emeltek, utána már 26 ezer ft...
2015. okt. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Tipp: tanuld meg a kémiát

Most az első félévben nálunk (DOTE) aki nem kémiából érettségizett az nagy bajban van, mert sok az anyag és rohamtempóban haladunk (az egész évfolyamról kb. 10 ember jött fizikával). A biofizika viszont "megtanulható" rövid idő alatt viszonylag. A kémia felöleli az egész emelt anyagot, kiegészítve pár száz oldallal, biofizika meg inkább csak a magfizikát, illetve a sugárzásokat tartalmazza.

Ezzel nem elijeszteni akarlak, csupán azt mondom, hogy aki kémiával érettségizik, az egy fokkal jobb helyzetben van. De mindkettő verzió megcsinálható egy kis szorgalommal és odafigyeléssel. (Bár úgyis azt feltételezik mindenhol, hogy emelt biosz, fizika, kémia, matek és angol érettségije mindenkinek van :D)


(Egy első éves hallgató kémia ZH előtt 1 nappal)

2015. okt. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Kedves elsőéves, nálunk kb minden ötödik fizikával jött és semmi gondunk a kêmiaérettségi hiánya miatt.

Az, hogy valaki fizikából jobb eredményt tud elérni egy vizsgán, nem jelenti, hogy a másikhoz hülye.

Ellenben aki az ilyen vélemények miatt bevállalja a számára nehezebb és gyengébb érettségit, az simán a bekerülést kockáztatja. Mert hiába ponzoztok le, először be kell kerülni.

Nekem a nővérem két évig tanult kémiát eü szakközépben, és ezzel vágott neki az orvosinak. Csont nélkül végigcsinálta. Engem is ő beszélt rá, hogy bátran menjek fizikával. És lám, túléltem három évet bukás nélkül...

2015. okt. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!