Érdemes elmenni tanárnak? Mennyit keres? Esetleg mas lehetőségek?
Most fogok érettségizni es nagyon nem tudom mihez kezdjek. Eddig biztos voltam benne, hogy Anglisztika szakra szeretnek továbbtanulni, de egyre jobban vonz a tanári pálya, angol-nemet tanár szak.
Szerintetek melyik érdemesebb?
Mennyit keres jelenleg egy kezdő tanár? Mennyire lehet bírni ezt a munkát? :D
Esetleg ha tudtok mondhatnatok meg hasonló szakokat, a lényeg hogy az Angolhoz köze legyen, mert az megy a legjobban, illetve idén a németre is jobban rá szeretnek feküdni.
Köszönöm a válaszokat :)
Tanarsagon azért gondolkoztam, mert egy nyelviskolaban szívesen dolgoznék, az iskola mar kicsit mas kérdés.
Az anglisztikaval viszont ugy vagyok, hogy mi lesz ha utana nem lesz belőle semmi. Egy mesterképzés utana elég drága es sajnos nem vagyunk olyan anyagi helyzetben. Viszont ugye a tanár szak után nem kell mesterképzésre menni (vagyis nem tudok arról hogy kötelező lenne).
De egyébként köszönöm a válaszokat eddig! :)
Lehet meg leszek kövezve, de anglisztikára menni manapság mi értelme van? Kb minden diplomás ember tud elvárható szinten angolul, nem fognak ezért még plusz embert felvenni, hogy fordítgasson.
Tolmácsnak elmenni, oké... de megint csak az mint fentebb... angolból? Minek?
Nagyon jó, szinte csak nyelvtudást igénylő állások vannak, de én úgy veszem észre, hogy ezek főleg nem angolul vannak, hanem németül, vagy valami környékbeli, kevésbé beszélt nyelven (török, román, szerb, svéd, stb.). Persze ezek mellé sokszor elvárás az angoltudás is, de önmagában angol nem sok van.
Én ez alapján inkább a tanárit javasolnám. Szomszédban a gyerek is bolti eladó anglisztikával, most akar csinálni mellé valami pénzügyes képzést inkább.
Anglisztikan nem angolul beszélni tanítanak, hanem magát az angol nyelvet, es igazából nagyon nehéz szak, mert hiába ide vagy oda a diplomás ember, egy üzleti szöveget vagy bármit, ilyen tudás nélkül, mint amit ott tanítanak nem tud lefordítani, főleg nem helyesen.
Plusz Anglisztika után muszáj elmenni mesterképzésre, hogy legyen belőled valami.
Biztos állás nincsen, tanarival se lenne, mondjuk megértem az allaspontodat, mert angolt tudó emberekből tényleg Dunát lehet rekeszteni, csak az sem mindegy ki mennyire es milyen szinten tud.
Köszönöm a válaszodat egyébként, megfontolom! :)
"Anglisztikan nem angolul beszélni tanítanak, hanem magát az angol nyelvet,"
Tudom, hogy az anglisztikának nem az a lényege, hogy angolul megtanulj, de a gyakorlati életben hasznosítható része az ez.
" es igazából nagyon nehéz szak, mert hiába ide vagy oda a diplomás ember, egy üzleti szöveget vagy bármit, ilyen tudás nélkül, mint amit ott tanítanak nem tud lefordítani, főleg nem helyesen. "
Ezt viszont pont fordítva gondolom. Egy szakszavakkal teletűzdelt szöveget pont az anglisztikát végzett nem fog tudni lefordítani.
Utolsóval egyetértek!
Egyszerű anglisztika szakkal szerintem semmire nem mész, azt leszámítva, hogy felsőfokon beszéled majd az angolt, hacsak nincs még meg eme tudásod. Egyébként, abba meg valóban ne nagyon higyj, hogy te egy anglisztikával üzleti szövegeket fogsz hibátlanul fordítgatni.. Ahhoz ugyanis a SZAKNYELVET kellene tanulnod az adott foglalkozásból!
Felsőfokon amúgy meg bárki megtud tanulni, nem kell ahhoz anglisztika szak külön. Ha már mindenképpen nyelv, akkor inkább valami más (keleti nyelvek, szlavisztika, német...)
Én tanári pályát javasolnám.
En anglisztikaval nem szeretnek üzleti szövegeket fordítani, csak egy példát mondtam. :D
Köszönöm a válaszokat
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!