Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosira szeretnék menni,...

Orvosira szeretnék menni, lehetséges?

Figyelt kérdés
Biológia nagyon megy, imádom. Viszont elvileg kémiából is emelteznem kell, azt meg nagyon nem értem kb. 2 éve, mert új tanárom van.. Most 10.es vagyok, szóval lehetséges-e, ha nyártól elmegyek kémiát tanulni magántanárral, meg tudom csinálni az emeltet és érteni is fogom? Egyébként jó tanuló vagyok, nagyon hamar tanulok, kitűnő voltam eddig mindig, viszont kémiából tavaly csak megadták, hogy ne szakadjon meg ez a folyamat...
2015. okt. 4. 08:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
32%
Emeltezz fizikából. Első körben bekerülni kell.
2015. okt. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
36%

Fizika orvosira...? Ne vezesd már félre a kérdezőt...

Igen biológia és kémia kell! :)

Lehetséges. Nekem úgy emeltezik egy osztálytársam, másik meg középszint, hogy 10.osztályig volt csak kémiánk. Heti egy órában van előkészítőjük. Rajtad múlik az egész, ha a tanár nem olyan jó, akkor könyv, internet, magántanár! :)

Sok sikert!

2015. okt. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
39%

Biológia és fizika vagy kémia.

Mielőtt osztod az észt, gondolkodj. Ha nem megy, nézz utána...

2015. okt. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
52%

Nekem úgy emeltezik egy osztálytársam, másik meg középszint


Az megvan, hogy kötelező mindkettőből az emelt????

2015. okt. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Szerintem meg te ne oszd az észt, most tanulok tovább, nem írok hülyeségeket.

Fizika sokkal nehezebb egy kémiától. Ráadásul a kérdező biológia, kémia érettségit írt. Akkor minek írod neki a fizikát?? Egyes szakokra kikötés a kémia(E) biológia(E) egyszerre, akkor minek a fizikát csinálja??

És másrészt belekötsz hogy két emelt kell, na de én írtam hogy a másik( középszinten érettségiző) osztálytársam orvosira megy? Mert szerintem nem ;)

És az orvosnak készülő osztálytársam is emelt biológia és emelt kémiázik. Csupán arra írtam, hogy ha eleget tanul, és nem a tanárokra támaszkodik, akkor meglesz a kémia is.

2015. okt. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%

Nem mindenkinek könnyebb a kémia, és ha van lehetősége megúszni.

Tudod, ha hallgattál volna...


Lehet, hogy most tanulsz tovább. De tudod, engem meg már felvettek. Emelt fizikával.

2015. okt. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%

Nagyon utána kéne nézned még ennek a továbbtanulás témának ha most tanulsz tovább, mert sok dologgal nem vagy tisztában utolsó.

[link]


biológia és FIZIKA vagy kémia emelt

2015. okt. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
*utolsó előttire gondoltam
2015. okt. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

nem értem ezt a sok lepontozást. a jó válaszokat nem kéne lepontozni, a hülyeségeket meg felhúzni!

kérdező: ha orvosira/fogorvosira/gyógyszerészetire mész,akkor biosz emelt ÉS fizika VAGY kémia emelt érettségi szükséges.

egyedül az állatorvosi egyetemen nem fogadják el kémia helyett a fizikát!!

ha úgy érzed most nem megy a kémia,az elég baj,mivel az emelt érettségi szintje azért kicsivel bővebb mint amennyit eddig tanultatok. most tanuld a kémiát,tudd a 10.-es anyagot. de 11.től mindenképpen vedd fel a kémia faktot és onnantól kezdve ajánlott minden nap foglalkozni a kémiával,számolni és ismételni. ez a kulcsa mindennek.

ha úgy érzed nem megy és kevés amit órán és otthon készülsz,akkor valóban érdemes külön tanárhoz járni,de szerintem ráér 11.től.

én azt tapasztaltam,hogy akik elszúrták a kémia érettségit,azok a számoláson véreztek el(az osztályunkban). persze a számoláshoz elengedhetetlen az elméleti háttér is.

ha 11. elején elkezded a felkészülést intenzíven,akkor véleményem szerint bőven fel tudsz készülni majd az emeltekre.

elmélet,vele együtt a számolás(ami a témához kapcsolódik) és sok-sok gyakorlás,rutin és ISMÉTLÉS. ez a kulcs.

2015. okt. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ahogy már írták, kémia helyett érettségizhetsz fizikából is. Mivel az első a bekerülés, szerintem is célszerű azt választani, amelyik jobban megy.

Ha hasonló szinten állsz a két tárggyal, akkor inkább a kémiát javaslom, mert egyetemen úgy könnyebb lesz. Két év alatt pedig szerintem simán fel lehet készülni.

2015. okt. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!