Japán és japán szak?

Figyelt kérdés

Tudom sok ilyen kérdés van, olvasgattam is belőlük.

Harmadikos vagyok a gimnáziumban és előttem a pályaválasztás.

Megmagyarázhatatlan módon kötődök Japánhoz. Ha hallom a nyelvet, vagy látom őket, olyan közösségben vagyok, mintha otthon lennék. Megnyugszok és egy jó légköröm lesz. Mintha akkor lennék igazán önmagam.

Igen, tini maszlag, de én sem tudom miért van ez. Ezért gondoltam arra, hogy Japán szakra megyek egyetemre, és utána kiköltözök.

És ha egy szakmát megtanulok, úgy gondolom kint nagyobb eséllyel tudnék elhelyezkedni, már csak az ország fejlettsége és mérete miatt is...

Minden érdekel, ami a kultúrával vagy emberekkel kapcsolatos, de ha lenne lehetőségem, művészi pályán szeretnék elhelyezkedni. A gimnáziumban is művészeti osztályban vagyok. És mint szabadúszó alkotó, esetleg mangaka (amennyiben sikerül)/ festőként szeretnék kint érvényesülni. De a nyelv is érdekel. Így a tolmács vagy nyelvészi út sem áll távol tőlem.

Mivel jövőre érettségizek, ezzel kapcsolatban is szeretnék érdeklődni. Az emelt Irodalom elég hozzá, vagy jobb lenne emelt angollal is biztosítani? És hogyan szerezhetek elég pontot?

Valamint a nyelvet a lektorok miatt angolról tanulnám, nem? Vagy magyarról?

Köszönöm a válaszokat. :)

17/L



2015. szept. 5. 10:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Most hogy őszinte legyek, ez egy szép álom, de az ázsiai országokban nem fog tudni olyna simán elhelyezkedni és dolgozni, mint Európában. Pláne nem egy olyan művészeti ágban, amiből kint "Dunát lehet rekeszteni".

Abba gondolj bele, hogy kiköltözni is iszonyat drága na meg addig ott megélni, míg munkát találsz, intézni papírokat meg mittomén mi kell oda. Abba is gondolj bele, hogy azt a pénzt hogy szeded össze? Anya-apa fizeti? Tehát mindenképp olyan végzettség kell, maiből ha nem sikeürl kijutnod vagy ott normálisan megélned, abból itthon sem halsz éhen.

2015. szept. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Nekem is ez az álmom. Én is legszívesebben mangaka lennék kint. A BKF (budapesti kommunikációs és üzleti főiskola)-en van animáció,képi ábrázolás meg méh jópár művészeti szak. Én az animációra szeretnék jelentkezni. Ugye az anime is animáció. Szóval valószínűleg azzal már tudsz kezdeni valamit odakint. De én azt tanácsolom h ha végeztél a fősulival/egyetemmel, próbálj meg először egy kis ismertségre szert tenni mielött kimész dolgozni japánba tök kezdőként. Mert úgy bizony nem biztos h foglalkoznak majd veled akár mangakaként. Vagy épp nem vesznek be olyan projectekbe amiket te is szeretnél csinálni. Viszont a tolmács dologról nem tudok semmit :/
2015. szept. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
41%

Ezzel nem vagy egyedül, én is 17 éves vagyok, és ugyanezek az álmaim, ugyanennyire kötődök Japánhoz, szóval megértem miről beszélsz.

A japán szakon pedig elég a középszintű magyar, töri és nyelv, nyilván nagyobb esélyhez magasabb szint a jobb.

2015. szept. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Japán szakhoz is kell legalább egy emelt érettségi.
2015. szept. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
41%

Felejtsd el a Japán szakot. Nem érsz el vele semmit. Egy nyelviskolával többre megy az ember. Japán szakon olyan fölösleges dolgokat tanítanak, mint sushi készítés. Nem vicc, van ismerősöm, aki Japán szakon van és ilyeneket tanulnak.

Ahhoz, hogy kiköltözz ez édes kevés. Lehet megtanulod a nyelvet, de erre még nem adnak munkavállalói engedélyt. Beházasodáson kívül meg másképp nem lehet dolgozni legálisan Japánban.

2015. nov. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
68%
Japán szakra járok, és nem tanulunk sushi készítést.. :D :D Nem könnyű szak, de ha szereted és érdekel, akkor menni fog. Érdekes óráink vannak, megismered a japán történelmet, kultúrát, hagyományokat stb, és emellett persze tanulod a nyelvet, anyanyelvű tanárokkal. Badarság az hogy nem érsz el vele semmit, kevés olyan európai van, aki beszél legalább két európai nyelvet (angol, magyar) és legalább egy keletit (japán) folyékonyan. Én károlis vagyok, és itt speciel félévente fel lehet venni többféle nyelvet, alapfoktól a felsőfokig, úgyhogy a három nyelv csak a minimumot jelzi. Fordítókra, tolmácsokra mindig szükség lesz, és ha minden vágyad, hogy ezzel foglalkozz, akkor mindenképp megéri. Olyanokkal meg ne törődj, akik mindenáron le akarnak beszélni róla, ők a szokásos, gyakoris-mű-orvosi-jogi egyetemet végzett doktorandusz megmondóemberek. :)
2015. nov. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ismerősöm az ELTE-re jár Japán szakra. Nálatok nem tudom mik vannak az órákon. Az meg szép és jó, hogy esetleg tud angolul, németül meg japánul, csak az a japán nyelvtudás nem biztos, hogy kell a munakerőpiacnak (ezért kellene már gyökeresen megreformálni az oktatást). Annyira nagyon sok japán befektető nincs, tolmácsnak meg az ilyen helyekre elég magas protekció kell.
2015. nov. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!